Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni az...

Hogyan tudnám leszoktatni az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
8 hónapos elég jó súlyban lévő babám szerintem már csak megszokásból ébred éjszakánként, cicizik egy kicsit és alszik,mint a bunda. Hogyan tudnám leszoktatni róla, nektek hogyan és mikor sikerült???
2011. júl. 21. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Adj neki helyette cumit. Nekünk bevált. Egy ideig még fel fel sírt, de soha nem vettem ki és megszokta.
2011. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

cumi vagy víz.

ha megszokásból ébred az is működik ha apa kel fel hozzá, kicsit megdajkálja és alszik tovább. mivel téged összeköt a szopival

2011. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kell leszoktatni. tudja ő, hogy mire van szüksége. persze, ha óránként keltene, akkor elgondolkodnék, de ha jól értem 1x kel csak.

nálunk 1 éves korában, egyik napról a másikra hegyta el az éjszakai kelést.

2011. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Én 11 hónaposan szoktattam le, mert egyik nap kelt, másik nap nem. Egyszerűen odamentem hozzá, visszafektettem, simogattam, 3 éjszaka volt hogy fél órán át sírt, 5 percenként odamentem hozzá. 4. éjszakától nem ébred.
2011. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem 13 hónaposan sikerült, igaz, akkor már óránként ébredt.

Ha sírt, kivettem, ringattam, megkínáltam vízzel, aztán, ha megnyugodott, visszatettem, és vele maradtam, amíg el nem aludt. Sokkal könnyebben ment, mint gondoltam, pár nap után átaludta az éjszakát.

2011. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem sikerült. Amúgy is cumival aludt, a vizet ellökte magától. Próbáltuk az aludj jól gyermekem módszert is, de nem sikerült. Vagyis úgy tűnt, működik, de aztán szép fokozatosan kezdte elölről. Egy-két három-sok ébredés.

20 hónaposan elválasztottam (akkor még napközben is 8-10x kérte a cicit), és persze hogy nem azért, mert éhes volt, de a babáknak nem csak az éhség miatt kell a cici, hanem mamaközelség miatt.

No de mikor elválasztottam (beteg voltam másfél hónapja, és mindig visszalázasodtam), akkor kb. egy hét után már átaludta az éjszakákat.


Ez az egész gyerekfüggő nagyon. Magam sem gondoltam volna, mert ez a babám a második, az elsővel nem volt ilyesmi, ő 6 hetes korától átaludta az éjszakákat. Azt hittem azért, mert én olyan "ügyes vagyok", de be kell látnom, hogy nem ezen múlt. A második gyerekemnek nagyon fontos a testi kontaktus, rengeteget bújik, míg az első nem szereti, ha agyon puszilgatjuk, neki mások az igényei.


Szóval 8 hónaposan én nem erőltetném, főleg ha első baba, akkor le tudsz dőlni napközben is, amikor alszik.

2011. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Vízzel kínálnám!
2011. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 hónapos lett ma a fiam és ugyanez a problémám.Egyszerűen nem tud cici nélkül aludni.Nem tudom mi lenne erre a megoldás.Igaz imádom,ha hozzám bújik éjszaka,mikor keresi a cicit,de nagyon fárasztó,meg ő sem pihen így igazán.Este elaltatom,beteszem a kiságyába,alszik kb 2ig,utána meg az istenért sem akar ott maradni.ki kell vennem,rárakom cicire,2 perc és alszik,úgyhogy ez is csak anya hiány lehet.:)
2011. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6 hónapos és 4-5 alkalommal szopizik éjjel.Ezt egy hete csinálja,gondolom azért mert jön a fogacskája.Cicizik és pár perc múlva alszik is.Eddig is többször kelt/2-3 alkalommal/és nem bírtam leszoktatni róla.Üvölt ha nincs cici.Olyan is volt,hogy már nem jött neki tej annyit szopizott,de akkor is kellett neki,csak cumizott rajta :)

2 hónapos korában magam mellé vettem,mert nem bírtam az állandó keléseket.Így tűrhetőek az éjszakák.

2011. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kora előtt pár héttel kezdtem a leszoktatást, mert ő is akár másfél -2 óránként képes volt kelni. 3-4 naponta hagytam el egy cicizést, ilyenkor csak kivettem a kiságyból először próbáltam adok neki vizet de az nem kellett neki, cumi kilőve soha nem cumizott. Maradt a pár perc ringatás, majd vissza az ágyba , általában 1-2 percig, max. 5 percig sírt és aludt tovább. kb. 1 hét alatt elértük azt, h már csak hajnal fél 5 körül kelt fel először enni(este 9-től aludt), aztán még egy hét mire már csak reggel 7körül kelt.

Szerintem 1 éves kor előtt nem érdemes elvenni tőle a szopit, már csak én azért sem tenném mert lehet csak megszokás, de ilyenkor bújnak a fogak és lehet ezzel nyugtatja magát.

Tudom, h fárasztó, mi is végig csináltuk, volt olyan éjjel , h akár 10x is keltem, de akkor sem szoktattam le , addig örülj míg szoptathatod.

2011. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!