Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez milyen mértékű javulásnak...

Ez milyen mértékű javulásnak számít egy sérülten született babánál?

Figyelt kérdés

kisfiam valószínűleg agyi trombózissal született, senki nem vette észre egészségesen hagytuk el a kórházat mindez 6 hónaposan derült ki, 7 hónaposan kezdtük a fejlesztéseket.

most 11 hónapos.

fejlesztések előtti állapot:

végtagjai nagyon erősen feszesek, nagyon erős törzsi és nyaki hipótónia.

nem tudta használni sem a kezét sem a lábát, 9 hónaposan is erősen öklözött, nem tartotta a fejét, hason nem emelte,csak a jobb oldalán tudott megfordulni, a bal felét teljesen elhagyta nem is vette észre.ű

cumit nem tudta szopni, kiesett a szájából,

nem gagyogót, hangosan nem nevetett, mindenkinél sírt kivéve nálam (anya).


Most 4 hónapnyi fejlesztés után:

cumit egész éjjel szopja, nincs ökölbe a keze, fejét tartja de hamar elfárad, hason fejét emeli, próbálja kinyomni magát, rágni próbál, elkezdte használni bal oldalát, mindkét oldalon megfordul, mind két kezét szájába tudja venni, próbál fogni, tárgyakért nyúl, kezeit össze kulcsolja játszik vele, végtagjaival kalimpál,próbál felülni, hangosan kacag nevet, sokat beszél.

szereti a zenét a játékot a mondókákat, kéri hogy még játszunk.

érzelmeit kimutatja, már nem sír másoknál sem, tárgyat követi a szemével, mosolyra mosollyal válaszol, darabos ételt próbálgatja enni, kanálból szépen eszik, kanál cumi-cumisüveg láttán száját kinyítja

még nem mászik és nem ül stabilan.


szerintetek ez a 4 hónapnyi munka lényeges javulás volt számára? heti 1 Dévény torna, 1 konduktor, 1 csoport torna (pető-féle), 1 vízi torna/gyógyúszás, 1 értelmi fejlesztés.


mit gondoltok reménykedhetünk további javulásban?van valakinek tapasztalata?

a dokik nem tudnak még mit mondani....


2011. máj. 30. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia,

azért te is érzed hogy ez nagy elöre lépés volt. Most kb olyan mint egy 6-8 hós baba.

Egy normál doki nem fog hiteketni titeket és nem ad reményt olyanra amit nem tud biztosan. szerintem egy doki majd csak 2-3 évesen látja tisztán hogy történt-e komolyobb probléma.


Szereti ezeket a terápiákat? mert akkor még szerencséd is van. Nekem a lányomnak csak nyaki problémája volt de imádott vojta tornára menni, pedig akiket ismerek vojta-ros babákat mind sirni szokott és nem szeretik.


hajrá így tovább.

2011. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szreintem ez hatalmas fejlődés,gratulálok.és ne legyél elkeseredve,fiamnak csak enyhe hypotoniája volt,de 11 hónaposan kezdett ő is mászni és akkor ült fel,bár előtte megült,ha felültettem.úgyhogy van lemaradás,de ha ilyen szépen haladtok,biztos behozzátok.mondjuk biztos küzdelmes lesz,és hússzú idő,de ne add fel,kitartás.minden jót nektek
2011. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszotokat


sajnos csak az úszást szereti a többin sír

még az értelmi fejlesztés az ami érdekli, de ha le kell feküdni sír...

remélem tényleg lesz látszat és jutunk előre nagyon aggódom, sajnos neki sérült a teljes jobb oldala, mármint az agy jobb oldala

:(

2011. máj. 30. 20:25
 4/12 anonim ***** válasza:
nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz,de a leírtak alapján nagyon nagy fejlődést értetek el és szívből gratulálok !!!9999
2011. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon szépen fejlődik a babád! Biztos, hogy ezekkel a tornákkal sikerül segíteni neki! Mi dévényre jártunk hipotóniával, a nagymozgások beindulásáig, azóta pedig szenzoros tornára járunk. Nekem is jók a tapasztalataim, bár nem látszik rohamos fejlődés a lányomnál, de lassan, szépen javul. A leírtak alapján a Te babád is sokat ügyesedett, folytassátok a tornákat és meglesz az eredménye!
2011. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszolóknak!


nem fogjuk abba hagyni a tornát!!!

2011. jún. 2. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Sógornőm kisfia dongalábbal és oxigénhiánnyal született, Cerny-s kocsi vitte a SOTE II. gyerekosztályára 2 órával a szülés után.

Erősen hypotón, fejét nem tudta tartani, szopizni sem tudott, üvegből itta a lefejt tejet. 10 hónaposan még nem ült, nem kúszott, forogni is csak úgy tudott, hogy a gipszelt lábával lendítette magát.

Házhoz járt a gyógytornász a lába miatt, de amikor az anya kérdezte ez normális-e a csaj az mondta, kicsit lusta a baba...

11 hónaposan megunták a szülők, elvitték egy dévényes gyógytornászhoz, illetve pszichomotoros fejlesztésre. 5 hónapig jártak heti 1x mindkét helyre, most 16 hónaposan a kisfiú felül, feláll, mászik és bútorok mellett kapaszkodva lépked. Még mindig nagyon lazák az izmai, olyan mint egy guminő, és élete végéig gyógycipőt kell hordania, de látás-hallás-értelmi képesség-beszédkészség terén olyan vagy ügyesebb, mint a kortársai. 1-2 hónapon belül el is indul, és vége is lesz a speciális terápiának. Sok erőt és kitartást kívánok, de már látszik az alagút vége!!!

2011. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a Dévény módszer valóban szinte csodákra képes! Szerintem ha le is lassul a javulás üteme, akkor is nagyon jó esély van arra, hogy behozza a lemaradást és teljes értékű életet éljen. Szerencsére jó és kitartó anyukát kapott/választott és ez tovább növeli az esélyeit :) További sok erőt kívánok neked.

Az én lányomnak csak az egyik oldal nem volt preferált és mi is jártunk dévény tornára és nagyon látványosan abba maadt az öklözés és használni kezdte mindkét oldalát. 10,5 hónaposan elindult, ma másfél léves és a nővérével úgy döngetnek a lakásban-teraszon a motorral, hogy néha kész veszély átkelni az útvonalukon :) Egyedül csúszdázik, mászókázik, ugrálóváarzi...szóval nyoma sincs az öklözésnek.

Gratulálok, szerintem nagyon nagyot haladtatok, de ha szeretnél szakvéleményt, akkor vidd el egy fejlődés neurológushoz pl a cseppek házába.

2011. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nagyon sokat fejlődött a kisfiad!

Ilyen rövid idő alatt szinte már mindent csinál,ha tovább folytatjátok biztosan behozza a lemaradását is.Én kívánom,hogy így legyen!

Kitartást és sok erőt kívánok hozzá a kisfiadnak pedig jó egészséget!

2011. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon jól fejlődik, kitartás továbbra is! És szerintem a többi foglalkozást is esélye van megszeretni, ahogy tovább lazulnak az izmai, egyre kevesebbet fog sírni.
2011. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!