Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névadója /Polgári esküvője...

Névadója /Polgári esküvője mostanában valakinek? Valóban kérvényeztetni kell, hogy szombaton legyen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Városa válogatja, nálunk pl. csak szombaton van esketés. Hívd fel az Anyakönyvi Hivatalt, ott tudnak infót adni.
2011. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ezen én is meglepődtem, hogy mennyire különbözik mindenhol.

jövő hónapban szeretnénk összeházasodni, én külföldön dolgozom, és csak akkor megyek haza szabadságra, és a párom intézte meg megdöbbentő amiket mesélt.

A saját kerületünkben nem tudtuk elintézni mert ott csak 30 nappal előtte tudnak adni időpontot egyáltalán a személyes megjelenésre és adategyeztetésre. Maga az esküvő időpont egyeztetés meg még bonyolultabb. Ráadásul kértek valami illetéket is a formanyomtatványhoz, ami, mint kiderült illetékmentes.

Szóval nem jutottunk semmire ezért felhívta egy másik kerületi hivatalt és ott meg azt mondták, hogy ügyfélfogadási időben bármikor mehetünk, ha úgy akarjuk akár még aznap összeadnak, és a formanyomtatvány illetékmentes.

Szóval nagyon nem mindegy, hogy hová mész!

2011. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez az aznap azért érdekes. A 30 napos várakozási időt a törvény írja elő. Ez alól a terhesség kivétel, de ott is meg van a adva, hogy ha (nem tudom hányadik) héten még nem telik le a 30 nap, akkor annyival előrébb lehet hozni, ill. veszélyeztetett terhességnél egyáltalán nincs várakozási idő.
2011. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy eleve 5 hónapba telt mire rendeltek névadó könyvecskét, meg emléklapot, szalagot. Most mikor minden megvan kinyögi a nő, hogy hát csak hétköznap lehet akkor is csak ügyfélfogadási időben(H, Sz, P: 8-16), mert Ő nem áldozza fel a szabadnapját, hogy szombaton ezért bejöjjön.Ráadásul kérvényeztetni kell a szombatot. Nem értem ezt az egészet, mert ez családi esemény így szombaton tartják, ráadásul mindenki dolgozik. Azért próbálok informálódni hátha csak nincs kedve az egészhez! Na mindegy jövőhéten megpróbálom kérvényeztetni és kész!
2011. máj. 20. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:

jah, igen, mi terhesek vagyunk (csak az asszony) :)

Amúgy a 4. kerület, meg lehet kérdezni őket nyugodtan.

A gond pedig a 3-ban volt.

2011. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk kérvényezni kell mindkettőt, de nem a napot hanem hogy egyáltalán.

nem egy nagy dolog, ők adnak egy sablon kérvényt, csak alá kell írni :)

még mikor az esküvőnket szerveztük, több polgármesteri hivatalt felhívtam és mindenhol kértek ilyet.


de hogy a napon mit kell kérvényezni azt nem tudom :S

2011. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
milyen érdekes.ált alapból a névadókat esküvőket szombatra szokták rakni és akkor a szombatot még kérvényezni is kell.nem semmi.nálunk tavaly volt esküvő és keresztelő(névado nem volt de volt polgári)és egy szóval nem mondta az akönyvező h nem lehet szombaton,vagy kérvényezni kell.ráadásul nekünk május 1-én volt ami alapból munkaszüneti nap is.igaz mi falun lakunk,de minden szó nélkül megcsinálta.
2011. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!