Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újra 3 év a Gyes? Sziasztok...

Újra 3 év a Gyes? Sziasztok ez a videó engem nagyon felhúzott, ki mással, ha nem veletek lehet megbeszélni?

Figyelt kérdés

[link]



Igen Mo.-on ez egy kényszerhelyzet, de ne hasonlítsanak össze más külföldi országokkal.

1. a gyereknek ebből semmi+ előnye nincs társadalmilag már miért is lenne mikor 3 évesen muszály beadni vhová és én egyből jobb esetben 8 órát megyek dolgozni de az átlag 12-18 stb és szinte nem is látom a gyermekem, igen jobb lenne mindenkinek, mint kinn 4 órában vissza is mennék 1 éves korában ha ezt lehetne, és persze nem kerülne többe a bölcsödei elhelyezés , mint amennyit keresek.

Ha lenne lehetőség arra, mint külföldön, hogy 4-6 órában dolgozzak(persze otthon még ne kelljen a melóval foglalkozni, mert nekem 8-10 óra után még azt is kellett)reális fizetésért , bölcsödei elhelyezés munkahely közelében megoldva akkor nem "vakarnám itthon a seggem" 3 évig, ahogy ezt sokan gondolják. Erről miért nem beszélnek?


2010. jún. 24. 14:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

2. nem engedett többet írni.

Ne nézzenek le azért és tartsanak ingyenélőnek mert 12 év után be merek vállalni 1 gyereket és én szeretném nevelni, kiélvezni az örömöket 3 éves koráig.


Dolgoztam épp eleget és a havi levont adóm felét sem kapom vissza.

Ennyi meg igenis jár.

2010. jún. 24. 14:29
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja és akinek van akárcsak 1 gyermeke is nem gondolja azt, hogy "seggvakarás" a gyereknevelés, háztartás vezetésestb..
2010. jún. 24. 14:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezen hiába rágódsz, mérgelődsz. Azonfelül, hogy igazad van sajnos nem változik semmi. Ha minden igaz akkor az új kormány visszaállítja 3 évre a gyest de még ez sem biztos.

Senkit nem érdekel, hogy a kicsi gyerekedet bölcsibe/oviba tudod e adni azért a kicsi pénzért amit meg tudsz keresni, de eltartani belőle nem. Ez a világ ez sajnos ilyen. Megszoksz, vagy megszöksz ! 2 kisgyermek anyukája

2010. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a politikai oldalt kell nézni. A munkanélküliek száma kevesebb azáltal, hogy a GYES lehetővé tesz +1 éves otthon maradást! Ha jól tudom, olyan 10 % körül van jelenleg a munkanélküliségi ráta, mennyi lenne, ha a GYES-en lévőket is bele kellene számítani!
2010. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen igazad van, csak jólesett kiírni a dühöm.

Én megszöknék szívesen pedig aránylag jó állásom volt.(Persze gyesről még senkit nem vettek vissza, de nem aggódom mert elküldeni addig nem tudnak, utánna pedig kötelesek 30 napig visszavenni, ha mást nem a szabit kiadni és azidő alatt majd találok valamit) Csak van 1 lakáshitel+ 1 férj aki nem szívesen jönne így itt kell boldogulni ahogy lehet, de itt minden olyan igazságtalan.

2010. jún. 24. 14:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs,de lehet neked a gyereknevelés nem seggvakarás de sok nőnek az. Én is itthon vagyok 22 és 1 hónapos lányaimmal, de azt látom, hogy sok nőnek ez nagyon kényelmes így és eszük ágában sincs elmenni melózni. Férjük húzza az igát mint a barom ők meg semmi. Tőlem is sokszor kérdezte a szomszéd (egyidős gyerekeink vannak), hogy már kint hintázunk (de. 10-kor)?! Mikor én már ekkorra az ebédet is megfőztem ők meg akkor szédülnek ki az ágyból. Ettől független nem jelenti azt, hogy én jobb anya vagyok, csak nekem furcsa, hogy ha valaki otthon van, miért nincs meleg ebéd délben?!

2010. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó .

Teljesen igazad van én itt nem azokra gondoltam akik semmit nem csinálnak, és nyavajognak, hogy nincs ideje semmire.

Én ilyet nem is ismerek, valószínű azért mert biztos nem lenne közös témánk, és elég szépen be is tudok szólni az ilyeneknek.Nekem természetes, hogy ha a párom dolgozik itthon rendezett lakás és meleg kaja várja. És ez a minimum amit megtehetek.

Elvégre én vagyok itthon.

2010. jún. 24. 15:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok hidd el, de sok nőnek ez nem természetes. (Bár ide olyanok nem fognak írni).
2010. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És pont azok miatt kell visszamenni korán dolgozni, akik nem akarnak dolgozni! Mivel a dolgozó emberek béréből termelik ki a nem dolgozók segélyeit. Ez pont olyan rendszer, mint a TB, vagy mint a nyugdíj. Egyszer majd csak összeroppan, mert nem bírja el a sok igénylőt!
2010. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15:11 egyetértek. Igaz, Én visszamentem dolgozni nagyon korán (7 hónapos volt a babám) annak ellenére, hogy szívesen itthon maradtam volna 3 évig, ha fenn tudnánk tartani magunkat a GYEDből is. De nem így van, nem a GYED max. összegére vállaltunk be dolgokat évekkel ezelőtt, de nem is ez a lényeg. Az a szomorú, hogy Mo.-n nem elég egy jó fizetés egy családnak. Ez sokak életét oldaná meg....
2010. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!