Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád/gyermeked mennyi idős...

Babád/gyermeked mennyi idős volt, mikor elkezdtél neki mesekönyvből mesélni (esténként) és milyen meséket olvasol neki?

Figyelt kérdés

A mi fiúnk 1,5 éves múlt, de egyelőre csak a napi eseményeket szoktam neki mesébe foglalni esténként.

Próbálkoztam még a diavetítéssel, de egyelőre az még nem aratott sikert nála.


2011. jún. 7. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, ez most pont elég neki. Születése óta minden este szoptatás közben fejből mesélek a gyerekeknek. Kb. 2 éves volt a nagyobb lányom, és talán egy pár hónappal elmúlt már kettő a fiam, mikor a rövidebb állatmesék érdekelni kezdték, könyvből. Most 11 hós a legkisebb ő a könyvek iránt érdeklődőbb, szerintem mert látja a anagyoktól, így fürdés után cici előtt néhány napja színes képes mesekönyvet nézegetünk. Nincs benne egy betű sem, csak nagy képek, amikről mesélek ami éppen eszembe jut. Rámutatok egy- egy dologra így azokat is tanulja közben.
2011. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a diához még kicsi (bár gyereke válogatja). Szerintem az a legjobb amit te csinálsz (ráadásul ezt is tanították nekünk is, hogy ez lenne a legjobb). Bár tudnék mesélni fejből. Nekem valahogy nem megy. Amúgy nálunk a du alvásnál van a mese. Estére túl fáradt vagyok hozzá, ilyenkor maximum csak a Trixi könyvekből olvasunk egyet. És ők is el tudnak aludni anélkül. Du nagyobb szükség van rá nekik is. Én rövidebb meséket szoktam, de volt már, hogy egy egész könyvnyi mesét kezdtem el, pár oldal után abbahagyom. Másnap folytatom. Elkezdtem elővenni az itthon talált mesekönyveket, meg amiket azóta kaptunk, vettem. Majd ha nagyobbak lesznek akkor fogok igazán válogatni, főleg amikor már ő olvas. Már most vannak kedvencek. Én egész kiskoruktól olvasok, már nem is emlékszem mennyi idősek voltak. De kb. 1 éves volt mikortól rendszerré is vált.
2011. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A diavetítés 2.-2.5 éves kortól lesz izgi neki.


esti mesét 27 hós kora óta olvasok neki ált. engem kér mesélni . két mese van minden este magyar népmesék grimm mesék .

2011. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen első vagyok, mi az állatmesékkel kezdtük, aztán ilyen mondókás, gyerekkkönyvek jöttek (iciri piciri, zengő abc), aztán váltottunk a minden napra egy mesére.
2011. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 lesz agusztus végén. Kb. 1,5-2 évesen kezdte lapozgatni a mesekönyveket, de igazán csak a képek és autók, meg színes állatkák, figurák érdekelték. 2 éves múlt mikor elkezdtem neki magam által kreált, kitalált történeteket mesélni neki, általában gyerekekről, játszótérről, barátokról, állatkert-ről. Most már mondja hogy anya mesélj! és igényli is és egyre többször tesz a kezembe könyveket, hogy olvassam el neki. Én nem erőltetem, van egy csomó mesekönyvje és ha olyanja van, akkor levesz egyet és odaadja, hogy meséljek neki abból, de esti lefekvésnél mindig a napi dolgokkal kezdjük a beszélgetést (bölcsibe mi történt, itthon anya mit főzött stb.) utánna kéri a "kitalált" mesét:) Szerintem 2 éves kora előtt nem igénylik annyira a gyerekek a mesét.
2011. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már most is olvasok neki (3,5 hónapos). Az apja eteti este, én meg olvasok neki. Megnyugtatja, és nyugodtan eszi meg a kaját. Előtte folyton "ugrált", dobálta magát közben, nem tudta eldönteni, hogy álmosabb, vagy éhesebb-e? De amióta olvasok, sokkal nyugodtabb. És a férjem is élvezi az esti meséket. :)

Néha nap közben is szoktam olvasgatni neki. Imádja, hogy hangsúlyozok, meg beszélek hozzá. Igazából azért szeretek olvasni, mert sokszor már nem jut eszembe semmi mondani való. :D

2011. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!