Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós-após kérdés. Vélemények?

Anyós-após kérdés. Vélemények?

Figyelt kérdés
Kisfiam nemsokára 5 hónapos lesz. Anyósom 1x látta, apósom pedig EGYSZER SEM. Nem jön el megnézni, nem érdekli az unokája. Kb. 10 km-re laknak tőlünk, 10 perc az út busszal, de nem jön. A múltkor a párom megjegyezte neki, hogy mennyire rosszul esik nekünk, hogy el sem jött megnézni, erre rávágta: "de nem vittél át kocsival". A párom mondta neki, hogy csak szólnia kell, de a busz sem az ördögtől való... (Egyébként nem elesett idős ember, Bp.-re, ami kb, 250 km többször is felment, vagy Harkányba gyógyfürdőbe, vagy a Balatonra nyaralni.) Azóta sem szólt, nem is jött. Olyan mérges lettem, hogy azt mondtam, hogy addig nem megyünk a gyerekekkel hozzájuk, amíg nem látogatta meg a picit. Túlreagálom?
2011. máj. 23. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. Ez bunkóság a részéről.
2011. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Bátyáméknál az anyós 10 év alatt kb. 5x volt az unokájánál!

Most született 1 éve a második unokája, őt még csak 1x látta. Nem érdekli őt, hogy mi van az unokáival, egy elég önző és gonosz nőszemély. Tesóméknak pedig ez nagyon fáj, és ha tehetik ők elmennek hozzá, de szerintem nem érdemli meg ez a nő, hogy látogassák.

Sajnos van ilyen, és nem egy! Barátnőméknél pedig a nagypapa úgy eltűnt, hogy azt sem tudják hol van, szóval a gyerekeknek fogalmuk sincs ki a nagyapjuk. Nagymamájuk pedig 42 évesen meghalt, úgyhogy meg sem ismerhették.

Éppen ezért kellene a nagyszülőknek értékelniük a helyzetet. Én remélem megélhetem majd az unokáim megszületését, és biztos, hogy menni fogok hozzájuk!

2011. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos szülőként sem brillíroztak. 25 éves volt a párom, mikor megkérdezte apósom, mit szeretek a fián. Mondtam, hogy mindent, de legfőképp a gyönyörű zöld szemét. Erre apósom: "nem barna szeme van?", és odahívta, hogy megnézze, tényleg zöld. No comment...
2011. máj. 23. 10:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tyű! merő szeretetből vannak anyósodék!


Bocsi,ha hosszú leszek:

Az enyémek sem különbek! Iszonyat sztorit tudnék írni róluk. Egyszer voltak az első lányunk születésekor,akkor a párom hozta el őket. Aztán voltak az 1. születésnapkor,akkor is a párom hozta őket- anyós full alkoholista. Amikor hozta a párom őket,akkor elől ült anyós,és megrántotta a kormányt.

Aztán voltak akkor,mikor a 2. gyermekünket vártuk-de akkor is csak az anyjához jöttek,mert elfogyott a pénzük-ezért képesek voltak vonatra szállni. Akkor úgy mentek el,hogy be se köszöntek. Most megint itt vannak,megkértem a páromat,hogy vigye el a gyerekeket,hátha nem jut eszébe eljönni. Ki nem állhatom!

Ott van a párom nagyanyja,aki ha megyünk,mindig szívesen lát,de hogy ők is kocsiba üljenek... amit megtehetnének... még soha nem voltak itt,soha nem látták,hogy miért küzdött a párom évekig,mit épített fel.

De ott van az én családom is: bátyámék 1x voltak itt-igaz,nem laknak közel,de nekik is pont annyi eljönni,mint nekünk. Anyámék évente 1x jönnek,ha muszáj- gyerek születik,vagy valamelyik tesómnál ballagás van (akkor szánja rá anyám magát,hogy eljöjjön ide,illetve a közelebb lakó testvéremhez) tavaly kimaradt a látogatás. Idén is csak ősszel jönnek,ha a 3. unokájuk megszületik. Eddig mindig az anyagiakra fogták,hogy nem tudnak jönni,pedig akkor még a kisebbik bátyóm ott lakott,és kopasztották is rendesen! Szóval... Nem vagy egyedül!

