Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a gyerekorvosnak...

Alaszka kérdése:

Szerintetek a gyerekorvosnak kötelező kijönni megnézni az újszülöttet, mikor a kórházból hazajövünk? Maszek pénzért, vagy ez kötelessége ingyen is?

Figyelt kérdés
Az első babámnál csak a védőnő jött ki magától, a dokit nekünk kellett kihívni, viszont ezért 7000 Ft-ot kért...Ezen akkor is meglepődtünk, mert azt hittük egy újszülött vizsgálata kötelező a választott háziorvosnak, de nem pénzért. Nekünk pl. kötelező megmutatni a dokinak, vagy csak ha gond van a babával? Kiváncsi vagyok, ez máshol hogy van. Egy kisvárosban lakunk, sajnos két gyerekorvos van, mindkettő ezt csinálja.
2011. máj. 29. 18:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nalunk ugy volt a szitu, hogy a baba szuletese elott par hettel a vedono tajekoztatast adott, hogy mi hogy megy.

Siman mondta, hogy a doktornonek penzt illik adni, ha kijon...

Szerintem is felhaborito ez az egesz.

2011. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálink úgy volt,hogy mikor megszültem,szóltam a védőnőnek.Mikor hazamentünk,másnap délelőtt Ő jött,délután meg dokibácsi.A védőnő szót neki,hogy hazajöttünk.Én nem adtam neki semmit.Meg lehet egyébként kérni,hogy hetente látogasson,alkalmanként 1500ft-ért,de én nem kértem fel.1x hívtam le,mert lázas volt a 6 hónaposom,megkérdeztem,hogy mivel tartozom,de azt mondta semmivel.Adtam neki 2000-ret.Egyébként meg elviszem,a rendelőbe ha baja van.De az,hogy 7000 forintot kérjen azért,hogy elvégezze a feladatát,ami a kötelessége,és amire felesküdött az nonszensz!!!!!És ha nem adsz neki???Neked nem kell Őt kihívnod,csak szólnod,hogy hazamentetek!!!!Neki viszont kutya kötelessége kimenni!!!!
2011. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Persze mi is megkérdeztük akkor mivel tartozunk, erre nyögte be, hogy egyszeri alkalom 5 utána ha mindig hívjuk havi 7. Hülyék is voltunk, mert még 4 hós koráig járattuk, aztán lemondtuk, addig gyakorlatilag semmit nem kellett csinálnia, csak receptet írt.
2011. máj. 29. 19:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon durva!

Nekem irtó szeremcsém van, pesti peremkerületben lakunk, a dokinéni a fiam 2 hónapos koráig jött igény szerint hetente-kéthetente, a 2 hós oltásra vittük először rendelőbe.

Utána 1 éves koráig havonta, aztán már csak a védoltásokra, meg a szülinapos státuszokra kell.

Mindig megkérdeztük, mivel tartozunk, és mindig "Semmivel" volt a válasz.

Karácsonykor és az 1 éves státuszon kapott kis csomagot csokival, kávéval, teával meg 5000 Ft-tal, úgyhogy 17 hónap alatt eddig 10 ezret fizettünk neki......

A szopi abbahagyása után gyakran és sokáig volt beteg a fiam, volt hogy 3 hétig heti 3x mentünk, és mindig nagyon lelkiismeretes, alapos volt.

Elég szomorú, hogy a XXI. századi Magyarországon még létezhet ilyen, simán visszaélnek a helyzetükkel........

2011. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
3 gyerekünk van a dokinénink 15 éve ugyanaz.Szülés előtt beszéltünk vele h. szeretnénk őt dokinak(az 1. után természetesen a többieknek is)ő mondta h. szóljunk ha hazajöttünk,és jött is.Megkérdeztük h. mivel tartozunk(semmivel)legutóbb 5000 adtunk magunktól.Tehát 3 gyereknél csak egy-egy alkalommal adtunk.Többször nem is kértem hogy jöjjön,nem is volt rá szükség.Én vittem őket a védőnői tanácsadásra,ingyen:)Inkább másra költöttem a pénzt.Nagyon jó a kapcsolatunk ettől függetlenül,aranyos kedves idős nő.De itt is van aki pénzeli...mi is kisvárosban élünk
2011. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Gratulálok" !


Ezért van ennyi pénzéhes orvos, mert vannak, akik pénzelik őket.


Totálisan lehúznak titeket és ti hagyjátok.


Előre(!!!) kell utána olvasni és ha pénzt kér az orra alá dörgölni, hogy mégis miért...

2015. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!