Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 8 és fél hós kisfiunk....

Van egy 8 és fél hós kisfiunk. A párommal nem mennek jól a dolgok. Egyszerüen nem tudjuk a problémákat megbeszélni, állandóan veszekedés van belőle. Mit tegyek? Nem birom.

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok, a szüleinél lakunk. Neki a szex nekem a romantika hiányzik a kapcsolatból. minden energiám leszivja a kicsi, és ő ugy gondolja hogy én nem csinálok itthon semmit. A főzésen kivül mindent megcsinálok. (anyósom főz) Naponta 10 percnél többet nem foglalkozik a kicsivel mert már akkor minden baja van (a páromnak). Amugy szereti, de csak babusgatni. Ha a kezébe adom, 10 perc után már passzolja vissza. Oké,dolgozik 11 órát naponta és elhiszem hogy fáradt. De ha hazajön a melóból sokszor mintha menekülne itthonról, vagy legalábbis ki a lakásból. Mit csináljak?
2009. márc. 16. 07:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj vele bezélni, bár néha azt sem lehet. Mi most mentünk szét, ugyanezek voltak nálunk is. 1 hete váltunk külön, ilyen apára nincs szükségem. Azért próbáljátok megoldani a gondokat! Amúgy lenne hova menned?
2009. márc. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen lenne. A szüleimhez. Ja és annyit hogy a (volt) párod nem akarta magának a kicsit?
2009. márc. 16. 07:12
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
ha szereted türj! szerintem minden hol ez a fő gond! ha nincs más rossz a párod természetébe akkor ez szerintem nem váló ok! jobb a gyerrek apjával mint egy másik férfi val killodni mert ott is lenne probléma csak más fajta v. a gyermek látogatás is mehet kellemetlenül!én őrülök hogy a szüleim nincsenek elválva mert így olyan kellemes számomra peddig mai napig vitatta az megy közöttük!!!De így tudnak ök is nekünk örülni látom rajtuk és nekem se kell az apámat v. az anyámat hibáztatni a kiskori csapongásokért . Hiszen látni hogy a gyerrekek még nagy korba is sírnak a traumák miatt!Egy nönek kell össze tartani a családott mi vagyunk a mindenes!
2009. márc. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Párod és te szoktatok kikapcsolódni? Lehet kicsit lazítani kéne nektek. Szerintem enged el egy kicsit a párodat, hátha az segít. A férfiak is kiszoktak borulni. Próbáld mindenap kedvesen hazavárni a párodat ne arra jöjjön haza, hogy csak a veszekedés várja. Nálunk bejött én férre raktam az idegességet és máris sokkal kedvesebben ált hozzám. Hát a sexre nem tudok mit mondani megtudlak érteni az egész napi babázás nagyon kifáraszt, én se főzök itthon, de nagyon elszoktam fáradni. Mennyetek el egy jó romantikus vacsorára ahol tudtok beszélgetni.
2009. márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
A 7:16-os válaszolóval egyet értek a nő tartja össze a családot és sajnos neünk kell türni. Előző voltam
2009. márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
nálunk is a tv a minden! de ö nem így gondolja ! én mondom:néha kiruccanunk egy évbe egy hétvége egy hét nyaralás. ö a férj: -hát szoktunk kirándulni nyaralni... és mit csinálunk az év többi napján tollogatom a babakocsit az utcánn !!! :( -hát neki csak az az egy vasárnapja van pihenésre mondja a férj! És nekem még vasárnapom sincs és nem is volt csak lány koromban!!!Ezek szerint a kirándulás is megterhelö számukra!!!!
2009. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg kikapcsolódni. Vegyen ki a párod 1-2 nap szabit, menjetek el együtt sétálni (akár hárman is!), vigyetek ki valamilyen parkba egy kis bort, sajtot stb... Nem tudom a baba előtt mit szerettetek együtt csinálni, de próbáld meg a babát másra bízni és sok türelemmel lenni a párod felé is. Rajtuk is nagy a nyomás, eltartani a családot, a munkahelyen és otthon is teljesíteni. És egyetértek az előttem szólóval, kedveskedj neki és akkor majd ő is viszonozni fogja. A babával ezek szerint keveset van, azért is passzolja vissza neked. Ezért jó, ha hármasban elmentek valamerre, ahol csak ti vagytok a lényeg! Sok sikert és ne add fel, ha szereted a párod!
2009. márc. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
a godviselö anyától nem vesszik el a gyereket !de pont ezért maradj vele ha nincs nagy baj, mert akkor is lenne gondod csak más fajta.
2009. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt most több kérdés is felmerül, sorba megyek. Miért nem kapja meg a szexet? Te a romantikát hiányolod...hm. Kevés pasi van ám aki romantikus vagy legalábbis úgy az, ahogyan mi szeretnénk. Ezért nem érdemes vitázni, ha eddig nem volt az, ezután sem lesz és ha szereted, úgy szeresd ahogy van. Ne akard megváltoztatni.

