Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg a főzeléket?

Miért nem eszi meg a főzeléket?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos elmúlt,már kapott gyümölcsöket,ezeket imádja,de a sütőtökön kívül semmilyen főzeléket nem hajlandó megenni.

(Tápis)


2011. jún. 1. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen főzelékeket adsz neki? Ha te főzöd,akkor habard be és ízesítsd is. Pici,só,vagy cukor. A babák sem szeretik az ízetlen ételeket.

Ha üveges,akkor próbálj ki több fajtát.

2011. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keverd össze neki a kajákat!

Almát krumplival, répát sütőtökkel, vagy keverj hozzájuk tápszert, hátha úgy elfogadja.

Lányom az elején így keverve fogadta el a dolgokat, aztán mikor már megszokta az ízüket, nem volt gond, megette őket magában is.

Amúgy az elején a babák inkább az édeskésebb ízeket szeretik, úgyhogy biztos ezért eszi inkább a gyümölcsöket.

Az is megoldás lehet, ha vesztek Sinlac pépet és azzal kevered össze a főzelékeket, mert az is picit édeskésebb ízt ad neki!

2011. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Cukrot,sót nem akarok neki adni semmilyen mennyiségben.

Próbáltam így is úgy is,tápit is raktam bele,de az összekeverést még nem,hátha az segít.

Sinlac van itthon,kipróbálom. :)

2011. jún. 1. 12:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem cukrot és sót semmiképpen ne rakj bele, főleg ne egy 5 hós babinak. Egyébként az én kisfiam is 5 hós, én úgy szoktam, h pl krumpli-saláta-60ml tápszer összeturmixolva vagy krumpli-répa vagy krumpli sütőtök
2011. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!