Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellene már adnom 6.5 hós...

Kellene már adnom 6.5 hós kicsikémnak gyümölcsleveket?

Figyelt kérdés

Már hozzátáplálást 5 hósan megkezdtük, de páran azzal nyaggatnak, hogy ne vizet vagy teát adjak neki, hanem facsarjak mondjuk narancs vagy almalevet vagy vegyek üvegeset??Valóban adnom kellene neki??

Tízóraira mindig gyümölcsöt kap, ebéd pedig zöldség most már husival


2011. máj. 31. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyümölcslevet adnál neki, utána nem biztos, hogy rendesen ebédelne, mert eltelítődne a pocakja.

Legjobb a víz.

2011. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is fölösleges rászoktatni a gyümilevekre, pláne ami cukrozott. Örülj neki, hogy megissza a vizet. Majd később fogod ennek hasznát látni, nem most (majd amikor 2 évesen már azt követeli egy gyerek, hogy tegyünk neki a vízbe szörpöt, meg satöbbi, akkor anyuka verheti a fejét a falba, hogy ilyennel elkezdte itatni egyáltalán a csemetéjét...)
2011. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

10óraira vagy gyümölcspépet vagy gyümölcslevet adj neki, nem muszáj bár megkóstoltathatod vele.

de nem víz helyett hanem étkezés helyett!!! nekik a gyümilé még táplálék nem pedig folyadék.

a bölcsikben, ovikban is 10óraira gyümölcslevet adnak csak, ha mást nem majd ott kap :)

2011. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak akkor adtam neki ilyesmit, amikor 2 napig nem volt kaki, nagyon jó volt "hashajtásra" az a 3-4 kiskanál rostos gyümölcslé.Ezt a védőnő ajánlotta, volt is eredménye.De egyébként nem itatom vele, és teát sem, pedig már 8 hónapos.

Nekem a gyerekorvos ajánlotta étvágynövelésre a frissen facsart narancslevet, mert akkoriban nagyon keveset evett, és keveset hízott.Először pohárból itattam vele a doki javaslatára, mert ha allergiás rá, akkor azonnal kicsapja a szája szélét.Még csak 6 hónapos volt akkor.Szerencsére semmi baja nem lett tőle.a biztonság kedvéért most kap vaspótlást is.A vasat is narancslébe csöpögtetve adom be neki minden nap.Ha elfogadja a vizet, örülj neki, és ne adj ilyeneket!Ezt is kihangsúlyozta a gyerekorvos, hogy cukros löttyöket ne kapjon, mert elveszi az étvágyát.Szóval jókat írtak előttem!

2011. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!