Mi 3 közös gyermeket nevelünk, a legkisebb alig 2 éves. Valóban fárasztó sokszor egy kicsi gyerek, de akárhogy nézzük, a házimunka még 3 gyerek esetében sem tesz ki egy nap sok időt, a legtöbb időt a főzés vesz igénybe, amit Neked nem kell csinálni. Ha nagyon úgy érzed, hogy lefáraszt, pihenj le Te is, mikor a kicsi alszik. Fáradtan az ember is rosszkedvűbb.

Az én férjem sem nagyon tud mit kezdeni a gyerekeivel amíg kicsik. A legkisebbel is most kezd tudni foglalkozni, eddig még fürödni sem mehettem el a kicsi mellől, annyira félt, nehogy "rosszul" vigyázzon rá. Ilyen apuka is van, ettől nem rosszabbak Ők, ugyanúgy szeretik a gyereküket mint akik állandóan foglalkoznak Velük és nélkülünk viszik el sétálni stb...Ők csak nem tudnak mit kezdeni ilyen kicsi gyerekkel, majd ha beszél hozzájuk a kicsi és tudnak együtt kommunikálni, akkor jön el az Ő idejük.

Mikor hazajön 11 órai munka után fáradtan, valószínű az újabb vita elől menekül. Amit én teljesen megértek. Nem Őt védem, inkább azt mondom, hogy a probléma nem egy félen van, hanem mindkettőtökön múlik.

Tegyél egy próbát. Mikor hazajön munkából fáradtan, add elé az ételt és desszertként a saját magad sütötte sütit. este bújj hozzá és ne vit

ázz. Majd ha lenyugodtak a kedélyek, a folyamatos feszültség alábbhagy, akkor lassanként, nem zúdítva mindent, egyenként szép hangsúllyal, ne provokálva beszéld meg Vele minden problémádat.

Én minden nap sütök süteményt, este mindig mi is akkor vacsizunk mikor hazajön, elmondom mi történt ma velünk, kikérdezzük a legnagyobb gyereket a suliban történtekről, a férjem is elmondja mi történt Vele és megbeszélünk mindent. Ami kettőnkre tartozik, az a beszélgetés az ágyban történik. Nagyon ritkán vitázunk, elfogadom Őt olyannak, amilyen, mert így szeretem és Ő is engem. Jövő hónapban lesz 15 éve, hogy így élünk.

Próbálj meg először Te enyhülni, indítsd el a folyamatot és Ő is átveszi. Akkor megbeszélni is könnyebb mindent.

Ne haragudj, hogy hosszú voltam, de ne a válás legyen az első megoldás.

Minden jót!

2009. márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kimaradt az anyós... Mi is velük élünk, 9,5 hós a babánk, és elég nehéz. A mi kapcsolatunkat a hosszútávú tervek tartják életben.
2009. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!