Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a kisfiam...

Hogy szoktassam le a kisfiam az éjszakai szopizásról? Már 9 hónapos, tudom hogy rég meg kellett volna tenni, de nem megy. Muszáj leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne muszáj?Nekem azt mondta annak idején az orvos,h ha igényli és nekem nem teher,akkor nyugodtan.(Pedig a fiam akkor már 1 éves volt.)Ez kizárólag a te dolgod,ha neked nem teher,akkor nyugodtan szoptasd.Mind a 4 gyerekem addig szopott éjjel amíg akart,engem nem zavart,2 éves koruk körül mikor elkezdték átaludni az éjszakát, abbahagyták.De még egyszer mondom,h nekem nem volt fárasztó vagy terhes,ki tudtam pihenni magam.
2011. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 13 hós koráig igényelte a 2 éjjeli evést. Aztán hirtelen, magától abbahagyta az éjjeli szopit.

Ha neked nem jelent nagy gondot, figyelj a babád szükségleteire és fejlődési ritmusára. Ő majd tudni fogja mikor elég az éjszakai szopiból...

2011. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nem teher! Első perctől kezdve kétszer eszik az éjszaka folyamán. A védőnő már 3 hónapos korától azzal bombázott, hogy szoktassam le. Már egy ideje azt mondom neki, hogy már nem eszik éjszaka a pindurom, de más mások is mondják hogy már ideje lenne abbahagyni, mert így állítólag nem pihen a pici pocakja! Akkor ez hülyeség?
2011. jún. 7. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Nem pihen a pocakja?:)))Ez nem túl szakszerű megállapítás.:))Ahogy írtam,4 gyerekem van,mind szopott kb 2 éves koráig éjjel,és egyik sem volt hasfájós.:)
2011. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató! Köszönöm! Akkor nem töröm magam azzal, hogy teáztassam helyette meg egyéb ilyen dolgokkal. Akkor hagyom hogy egyen amíg jól esik neki! Köszönöm, megnyugtattál!
2011. jún. 7. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar miért kellene tőle elvenni? Kisfiam 20 hós koráig szopizott éjjel 1-2x. Ha felébredt csak úgy aludt vissza. Teljesen magától állt le vele, egyik napról a másikra átaludta az éjszakákat, és vizet kért:-)
2011. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azzal foglalkozni, hogy ki mit mond. Nekem is adtak a hasonlo "jo" tanacsokat, hogy ejszakara csak vizet cumisuvegbol stb stb. 25 honapos koraig cicizett ejszaka, akarhanyszor megebredt. Nekem nem volt teher...
2011. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi hordtuk az anyatejet és 13 hónapos korában fogyott el. Addig evett éjjel. Utána nem evett sokáig, csak mikor felkelt 5-6 között.

Küzdünk nála egy súlyos bőrproblémával, ami erős viszketéssel jár. Mióta meleg van, azóta ismét eszik hajnalban, negyed 4 - 4 körül, pedig már 19 hónapos. És éhes, mert már tudja mondani, hogy éhes vagy szomjas.(speckós tápszert) Megissza az adagot, és alszik tovább. Mikor mondtam a gasztroenterológusnak, azt mondta, ha bennünket nem zavar, hogy meg kell csinálni a tápszert, akkor a gyereknek csak jó, hisz ő semmilyen tejterméket nem ihat, legalább így viszünk be egy kis vitamint.

De azt gondolom, ha szoptatnám se érdekelne, hogy hány hónapos, ha éhes, eszik. Én írtam már régebben hogy ugye azért 8 hónapos kornál húzzák meg a határt, mert megkérdeztek ezer 8 hónapost, és abból 999 azt válaszolta, hogy csak megszokásból ébred, nem azért, mert éhes!

A pszichológia tanárnőnk mondta mindig az ilyenfajta tudományos kutatásokra, hogy a madár a legmadarabb, mégse ornitológus!

2011. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd mondjon le! :( A kisfiad meg szopizzon, ameddig jólesik neki, éjjel is. Ez a normális. 1) nappal sok minden leköti a figyelmét, kevesebbet szopik, éjjel pótolja 2) éjjel magasabb a prolaktin szintje, ettől éjjel több tej termelődik.


A tested így van kitalálva, és a baba is. :)

2011. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2011. jún. 8. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!