Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok jó dévényes...

Ajánlanátok jó dévényes gyógytornászt? Baj lehet a kisfiammal?

Figyelt kérdés

Elszeretném vinni a kisfiam, hogy megnézze minden rendben van e vele. 7hónapos hátáról hasára pikk-pakk fordul de visszafelé csak úgy hogy oldalra fordítja a fejét ami elhúzza és így átgurul. Hason felnyomja a popóját csak de a kezével már nemtud csinálni semmit.Könyökén támaszkodik ki is nyomja magát a kezével de rögtön dől is nemngyon tudja magát tartani. A feje inog még eléggé nemtudom ez baj e olyan mintha gyenge lenne a nyaka. Védőnő tanácsára felültettem mert állítólag már pár másodpercig kéne a kezére támaszkodva megtartania magát hát ez sem megy, mert rögtön előrebukik görnyedt háttal így megse próbáltam többet. Szerintetek baj van? Időre született kisfiú 75cm és 9750gramm. Doki szerint azért nemcsinál semmit mert nehéz, nembírja a súlyát. Ti elvinnétek?

Aggódom nagyon! Bpesten illetve Gyál, Vecsés, Üllő környékén keresnénk gyógytornászt!


2011. máj. 27. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hááát a 10kiló az elég sok 7 hónaposnak és 75 centisnek.

Nem duci egy kissé?

Akkor természetes,hogy nem bírja el magát, ezért egyre kevesebbet mozog, ezért hízik és nem fejlődnek az izmai.....

egy kis torna nem ártana neki. Ezek nagyon egyszerű gyakorlatok egy-két alkalom alatt megtanulhatod,has-hát és vállerősítés

2011. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem duci egyáltalán és nem is egy hurkás baba. Inkább kis masszív!
2011. máj. 27. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,írj nekem privit.Imrén tudok egyet,ha írsz megadom a számát.Megnézi a babádat és csak akkor kell járnod,ha tényleg talál valamit nála.
2011. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a súlya, de elvinném a helyedben én, mert sok jó tanáccsal el fognak látni.

Fölösleges dévényes gyógytornászra időt és pénzt "pazarolni" egy ilyen pici probléma miatt, a hozzátok tartozó gyermek szakrendelő ortopédiájára kérj beutalót és onnan továbbküldenek gyógytornára, ha szükséges.

A dévényes biztosan fog találni olyat, amit aztán vagyonokért kezelget majd 2 évig, nem véletlenül ilyen "jó" a statisztikájuk...

2011. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

jesszus minek gyógytornász ????


nekem a fiam anno 6 hónaposan volt 9.5 kg és még fordulni sem volt hajlandó ahogy letettem úgy maradt (viszont 10 hónapos korára már járt szal simán behozta a lemaradást )eszemben sem volt gyógytornászhoz vinni

és igen valszeg nem elég erős még ! ezen a gyógytorna sem segít inkább várd meg míg megerősíti magát nincs még elkésve semmiről

ültetni nem szabad addig amíg ö maga nem tudja és ahhoz sokat kell erősítenie magát


csak zárójelben jegyzem meg a dévényes torna nem az egészséges babák és aggódó anyukák megmentője hanem a TÉNYLEG beteg babák tornája

de valami miatt a legtöbb anya azt hiszi h a babája majd a torna miatt 4 hónaposan már mászni és 6 hónaposan járni fog -.-


magán vélemény : babamasszázs és várj 1 éves korig ha akkor sem mászik akkor van gond ( de úgysem lesz :-P)

2011. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó két válaszoló igen csőlátású!

Először is a Dévény torna nem beteg babák tornája, de nekik kifejezetten ajánlott.Ugyanúgy normál babákat is kezelnek, mer igenis sok baba születik kötött izomzatta.Pl az én fiamnak is kötött volt a nyakizma.És képzeljétek 4b hónapig kezelte a gyógytornász hetente és nagyon is sokat segített, ugyanakkor képzejétek nem is kellett fizetnem és 4 hónp után közölte, hogy nincs rá szükség!


Ugyanakkor azt gondolom a te babád tényleg a súlya miatt lustibb. De attól még ha aggódsz nyugodtan elviheted, hidd el, megmondják ha nincs a tornára szükség.

2011. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!