Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi a legjobb...

Most akkor mi a legjobb fogzás ellen? Homeopátia, borostyánlánc, gélek, annyi mindent olvastam már itt, hogy eltévedtem? !

Figyelt kérdés
Kérek valakit foglalja össze, hogy mivel készülhetek fel a fogzási fájdalmakra. Köszönöm.
2009. márc. 17. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Hű ez tényleg jó kérdés.Mi 3 hónaposak vagyunk,és a kisfiamnak valószínű nem sokára jönnek a kis fogai,mert nagyon nyálzik,és túr a szájában.Én vettem Neki olyan rágókát amit a hűtőbe kell tenni,és amikor szükséges,akkor oda adom Neki.Nem műanyag,hanem ilyen zselé anyag.Persze mondanak itt gélt is,meg minden félét.Szerintem meg hagyjuk,hogy a doki mit fog majd mondani,az lesz a biztos,nem?

Szép napot,jó babázást!:)

2009. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
borostyánlánc az tényleg jó, mi használjuk, már nagyörlőknél tartunk, 2,5 évesen....homeo is jó, de szemfognál meg kisörlőknél csak nurofen meg panadol vált be
2009. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nagyon szenvedünk a fogacskákkal már régen.

Dentinox gélt és oldatot használunk.

2009. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sokféle dologgal lehet csillapítani a fogzás miatti fájdalmat, nyűgösséget.

1. gyógyszerek

Ide tartoznak a különböző ecsetelők, mint a sokat emlegetett Dentinox gél is - ezekkel azért nem árt óvatosnak lenni, mert lidokainosak és allergizálhatnak. Emellett persze lehet adni Panadolt fájdalomcsillapítóként, vagy ki mit használ.

2. homeopátia

Több féle homeopátiás szer létezik. Vannak golyócskák, amiket pici vízben oldva kell a babának adni (pl. Camomilla), illetve létezik kúp formában is (Viburcol). Én személy szerint ezeket használom szívesebben, nem a gyógyszert, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. A homeos szereket érdemes kipróbálni, aztán van, aki esküszik rá, van, akinek nem hat. Ki kell tapasztalni. Nekünk a Viburcol nagyon bevált, bár egy fél is elég belőle, ha egészet adok, teljesen kiüti a babámat, nagyon alszik tőle. De hallottam olyat is, akinek egyáltalán nem használt.

3. természetes dolgok

Ide sorolnám a borostyánláncot, amire sokan esküsznek. Nekünk is van, tény, hogy nem viseli meg a babát a fogzás túlságosan, de nem tudom, milyen lenne a lánc nélkül. Levenni ugyanis nem merem.:-)) Így előttem rejtély marad, hogy ez használ-e.

Használhattok különböző rágókákat, a hűtőrágóka is segíthet, de van olyan pici is, aki nem szereti.

Remélem, segítettem valamit ezzel a kis összefoglalóval.

Ha adhatok tanácsot, először csak rágóka, lánc, aztán ha kell, jöhetnek a homeopátiás szerek. Csak akkor nyúlj gyógyszerhez, ha muszáj.

7 és fél hós, 4 fogacskás kislány anyukája

2009. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos a kisfiam, és nagyon szenved a fogával:( Mi is géllel kenjük, de azzal csak naponta 3x szabad, kapott ma homeopátiás kúpot is, de nem nagyon vált be. Sír ahogy a torkán kifér pedig nem mondhatni sírós babának. Engem az érdekelne, hogy ez mennyi ideig fog tartani? Nektek nem szakad meg a szivetek, miközben nem tudtok segíteni?nem korai 3 hónaposan még a fogzás? Ráadásul még frontok is vannak...
2009. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de a 3 hós anyukát kérdezném,hogy mik a tünetei a babának?Látszik is az ínyén?
2009. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Türelemmel:-)

Én csak FLP-s Aloe vera acitvatort használtam, kb 4-5 este adtam neki homeos Camomillát..

Sok minden van, mindnekinek más válik be. Próbáld meg bármelyiket, és meglátod, hat, vagy nem. De egyszerre egyet vegyél meg.

Én mondjuk jobban híve vagyok a természetes módoknak, ezért van az FLP, és a homeo.

2009. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hós anyuka vagyok: látszik az ínyén is, el van vékonyodva, egyébként pedig a tünetek: nyálazás, ököl majszolás, vállbaharapás, meghatározatlan időkben felsírás, intenzív, fájdalmas hangon, sok könnyel. Ilyenkor csak az ölbevétel segít, de attól sem egyik pillanatról a másikra nyugszik meg. Sajnos:( Egyébként megnézettem a védőnővel is, hogy biztos legyek benne. Azért persze megnéztem a lázát is, nehogy félreértsük, de mivel nem is lázas, ezért 100% a foga jön.
2009. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!