Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kiscipő vásárlás előtt...

Első kiscipő vásárlás előtt állunk. Milyet vegyünk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi már túl vagyunk az első cipőn. Kb 2 hónapja vettük. Sajnos nagyon nehezen találtunk. Egy csomó boltban jártunk, de akkora méret (19) nem nagyon volt. Végül az Örs vezér téren az árkádban találtunk a földszinten egy cipőboltot, ahol eléggé hozzáértőnek tűntek az eladók és kedvesek segítőkészek voltak.

Szóval mi siestát vettünk végül. Nem meggyőződésből, hanem abl találtunk megfelelőt. A következő kritériumokat szokták ajánlani első lépés cipőknél:

1 puha talpú

2 saroknál merevített

3 magas szárú

4 harántemelős (ez belül, ami megemeli a lábfej belső részét és nem lesz ludtalpas a baba)

5 bőr belsője legyen

6 az orra ne hegyes, hanem tompa/kerekített legyen


ehhez én még mondanék plusz egy hasznos infót: ne legyen velúr, mert azokat nehéz takarítani, márpedig egy bébinél elég hamar koszolódik. Ugye sokat esik, meg ilyenek.


mi 8500ft körül vettük. Elég drágák sajnos. És két hónap múlva dobhatod ki.

2011. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mult heten en is ezzel a problemaval kuzdottem. Aztan az egyik boltban az elado elmagyarazta, hogy a Falkon Elso Lepesek cipo a legjobb. Gondoltam, hogy biztos azert, mert az elado neki :), de surgetett az ido, ugyhogy megvettem (7000Ft). Raadtam a lanyomra, es tenyleg jo volt neki, szebben lepeget es stabilabb is az allasa. Kemeny a talpa, fogja a bokajat es csatos, mert a tepozarast pillanat alatt leveszi magarol.
2011. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sokáig kisfiamnak a Falcont vettem-
2011. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

NEM JÓ a harántemelő! Miért nem értitek már meg...


Rengeteg gyereket visznek jópár évesen kialakult lúdtalppal ortopédiára aztán csodálkoznak miért van. Ja siestája volt...na igen, nem erősödtek meg a lábizmai, mert volt ami tartotta, emelte!!!


Falcon, Salus, Szamos

2011. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek mondom, hogy a harántemelős cipők kifejezetten nem jók a babának! Első cipőnek meg pláne! Gondolj bele, ha tartja valami a talpát, akkor azok az izmok nem fejlődnek, nem alakul ki a boltozata a talpnak, és lúdtalpas lesz a gyerek! Az a jó, ha teljesen sima a talp!


Egyébként én is vásárlás előtt állok, de én szerintem puhatalpú cipőt fogok venni elsőnek. Nekem meggyőződésem, hogy a mezítláb a legjobb, és a puhatalpú cipők állnak ehhez legközelebb. Abban érzi a baba a talajt, így könnyebben megtalálja az egyensúlyi helyzetet, és jobban fejlődnek az izmai is, mint egy merevebb talpú cipőben... Pedipedet néztem, én amellett döntöttem:)

2011. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk Falcon volt az első cipőnk. Nagyon szépen ment benne, de sajnos kicsit befelé dől a bokája (nem a cipő miatt) ezért Salus szupinált cipőre váltottunk ortopéd orvos javaslatára. Ezt is szeretjük.
2011. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!