Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és milyen mézet vezettet...

Mikor és milyen mézet vezettetek be a babátoknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 3 éves kor alatt tilos mézet adni.
2011. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerős méhésztől származó vegyes virágmézet kb. 13 hónaposan sóskában, tejberizsben. Direkt mézet (kanállal) csak egyszer mertem adni, inkább ételbe, tejeskávéba teszem a fiamnak. Most 17 hónapos.
2011. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mézet sokáig nem szabad, max ha sütibe vagy is hökezelve van. Olyan baktériumot tartalmaz a méz ami erös alergiát okozhat, de hökezelve elpusztul így sütiben nem baj.

Szerintem mindegy milyen amúgy, ha már elég idös hozzá. Amelyik van.

2011. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel méhészek vagyunk, így saját mézet használunk itthon (repce, akác, hárs, vaddohány, napraforgó és vegyes). Kb. másfél éves volt a kisfiam, amikor hőkezelés nélkül, tehát natúr módon adtam neki megfázás alkalmával kiskanállal (fél óráig utána nem szabad enni és inni, így bevonatot képez a torkon, és öli a bacikat).

Egyébként kb. 1 éves korában kapott először sütiben, ami hőkezelve van, tehát a botulizmusért felelős baktérium már elpusztul belőle - ha van benne. Termelői mézben nem igazán fordulhat elő.

2011. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hol méhészkedtek és mióta?
2011. máj. 31. 10:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a nagypapám méhész igy az ő mézét adtam a lányomnak kb két hete. (akácot asszem)Akkor volt 1éves és 2hetes. Nem nagyon ette,majd később is kap még. Egyébként bolti mézet én se adnék neki ill nem enném én se. S a házi mézben tényleg kisebb az esélye hogy előfordul a botulizmusért felelős baci:D (ja mi pestiek vagyunk,nagyszülők Bicskén méhészkednek,de szintén pestiek)
2011. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bicskére szoktunk járni :) Mi is termelőtől vesszük a mézet, jobban is szeretjük, boltban nem szoktam venni.

Férjem érdeklődik a méhészet iránt, ezért is kérdeztem, valamint 1 éves múlt a lányunk, őszre mindenképpen szeretném bevezetni neki a mézet, ha jön a rossz idő.

2011. máj. 31. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
09.35-ös vagyok. Újmohácson van a méhészet, és már több, mint 20 éve ezzel foglalkozik a család. Most már főleg családeladás, és anyanevelés a fő szakirány, illetve az otthoni állományból ami van, méztermelés. Az öregek nem bírják már a nagyüzemi méztermelést (300 család volt konténerekben, de nagy része el lett adva - iszonyat nagy meló ám. Most már csak az otthoni háttérállomány van meg).
2011. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!