Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babátok (kizárólag...

Anyatejes babátok (kizárólag szoptatott) mikor aludta át a teljes éjszakát evés nélkül?

Figyelt kérdés

Az én 3 hónapos babám 2-3x kel éjjel enni.

Sokaktól hallom, hogy anyatejes babája átalussza az éjszakát. Ez lehetséges?


2011. jún. 1. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van ilyen is, olyan is. Nekem is van olyan barátnőm, akinél 6 hetes korától átaludta a gyerek az éjszakát. Az én gyerkőceimnél ez fél éves koruk után történt meg először. :)
2011. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5 hónapos és még kelünk 1-2szer. de nem bánom amíg szopik. ez az átalussza az éjszakát egy maszlag, sok anyukát ezzel visznek az őrületbe. egyáltalán nem baj, ha még kel. de persze az sem, ha egy baba már 6 hetesen átalussza az éjszakát. jön a doki, hogy ilyenkor adjak neki vizet stb. ugyan miért lenne jobb a víz mint az anyatej???!! én így látom. fáradt vagyok de nem bánom.
2011. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, teljesen igazad van, ilyen butasággal (ne adjak neki cicit, kapjon vizet és hasonló) nálam is jöttek az okosok, szépen mosolyogtam, bólogattam, aztán éjszaka inkább megszoptattam. Ha egyszer szüksége van rá, akkor miért ne?
2011. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De a baba nem lesz éhes 10-12 óra alatt? Nekem ő a 2. babám és az lep meg, ha átalussza az éjszakát egy anyatejes baba. A tápszernél ez érthető, de az anyatejes baba előbb éhezik meg.
2011. jún. 1. 16:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 7 hónapos múlt, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt. Addig is és azóta is 1* vagy 2* kel éjszakánként szopizni, talán a 7 hónap alatt 3-4 olyan éjszaka volt, amit végig aludt. Egyelőre nem is szeretném leszoktatni az éjjeli szopiról. Én is többször felkelek inni, ő is lehet szomjas, pláne ebben a melegben. Ha meg már felkelek, mindegy, hogy vizet vagy cicit adok neki és akkor már inkább a cicit választom én is, ő is:o)
2011. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pontosan 3 hónapos volt, amikor este fél 10-től reggel fél 7-7-ig aludt.
2011. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm mindkét lánya 6 hetes korától átaludta az éjjelt (úgy értem este 9-10 től reggel 6-7ig). Csak anyatejesek voltak.

Az én fiam is csak anyatejes volt és 5 hósan aludta át először az éjszakát 6 hós koráig csak anyatejet kapott, és 1 éves korig szopott, de már nem kelt éjjel.

A lányom szintén csak anyatejes, még vizet se kapott egy kortyot se vagy 7 hós koráig, aztán már eszegetni is kezdett rendesen. 13 hós koráig szopott, most 21 hónapos és még MINDIG nem alussza át az éjjelt pedig mindent ugyanúgy csináltam mint a fiamnál.

Szóval van ilyen is, olyan is.

2011. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem az az érzésem, hogy a barátnő, több, mint valószínű,hogy csak füllent.


Ezt a cikket találtam:

[link]


Nagyon ritkán, de előfordul, hogy egy csecsemő kezdettől fogva átalussza az éjszakát. Abban viszont semmi rendkívüli sincs, ha a baba többször is fölébred, és szopik éjjel is. Az édesanyja méhében folyamatos volt a tápanyagellátása, most meg éppen annyival kell beérnie, amennyi belefér aprócska gyomrába. Az anyatej nagyon könnyen emészthető, a pocak hamar üres lesz, újra enni kell.

2011. jún. 1. 16:52
 9/15 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az első kommenteddel és 16:43-mal.

2. voltam.

2011. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

25 hónaposan aludta át az éjszakát, amikor leszokott a cicizésről.

Nekem nem volt teher felkelni éjszaka.

2011. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!