Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15 hós kislányomnak gilisztá...

A 15 hós kislányomnak gilisztát találtam a kakijában.1 vagy 2 őt ez veszélyes, van kutyánk de féregtelenítve van?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféleképpen vidd el dokihoz, ír neki gilisztahajtó gyógyszert, de addig is adjál neki nyers fokhagymát, az is kihajtja.

A kutyát se ártana mégegyszer féregteleníteni.

2009. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Mekkorát? Milyet? Élt vagy már nem?

Ez lehet cérnagiliszta, orsóféreg is. A cérnagiliszta pici, fehér, vékony. Lehet sok is a kakijában egyszerre. A bélben lakik.

Az orsóféreg nagy, megnőhet 1 méteresre is. (ez felül is távozhat élve v halva - hányással)

Mindkettőt orvosi segítséggel lehet megoldani, kap rá gyógyszert és az majd elpusztítja, kihajtja őket.

A kezével "eszi meg" ezeket, homokozó, vagy olyan föld, ahova cica kakil,...

A körmét sűrűbben tisztítsd és vágd; ne törölközzön, csak a sajátjába; gyakran mossatok kezet, ne engedd, h bekapja a kezét,... stb.

És készülj fel rá, h többször is előfordulhat ilyen (én is voltam ilyen is, olyan is, míg oviba jártam). Nem kell megijedni és ne szégyelld az orvosnál, mert nem higiénia függvénye!

Holnap okvetlenül vidd az orvoshoz!

Ja, ne lepődj meg, ha a gyógyszer bevétele után napokig rosszul eszik a gyerek, a cérnagilisztára adott gyógyszer után napokig keserűnek tűnik még a víz is!

2009. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Kiskoromban nekem is volt, elkaptam az unokatesóimtól, gyógyszert kaptam rá.
2009. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!