Ja,após-elváltak. Na,őt szó szerint keresni kellett,addig le se sz-rta páromat,míg én képbe nem kerültem- 10 hetes terhes voltam,mikor megismert az öreg. Mindig el volt tünve,aztán a gyerkőc 1. szülinapján letolta a képét. Akkor volt 2 hetet nálunk,majd elhúzta a csíkot. A lényeg,hogy mire a 2. gyermekünk megszületett,pár utcányira költözött,hogy közel legyen,segítsen ha kell.-kár volt- a nyugdíját elissza,képes ittasan ide járni.A haveroktól kér kölcsön,aztán van,hogy rajtunk keresik a pénzt,és mivel mi magunk is már most nem tudunk miből főzni,haragszunk az öregre-mert hát a haveri körben ha kér,azt mi adjuk meg,hogy ne legyen konfliktus...

Vajon hányan vagyunk ilyen "kedves" és "szerető" rokonsággal?


Üdv:2gyermekes,24hetes km.

2011. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl, ugyanígy gondolnám én is.
2011. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt vagy. Mondjuk én örülnék ha nem jönne anyósom, hidegrázást kapok tőle. :)
2011. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, én se mennék!

Az én viszonyom nagyon rossz volt a férjem szüleivel, mert nem tudták elfogadni, hogy "rangon alul" nősült a fiuk. Nekem "csak" tanítónői diplomám van, és nem származom több generációs orvos családból mint ők, így lehetőséget sem kaptam, hogy megismerjenek. Ők sem szerelemből házasodtak, így ezt nem sokba nézik. De amikor a kisfiunk megszületett, bejöttek a kórházba is meglátogatni, és otthon is többször jöttek hozzánk, pedig apósom már igen nehezen mozog. Azóta nem mondom, hogy puszi pajtások vagyunk, mert nem lehet kitörölni azt a sok keserű emléket, de egy elfogadható jó viszonyunk van. Ha nem jöttek volna nem látták volna az unokájukat, az tuti!

2011. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl teljesen igazad van.Én megértelek.Az én anyósom is ilyen.Ő sem kíváncsi a 4 éves lányomra,de a sógornőm 2 fiára igen.Állandóan náluk lóg 50km-re lakik tőlük mitőlünk csak 10.Egyszerűen féltékeny a kislányra mert a sógornőmnek csak fiai vannak.Engem nagyon megbántott amikor azt mondta nem a férjemé a kislány mert nem hasonlít rá eléggé.Tisztára olyan a kislány mint én.Én 3 éve nem voltam nála.Decemberbe elvitte a férjem hozzá de fél óra után kérte az apját vigye haza.Elérte hogy a kicsi sem kíváncsi rá.
2011. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát, lányok, nektek sem egyszerű. De én úgy gondolom, hogy az ilyen nagyszülővel a gyerek nem veszít semmit, ha nem látja. Csak ők veszítenek, lemaradnak arról a boldogságról, amit egy baba vagy kisgyerek jelent...
2011. máj. 23. 15:19
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én apósom és anyósom sem jön a fiunkhoz, csak a másik 2 unokájukhoz! Mindig panaszkodnak, hogy ők alig látják a fiunkat, de eljönni sosem szoktak, max elvétve félévente 2 percre, pedig egy városban lakunk, kocsijuk is van! Akkor látják ha mi visszük, de most besokalltam és mondtam a férjemnek befejeztük, ezentúl ha ők nem veszik a fáradtságot hogy megtiszteljenek minket mi sem fogjuk vinni...
2011. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!