Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két babakocsi között hezitálun...

Két babakocsi között hezitálunk: Pierre Cardin PS 692, vagy Touragoo mercury all in one. Van esetleg valakinek tapasztalata bármelyik kocsival kapcsolatban? Megköszönném ha írnátok!

Figyelt kérdés
Még a PC 682-est néztük, de ennek elöl kicsik a kerekei, állítólag nem olyan jó.
2011. jún. 4. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sincs, de megnéztem öket egy csomo helyen és utána is olvastam, az én véleményem hogy a másodikkal sokkal jobban jáérnál.. nagyon jo választás lenne.. jol ki lehet használni és jobban el fér benne a babád.
2011. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy Te is megnézted. Már annyi mindent elolvastam, de olyan nehéz eldönteni... az elsőnek annyi előnye van a másodikkal szemben, hogy 2 irányból is rácsatlakoztatható a sport rész is. Viszont nekem a touragoo valahogy szimpatikusabb. Hát úgyis csak használat során derül ki jól döntöttünk-e...
2011. jún. 4. 20:31
 3/13 anonim válasza:

Nekem a PC682-es van! Én szeretem! Egy negatívuma van szerintem, hogy elég kicsi a mózes rész, a kisfiam hamar kinőtte. Bár ő nagy baba volt :)

Nálunk elég hepehupásak a járdák, de nincs gondom a kerekével sem.

Mi nagyon nehezen döntöttük el hogy milyen babakocsit vegyünk, én nem bántam meg, hogy emellett döntöttünk!

2011. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is megnéztem mindkettőt.

A PC-nál azt olvastam, hogy a sportülésnél a háttámla együtt mozog az ülőfelülettel, így alakítható ki egy fekvőhelyzet.

Én ezt úgy értelmezem, hogy ha a háttámlát döntöd, akkor a gyerek lába az égnek áll.(???) Vagyis nem vízszintesen fekszik. Erre az előző h.szóló talán tudná a választ. Ha ez így van, akkor inkább a másikat választanám. Egyébként jónak tartom ezt is!

2011. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem PS 692-m van. Én nagyon szeretem. A sportrészt tényleg két irányból rá lehet pattintani, gyerekkel együtt is, legalábbis nekem nagyon egyszerű volt. Sajna a mózes részét csak egy irányból lehet. :S A kerekei a PS 692-nek és a 682-esnek is elől kicsik, de nekem ez sosem okozott gondot, pedig télen még bokáig érő hóban is toltam. Amit nagyon szeretek benne, hogy akár fél kézzel is könnyedén lehet irányítani. Toltam jó pár kocsit, amit a gazdájuk imádott, de két kézzel nem tudtam úgy manőverezni velük mint az enyémmel. A sportrészt valóban csak úgy lehet dönteni, hogy egyben, tehát a gyerek lába úgymond az égnek áll, ettől függetlenül a babám nagyon jókat aludt benne. A mózesrészben a háttámlát is lehet állítani ami pl. a 682-ből hiányzik! Ami negatívumot lehet még kiemelni: nem lehet rá akármilyen napernyőt venni csak speciálisat. Az is igaz, hogy a mózesrésze elég keskeny, de mire a babám kinőtte (nagy baba volt ő is), addigra pont jött a jóidő és át tudtam rakni a sportrészbe. Jó lenne egy kis tálca elől a gyereknek, amire játékot, rágnivalót lehetne tenni, vagy esetleg egy pohártartót (cumisüvegtartót). Összességében nem bántam, hogy ezt választottuk, de 2,5 évig nyúztuk. Ja, még valami, lapra csukva is elég nagy, kisebb autó csomagtartójába lehet, hogy nem fér be, ezt mindenképpen próbáljátok, ha autóval is közlekedni akartok! A másik kocsiról nem tudok nyilatkozni. :)
2011. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Verdict válasza:
Ezekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Nekünk 4 Baby Izzy babakocsink van. Úgy néztem árban hasonló, mint amit kinéztél. Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve. És bármilyen terepen megállja a helyét! Igazi off road verda! :)
2011. jún. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is ps682 volt. A mózest valóban egy irányba lehet csak a vázra rakni, de ezzel nem is volt bajom, hisz még picike volt a fiam, és mindig láttam. 5 hónapos koráig fért el benne normálisan, utána hordozóval használtuk, vettünk hozzá azt is, imádtam, hogy kocsiból kivéve, csak rápattintottam a vázra, és ébredés nélkül mehettünk tovább. A sport rész hátránya, hogy ha lefekteted, valóban "égnek" áll a gyerek lába, ettől függetlenül a fiam így is elaludt benne egy darabig. Téli a fiam, viszont én hóban egyáltalán nem tudtam tolni az első kisebb kerekek miatt, állandóan elakadt a hóban, így 1 év után (az volt a második telünk) eladtam.

Szerintem próbáld ki boltban mindkettőt, és utána dönts.

2011. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A touragoo-t tudjuk itt Sopronban megnézni, kipróbálni sajnos a 692-es modell legközelebb Győrben van a babycenterben, itt csak a 682-est lehet megnézni :S

Félő, hogy a PC nem lesz jó nekünk, mivel nagy baba várható, aki aug. elején születik. Ha 5-6 hónapig tudom a mózesbe tenni, mi lesz velem még jövő év elején amikor hideg van...?? Vagy teljesen mindegy, egy mózesbe se fog beleférni tovább?

2011. jún. 7. 08:35
 9/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:49


Nekem augusztus végén született a fiam 4 kg-val 52 centivel, szerintem ő nagy baba. :) Áprilisban raktuk át a sportrészbe, akkor hosszában még éppen elfért benne. Addigra ért el oda, hogy ő már szeretett volna nézelődni is, tehát már nem kellett neki, hogy teljesen vízszintben feküdjön állandóan, meg jó idő is lett (a mózesrész nyilván zártabb), így én akkor raktam át. Ha nagyon szükséges lett volna azért még 1-2 hónapot ki lehetett volna húzni a mózessel. Télen beöltöztetve is be tudtam rakni, bár az igaz, hogy mellé már nem fért semmi, de nem is volt rá szükség, annyira pont jó volt, hogy kényelmes maradjon, pedig én úgy használtam, hogy a gyerek alatt egy pléd volt, amire ráfektettem és úgy lehetett összecipzárazni elől. Szóval rendesen ki volt bélelve a kocsi! :) Egyébként tényleg érdemes a boltban kipróbálni akár több félé is, hogy lásd milyen irányítani, fordulni vele, esetleg milyen a rugózása, mennyire tudod megemelni. Ha nincs a boltban PS 692, attól még hasonló lehet hogy van.


Sok sikert a megfelelő babajárgány kiválasztásához! :)

2011. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha 5-6 hónapos koráig belefér a mózesbe, az már jó szerintem, de koránt sem biztos, hogy fél évesen eltűri még a mózest!!! Olyankor már nézelődne, érdekli őt mindent, az én fiam még simán belefért volna a mózesbe fél évesen, de 4 hónapos kora után már ordított benne:( Sportrészben, egy picit megemelve viszont simán elücsörgött, elnézelődött.
2011. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!