Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ért már véget baráti kapcsolat...

Ért már véget baráti kapcsolatotok azért, mert teljesen más a gondolkodásotok a baba és gyerekgondozásról ill. nevelésről, ezért nem tudtatok őszintén és miről beszélni egymással?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor, hogy oldottátok meg,persze ha megpróbáltátok.Köszi.
2009. márc. 20. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon jó barátnőm, minden nap msn-en beszélgetünk, sokszor éjszakába nyúlóan. Eleinte sok dologban egyet értettünk, de aztán én úgy látom, hogy vele nagyon elszalad a ló. Ők is egy háztartásban laknak a nagymamával, és sokáig mi is így éltünk. Mind a ketten azon a nézeten voltunk, hogy néha nem árt elmenni bulizni, ha már nem szopis a baba és tényleg már elég korán elkezdtünk néha eljárkálni, de azért nem túl gyakran. De aztán nála nagyon elszaladt a ló, most 1 éves a fia és már kb. egy hónapja minden hétvégén megy valahová éjjel, meg szerintem túl sokszor passzolja le a gyerekét. Még akkor is, ha otthon van, sokszor mondja, hogy hát ő most tanul (egyetemre jár levelezőre), és most az anyja vigyáz a gyerekre. Az még okés is lenne szerintem, ha ilyen is van, én egyszerűen csak túlzásnak tartom már ezt. Vagy hogy amikor az anyukája otthon van akkor neki igazából semmi dolga a kisfiával, reggel fel se kel hozzá, mert az anyukája úgyis felkel. Szóval nekem nagyon nem tetszik ez.

De már megtanultam kezelni ezt a dolgot, inkább nem mondok rá semmit és kész. Amúgy jól el tudunk dumálni, de ha ilyen előjön, akkor inkább más irányba terelem a beszélgetést, mert nem szeretném megbántani, amúgy tudom, hogy szereti a kisfiát meg minden, nem szeretnék veszekedést.

2009. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ért már véget emiatt barátság, de nem volt életre szóló régi barátnő, csak kb 1-2 éves ismeretség. Együtt voltunk terhesek is, ő a másodikat várta én az elsőt. Kb két hét volt köztünk szülésben, utána még sokat összejártunk a babákkal is, de aztán mondott egy csúnya dolgot ami számomra sértő volt. Szoptatással kapcsolatos nézeteink erőteljesen eltértek. Mert ő határozottan a 3 óránkénti szopizásban hisz, egy 3 hónapos csecsemőnek szerinte már 3 óránként kell szopizni. Szerintem meg nem kell ezt egy 3 hónaposnak még beszabályozni és egyébként sem hiszem hogy ehhez bárkinek bármi köze van a védőnőn és a gyerekorvoson kivűl akik egyet értenek velem. De még az sem lett volna gond ha csak simán elmondja az ő véleményét, de letámadott hogy nem vagyok normális, és megsértődőtt hogy mielőtt vele foglalkoztam volna még megetettem a bébimet. És ez az amit semmiképpen nem tűrök el. Nehogy már nekem legyen lelkifurdalásom hogy megetetem a babám amikor éhes. szóval erről ennyit.
2009. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én is sokáig nyeltem,mert nem akartam vitát kiváltani,de az lett a vége,hogy csak némán sétálunk egymás mellett.pici babákkal pedig mi más lehetne a téma,mint a babák.Érdemes "megmenteni" ezt a "barátságot" vagy jobb ha nem tartjuk a kapcsolatot?
2009. márc. 20. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt te érzed hogy mennyire iazi a barátság, de én a leirtakból ugy érzem hogy nem annyira mivel ha igazi lett volna nem jutottatok volna idáig. szóval szerintem jobb lesz neked és a babádnak is ha úgy sétálsz vele hogy közben nem feszengsz a másik miatt. Én nem tartanám meg ezt a barátnőt, bár más témátok is lehet mint a babák. Nem muszály mindenben egyetérteni, mindenkinek lehetnek másfajta nézeteik, csak nem miindegy hogy nyilvánul meg. Tehát szerintem ezeket mérlegeld.
2009. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes akkor ennyire erőltetni. Első vagyok amúgy. Én a barátosnémmel inkább arról beszélgetek, amikben egyetértünk, így nincs sértődés, inkább másra terelem a témát. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha nem lenne más közös témánk, mint a gyerek, akkor nem is nevezném barátnőmnek. Akkor ismerős, akivel babás dolgokról beszélek, de szerencsére nekünk nagyon sok közös témánk van. Amúgy szoktunk a gyerekekről is beszélni, de inább arról, hogy melyik mit tud már csinálni, vagy milyen ruhaméret kell, vagy hogy mit szeret enni, ilyenek, azt hanyagolom, amiből nézeteltérés lenne.
2009. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egész nap mind a ketten a gyerekekkel vagyunk.Első gyerekek.Most őszintén mi más lehetne a fő téma,minthogy a babák.Bulizni nem járunk,stb.,persze azért szóba kerül más is,de én nem tudom,de ilyenkor nálunk általában "tapasztalatcsere" történne.De azért köszi a segítséget.
2009. márc. 21. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!