Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák tapasztalatára...

Olyan anyukák tapasztalatára lennék kíváncsi akiknek a babájuknak le kellett ragasztani az egyik szemét, illetve szemüveget kellett hordania. Hogyan szokta meg a kicsi?

Figyelt kérdés
14 hónapos kislányomnak le kell ragasztani az egyik szemét és szemüveget is kell használnia.Nagyon félek hogy nem fog menni,mert nagyon nehezen tűr meg magán még egy sapkát is!
2011. jún. 6. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is le kellett ragasztani már fél éves korától és szemüvege is volt,még kicsi volt így hát türte a gond óvodás korában kezdődött akkor már nagyon utálta és minden nap csatáztunk de muszáj volt.Mi sokat mondogattuk neki hogy milyen csinos,különböző matricákat ragasztottunk rá és azt ő választotta ki hogy melyik legyen,ma már nem ragasztunk de szemüvegünk az van és büszke rá.
2011. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerencsére az én babámnak nem kell!

Nekem kellet és a bőröm nagyon csúnya lett tőle, viszketett. A végén már a szemüvegre kellet ragasztani, hogy rendbe jöjjön a bőröm. De a szemem nem lett jobb, a másik viszont tökéletes.

Nem megijeszteni akarlak. Lehet neked sikerülni fog. Sok sikert!

2011. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 8. 10:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban ragasztották sokáig a szemet, az eredméyne az lett, hogy nincs rendes térlátásom (pl. labdajátékokat nem nagyon tudok emiatt játszani). Múltkor a rádióban beszéltek erről (Vendég a háznál c. műsor), ott azt mondták, hogy most már ilyet nem csinálnak, mert használni nem nagyon használ kancsalság ellen, viszont számos butaságra megtanítja a szervezetet (pl. nincs igazán vezér szem, így nem alakul ki a térlátás).

A helyedben megnézetném egy másik szemésszel is a gyereket, ajánlom a SOTE gyerek szemészetét ha budapestiek vagytok. Ide nem kell beutaló, csak a sort kell végigvárni.

2011. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is le kellet ragasztani,olyan elsős koromban,kancsalság miatt.Szemüveget is hordtam.

Nem használt,de utáltam nagyon.

2011. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem kancsalság miatt kell ragasztani hanem azért mert születése óta rossz a jobb szeme!-8 as és nem használja a rossz szemét.Azért kell a jót ragasztani hogy megtanulja használni a másik szemét!Ma kiváltjuk szemüveget és meglátjuk mi lesz,nem sok reményt fűzök hozzá de bízok benne hogy menni fog!
2011. jún. 8. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is kellett. Mindenfélét kitaláltam, hogy most kalózosat játszunk, meg matricát ragasztottam á és hasonlók. De amikor nagyon hisztizett, akkor megfenyegettem - egy kis füllentéssel - , hogy ha nem hordja a tapaszt, akkor csúnya lesz a szeme. Lehet, hogy gonosz dolog, de akkor kezes bárány lett, és ő jött oda, hogy ragasszuk le. Szerencsére ezt a terrort ritkán kellett alkalmaznom...

A szemüveget meg mindig dicsértem, meg jobban elfogadta, mert nekem is van, így nem volt neki olyan idegen, "olyan volt mint én"...

2011. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi de kérdezni szeretnék.Hogy tűri a kislányod a ragasztást és a szemüveget?Az én fiamnak is kell de aztsem tudom hogy kezdjek hozzá,még a szemüvegpróbánál is olyan hisztit levágott,meg még mellé a ragasztás:(

Még nincs meg a szemüveg talán a jövőhéten ha meglesz.

Mégesyszer bocsi!

2011. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, hogy megy a ragasztás? Nekünk most kell kezdeni, mindkét szemén kicsi rövidlátás és asztigmatizmus van, de egyiken jóval nagyobb mértékben, ezért kell ragasztani. Most két napja csináljuk, nagyon ügyesen közreműködik, csak az a bajom, hogy piros lett a bőre tőle, remélem nem fogja nagyon irritálni a bőrét. E mellett a gyengébbik szemét ugye hogy "erőlteti" most, ez a szeme nagyon kicsit piros lett (véreres). Ilyent Ti is tapasztaltatok?
2011. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!