Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a gyerekorvosnak...

Alaszka kérdése:

Szerintetek a gyerekorvosnak kötelező kijönni megnézni az újszülöttet, mikor a kórházból hazajövünk? Maszek pénzért, vagy ez kötelessége ingyen is?

Figyelt kérdés
Az első babámnál csak a védőnő jött ki magától, a dokit nekünk kellett kihívni, viszont ezért 7000 Ft-ot kért...Ezen akkor is meglepődtünk, mert azt hittük egy újszülött vizsgálata kötelező a választott háziorvosnak, de nem pénzért. Nekünk pl. kötelező megmutatni a dokinak, vagy csak ha gond van a babával? Kiváncsi vagyok, ez máshol hogy van. Egy kisvárosban lakunk, sajnos két gyerekorvos van, mindkettő ezt csinálja.
2011. máj. 29. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Neki kötelező kijönne.

Ha nem teszi meg panaszt kell tenni. Az meg abszurd, hogy csak pénzért jön ki. Én még föl is jelenteném.

2011. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

kötelező nekik kimenni és én úgy tudom nem kérhetnek érte pénzt...

számlát adott róla? mert ha nem simán le szedett titeket...

nálunk a védőnő szól a gyerekorvosnak és egymás után jönnek a doki átvizsgálja a babát felírja ami szükséges neki.

sőt nálunk az első hónapba hetente jött és utána mondta ha gond van hívjuk fel és ki jön ő kb 3 hónapos kortól vittük a rendelőbe, ez Pécsen van

2011. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szintén védőnő intézte a doki látogatását. mindketten jöttek és persze nem pénzért...gyönyörű egy orvosotok van! nem semmi díjat számol fel azért amiért nem lenne szabad kérnie, hisz kötelessége elsőnek kimenni!!!


azért én valahol panaszt tennék, ha mást nem, névtelenül!

2011. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi is röhejesnek tartjuk, csak az a baj, hogy egy ilyen kis városkában minden kitudódik, és a másik gyerekorvos is ugyanezt csinálja...mindkettő férfi. És ha nem szólok neki, hogy jöjjön ki? Meg vagyunk lőve...feljelenteni nem merem...
2011. máj. 29. 18:30
 5/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a másik is pénzt kérne? Lehet beérné mással is. :)))
2011. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze nem a 7000 Ft van itt szó, hanem az elvről...És azt még hozzáteszem, hogy egy további vizsgálat háznál 5000 Ft, ha rendszeresen jár egy hónapba 2x, akkor havi 7000. Itt az anyukák többsége igénybe veszi, és szó nélkül fizet, ez a nagy baj...
2011. máj. 29. 18:38
 7/16 A kérdező kommentje:
18.36-os ezt nem értem, vagyis igen, de mégsem....
2011. máj. 29. 18:39
 8/16 anonim ***** válasza:
Olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem..?
2011. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kötelező kijönnie, és ingyen! Rettenetesen pofátlan dolog, amit csinálnak, felháborító. A baba születése körül amúgy is olyan sok kiadás van, és ők még rátesznek egy lapáttal. Szerintem kérdezzétek meg az OEP-nél, hogy milyen jogszabály szabályozza ezt a látogatást, és amikor kijön, lazán idézzétek neki, hogy INGYENES.
2011. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Legszívesebben mondanám én is, csak ha meg majd beteg lesz a gyerek, úgyis hozzá kell mennünk, meg a nagyobbal is...
2011. máj. 29. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!