Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konduktort/gyogytornaszt/Deven...

Konduktort/gyogytornaszt/Deveny modszerrel vagy egyeb terepiaval foglalkozo szakembert keresek Angliaban?

Figyelt kérdés

Par honapja irtam mar ki kerdest ezzel kapcsolatban, de azota sem kaptam valaszt (sem itt sem egyeb oldalakon), igy gondoltam ujra megprobalom hatha azota valaki ismerose kikoltozott es pont a varosunk kozelebe:)

Ha esetleg van ismerosod elkuldened az elerhetoseget (persze, ha a szakember is hozzajarul)?

koszonom szepen:) sheffieldben elunk egyebkent es 16 honapos lesz a lanyom


2011. jún. 8. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok segíteni, csak annyit, hogy Dévényes biztosan nincs, mert a Dévény módszer honlapján is kérdezte ezt valaki (azt hiszem Franciaországra vonatkozóan), és az volt a válasz, hogy itthon is kevesen vannak a DSGM szakgyógytornászok, külföldön nem dolgoznak, ha szeretnék kezeltetni (a tünetek alapján, látatlanban is megmondták, hogy szükséges lenne), akkor Mo-ra kellene jönniük, ha megoldható.

/Van egy állapotfelmérés és utána súlyosságtól függően heti 1 vagy 2 alkalom a torna egészen addig, míg szemmel látható javulás nem mutatkozik.

Pici babánál ez akkor van, amikor hirtelen egyszerre mindent megcsinál, amit addig nem tudott: mászás, ülés, állás vagy a járás. Ez legalább 2-8 hónapos heti rendszerességű kezeléseket jelent, mert a gyermekek egyénileg fejlődnek és nem egyformán reagálnak a kezelésekre.

Amúgy a te lányod már nagy, az a baj, hogy a Dévény az egy év felettieknél általában már nem hoz teljes sikert,de meg lehet próbálni, érdemes lenne velük beszélni erről. [link]

A többit nem tudom van-e kinn, de valószínű az sem sűrűn.

Milyen okból kellene a torna, ha nem vagyok indiszkrét?

(Amúgy mi is járunk a pici fiammal 4 hónapos kora óta, most 7,5 hónapos, neki feszesek a végtagjai és a nyaka, kicsit később kezdi a mozgásformákat.)

2011. jún. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia


Haza menni nem tudunk sajnos ilyen hosszu idore, ezert is erdekelne itt gyogytornasz vagy barmi fele mozgasterapeuta.

Jartunk otthon gyogytornara,ott megtanitottak nekunk egy tornasorozatot amit itt kint gyakoroltunk, igy behoizta a lemaradasat.

11 honaposan csak forogni tudott es ugy kozlekedett.

az elso szulinapjara kuszott felult negykezlabra allt es felallt

maszott is, de csak bizonytalanul.

16 honapos lesz es kapaszkodva setal.

A bokaja eleg furan all es gyogycipot kapott ami meg nem keszult el.

Voltunk gyogytornasznal megint, de csak 1 alkalmat tudott fogadni.Megtanitott par gyakorlatot, de jo lenne ha lenne egy segitsegem aki ert is hozza.

2011. jún. 9. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos én sem tudok ebben segíteni, én is külföldön élek, minket fizioterapeutához küldtek. Ő persze közel sem olyan jó szerintem, mint otthon pl. egy dévényes.
2011. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg kerdezhetem melyik orszagban elsz?

Mert angliaban velunk nem foglalkoznak.

Otthon pedig 2 orrtopedus egy devenytornas egy koraifejleszto es egy gyermekgyogytornasz is azt mondta, hogy kell a torna.

Jartunk mindenhova amig otthon voltunk, es itthon is csinaljuk a tornat, de az azert nem olyan mint egy szakember.....

2011. jún. 10. 23:43
 5/5 anonim ***** válasza:

mi hollandiában.

Nézd, ezt találtam [link]

bár ezek londoniak, biztos van a környékeden, ha nem ott élsz. De gyerekorvost még megkérdezheted, hogy te szükségesnek látod, ő biztos meg tudja mondani, hol lelhető egy jó gyerek physiotherapist. Sok sikert!

2011. jún. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!