Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kellett betartani a...

Meddig kellett betartani a tejfehérje mentes diétát a babátoknak? Igazolta az allergiát a teszt?

Figyelt kérdés
Mi már 5 hónapos kora óta ilyen diétán vagyunk, teszt negatív, de azért 2 éves koráig ne adjak neki semmi tejeset.Most másfél éves, és lecsesztek, hogy alultáplált.Pedig húst, zöldséget,gyümölcsöt és gabonafélét is eszik, igaz nem egy nagyevő baba.Speciális gyógytápszert semmilyen ízesítéssel nem hajlandó meginni...
2011. máj. 21. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:

mi is még diétán vagyunk, és csak most készülünk gasztroenterológushoz (20 hós)

tápszerrel kapcsolatban: 7 hós kora óta nem hajlandó meginni, sehogy, se cukorral, se kakaóként, de fahéjas tejként se sehogy. Egy ideig gabonapépet készítettem belőle, gyümölcsszósszal kínáltam reggelire. Pár hónapja már ez sem megy, azóta iszik néha egy kis(max 1 dl) kakaót (karobból), viszont ami nagyon bejött, az a cheerios tejben. Imádja kanalazni, a végén meg kiissza a tányérból a tejet, azaz tápszert :) Ezen kívül pedig sütibe csempészem a tápszert tej helyett. Így sütöttem neki kekszet, muffint, kalácsot, mert ezeket imádja

2011. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kisfiam pár hónapos kora óta tejfehérje allergiás. Nem tudom milyen tesztet csináltak nálatok, nálunk tejterhelés volt, ami igazolta az allergiát. 1 év diéta után 2 évesen megint megterhelték, sajnos már 5 ml tejtől csalánkiütéses lett. Most újabb 1 év diétán vagyunk. A tápszer nálunk sem nagyon jön be, de a Sinlacot nagyon sokáig elfogadta csak úgy magában is. Most pár hónapja nem hajlandó megenni, de a bölcsiben azzal főznek neki külön, így megkapja a szükséges kalcium pótlást. Itthon én inkább tápszert csempészek az ételeibe, de ma pl. Sinlaccal sűrítettem a borsófőzelékét.
2011. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vérteszt volt. Terhelést nem hajlandó a gasztrós csinálni, nem értem miért...Pici korában kiütéses lett, majd tejmentes tápszerre váltottunk, ettől javult a helyzet.Utána a tökéletes diéta ellenére is előjött egy párszor, szóval nem vagyok meggyőződve róla, hogy a tejfehérje okozza a tüneteket. Sinlacot ő is evett egy darabig, de most már azt is kiköpi még gyümölccsel is.
2011. máj. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!