Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló probléma valakinél?...

Bogyo110 kérdése:

Hasonló probléma valakinél? Vagy túl aggódom?

Figyelt kérdés
4 hósak vagyunk és párszor már voltunk náthásak akkor sterimar orszivás és utánna nasivin .Általában nagyon minimális váladék jött ki mindig az is viz szerű!A problémánk az hogy ha el is mullik a nátha akkor is általábban regel tortyogva ébred aztán leszivom szinte semmi nem jön ki mégis tortyog nap közben is hallom párszor de ugy érzem hogy szelel az orra .Szerintetek mi lehet ez most .A dokinkat kérdeztem szerinte a nátha nem betegség .Csak már koránt sem gondolom hogy nátha !remélem érthetően le tudtam irni de kiváncsi lennék a véleményetekre mert itt már szinte több segitséget kaptam mint a dokitol!
2011. máj. 28. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Van esetleg valami más panasza is a babádnak? Lehet elvinném egy fül orr gégészhez is megmutatni a biztonság kedvéért.
2011. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincs más panasz el mentünk már fül orr gégészhez is de csak annyit csinélt hogy bele kukuxcsolt az orrába meg a fülébe !azt monta minden oké de vegyek sima vazelint azt bele az orrába és ettöl lecsuszik a váladék !na ez nem igazán vált be !meg azt is monta hogy nem biztos hogy az orrába van váladék hanem sok a nyála a garatban és azt hallom !
2011. máj. 28. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
A helyedben elgondolkodnék a doki válaszán: "sok a nyál a garatban". A mi babánknál kb 6 hetes korában hallottam éjjel, mintha náthás lenne. Na, mivel baba orrát nem lehet kifújni, irány orrszívóért. Kipróbáltam ,persze semmi nem jött....ekkor rájöttem, hogy valami más lehet a "baj". Aztán kb 2 hét alatt felhagyott az éjjeli hörgéssel, de nagyritkán még most is van, hogy erre ébredek. Szerintem a Te babád is "ki fogja nőni".
2011. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. sose adj neki 2 féle orrsprayt! Vagy Sterimar vagy Nasivin. Együtt a 2 még inkább árt mint használna. A Nasivin csak 1 hétig használható, mert nyálkahártya duzzanatot okoz.


2. Ha csak vízszerű a váladék akkor nem náthás. Ha náthás lenne, akkor zöld vagy sárga lenne. Bocsi hogy így kirészleteztem :)


3. Én is úgy gondolom hogy inkább a garatban van a nyál, tej és az ad ki olyan hangot. Lányomnál is volt, habár még csak pár hetes volt akkor.


4. Egy nap ne porszívózd túl sokat a nóziját mert a gyakori használattól megpattanhat egy ér és vérezhet. Végül is nem árt, de csak mértékkel. Mikor lányom meg volt fázva, mindig akkor csináltam neki mielőtt elaludt volna. Ez napi 3-4 alkalmat jelent.

2011. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül sem szeretnék okoskodni, de én úgy tudom, hogy sima náthánál valóban átlátszó, fehéres amit kiszívsz az orrából, és ha már zöld, vagy sárga, akkor már felülfertőződésről van szó. Nekem ezt mondta a gyerekorvos.
2011. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt, folyamatosan vittem hol ide, hol oda, de nem volt semmi baja.Azt mondta a fül-orr-gégész, hogy sok gyereknél van ez, majd az enyém is kinövi.

Persze nem hittem el és aggódtam. Hónapokig szenvedett tőle a fiam, de valóban kinőtte.

2011. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, én is azt hittem nátha de ki tudja mi volt, elnőtte, néha reggel , általában evsé után a pihenőszékében ülve hallom, de lehet hogy csak a nyála, vagy a táp??? (én is próbáltam órszívozni, de mikor nem jött semmi, akkor be is fejeztem , mert felelsleges nyektetni a kisfiamat :) kitartás, biztos nálatok is ez van.
2011. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !
2011. máj. 30. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!