Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyek az ételallergia leggyak...

Melyek az ételallergia leggyakoribb tünetei?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, gyümölcsöt kóstoltatok vele: alma, őszibarack, sárgabarack, sütőtök. Tegnap teli lett piros pöttyökkel és foltokkal, és nem tudom, hogy a melegtől vagy valamelyik gyümölcstől alakult ez ki Nála. Más tünete nincs. Érdekelne, hogy ha valamire allergiás lenne, milyen tünetek jelentkeznének?
2011. jún. 1. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak a kiütés, de előfordulhat hasfájás, hasmenés, súlyosabb esetben láz, hányás.


A melegkiütésnél általában nincsenek foltok, csak kis piros pöttyök, és csak hajlatban szoktak először jelentkezni, az étel allergia pedig bárhol a testen.

2011. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre egyet kóstoltass,és pár napig mást ne.akkor kiderül h vmelyik gyümölcs a ludas vagy a meleg volt csak.

(amugy az ételallergia ennél összetettebb dolog)

2011. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szopik még?Mert szerintem ezek a gyümölcsök annyira ártalmatlanok, hogy nem hinném, hogy ezek okozták.Egyik se tartalmaz allergén anyagokat.Ha epret adtál volna ( de nem is lehet még), akkor más lenne.Viszont arra is lehet allergiás, ha valamit te eszel, és átmegy a tejen.Nálunk előfordult ilyen.És az én babucim pl. arra is érzékeny volt, amikor mosóporral mostam a ruháit, ő attól lett pöttyös.Azóta kizárólag babáknak való folyékony mosószerrel mosom az ő ruháit.És olyan is előfordult, hogy amikor abbahagytuk a gyógyszertári fürdetőkrémet, és áttértünk a Johnson-ra, hogy úgy kiszárította a bőrét, hogy majdnem hámlott.Rossz volt nézni!Mondta is a doki, hogy felejtsük el a Johnsont, azóta is gyógyszertárival fürdik.Nagyon érzékeny a babák bőre, sok minden okozhat piros pöttyöket, foltokat.Gondolkodj, hogy volt -e valami újdonság, amit mostanában evett.És ha kap anyatejet, ettél -e valami olyat, ami szokatlan lehetett neki?
2011. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a barack is allergizálhat,kisfiam a mai napig nem birja,neki a feneke lett tőle rettenetesen piros,és sebes.
2011. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, kap még anyatejet, de sajnos egyre kevesebbet. Viszont nemrég oltást kapott, amitől egy kicsit be is lázasodott, és nagyon izzadt. Remélem, csak a melegtől és az izzadtságtól, mert semmi újat nem kapott. Babáknak való finommosószert használok, nagyon figyelek az étkezésemre, és a gyümölcsöket is csak lassan adom Neki. Egy üveget két napig adagolok, először csak pár kanállal, nehogy baja legyen tőle. Remélem, nincs nagy baj. Köszönöm a válaszokat!!!
2011. jún. 1. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom,hogy figyelsz mindenre, de sokszor olyan dolog okoz ilyesmit, amiről nem is gondolnád!A babák tényleg nagyon érzékenyek! A bőrük, a beleik, mindenük! Nem tudom, mi lehetett, én is csak találgatok, és felsoroltam pár lehetőséget..
2011. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is ezen agyalok azóta, amióta írtál. De csak arra a következtetésre jutottam, hogy vagy a meleg, vagy valamelyik gyümölcs. Nem tudom, mostantól figyelek, kíváncsi vagyok, mikor múlik el vagy jön elő újra. Köszönöm, hogy segítettél találgatni :)
2011. jún. 1. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!