Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babával vásároltok,...

Ha a babával vásároltok, kibonthatja a boltban, fizetés előtt az ételt, vagy vásárlás közben eszik péksütit?

Figyelt kérdés
Lehet, konzervatív a gondolkodásom, de én arra tanítom a kisfiaimat, hogy először kifizetjük, aztán ki lehet bontani. A pénztárosok furán néznek rám, mert mondják, hogy nyugodtan oda adhatnám nekik hamarabb is. Ti hogy vásároltok?
2010. nov. 14. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor "nagy" bevásárlás van, akkor előfordult már, hogy evett, mielőtt fizettünk volna(de az elég ritka). Soha nem evett csak azért, mert éppen boltba vagyunk. Viszont ha éhes természetesen adok neki. Volt már példa erre is, arra is.
2010. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is így tanítottam a gyerekeket. Szerencsémre az első nagyon ügyesen megértette, de a második fiam már ennél akaratosabb, persze neki is mondom, meg igyekszünk (ő másfél éves), de ha a kettővel megyek nagybevásárlásra, akkor bizony előfordul, hogy bontunk, kicsit jobban elvannak akkor). De mint mondtam, azért próbálom szoktatni a kisebbet is, ne az legyen az első , hogy boltba lépünk, és már majszolunk is :)
2010. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek ugyanis kb. két éve törvény is szabályozza, hogy nem lehet semmit sem kibontani az üzletben mielőtt kifizetnénk, az lopásnak számít. Hiába mondod, hogy kifizeted.
2010. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Soha nem engedem meg neki és szerintem eszébe sem jutna. Mindig kap valami "dobozt" (pl.tea) vagy valami zörgős zacsit amivel "játszhat".

Bennünket is úgy neveltek, hogy majd ha kifizettük, megehetjük, nekem természetes, hogy én is így nevelem a babám.

2010. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Soha nem gondoltam, hogy bármit is meg kellene enni, vagy inni a boltban fizetés előtt. Így a gyermekemnek sem engedem. Egy ismerős kisboltban se szívesen, nagy bevásárlóközpontban meg pláne.
2010. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ehet olyat, amit még nem fizetünk ki. Ezért mindig van nálunk valami otthonról. Pl: pogácsa, házisüti stb.
2010. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha kéri, mindig kibontom megeheti. A végén kifizetem!
2010. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Környezetemben jól lakik a gyerek, mire bevásárolnak. Engem is úgy neveltek, hogy a pénztárig ki lehet bírni. A férjemmel poénkodtunk, mondtam neki, hogy már csak azért sem bontom ki a fiúknak, mert még leültetnek bolti lopásért :)
2010. nov. 14. 19:58
 9/12 anonim ***** válasza:
a húspult nálunk külön fizetős, így néha párizsit kap nyammogni, mielőtt kiérünk a boltból. egyébként nem. nem emlékszem engem hogy neveltek.
2010. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Sajnos igen:(,nem vagyok rá túl büszke.Amint bemegyünk a boltba kéri a kiflit,a tesó ezt nem csinálta soha,de inkább odaadom,mint ordítson a vásárlás végéig.Ismernek már a pénztárosok,minden nap odajárunk,tudják,hogy mindig kifizetem.Próbálom a vásárlásokat gyerek nélküli időben elvégezni,akkor gyorsabb:)

De sok ilyen gyereket ismerek,megeszik a Kinder tojást,túrórudit,anya pedig ráteszi a futószalagra a csomagolást,nem haragszanak,gyerekbarát lakótelepen lakunk:)

2010. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!