Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy 15hónapost...

Hogyan lehet egy 15hónapost (kislány) leszoktatni arról hogy pofozkodjon, harapjon? És normális az hogy ennyi idősen körbe-körbe forog, szédikézik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

az én lányom is 15 hónapos és ő is szokott körbe körbe forogni. Megáll a szönyeg közepén és ott forog. De van egy ajtóra akaszthatós rugós hintája, abban is pörögni szokott. De ez nagyon jót tesz az agynag. A bal és jobb agyféltekét kapcsolja össze.

Az én lányom nem szokott harapni hála istennek. Mikor jöttek a fogai, akkor szopizásnál próbálkozott, de mindig rászoltam, vagy ha nem hagyta abba akkor nem kivettem a szájából. Azóta nem harap sem szopizáskor (még szopik) sem máskor.

Ütőgetni szokott néha, de olyankor rászolok, hogy nem szabad, simizzen inkább, és akkor átvált simogatásra.

2011. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Olyanokat csinál még hogy az egyik lábát felteszi a kis asztalra mint a balettosok. Lábujj hegyre áll,hidat csinál,szereti lógatni a fejét.

Ő már régóta nem szopizik,szerintem már mellem sem lenne. Hiába szólok/unk rá,csak kinevet,néha rácsapok a popsiára akkor is csak nevet. Szabályosan letámad,van mikor olyan észrevétlen hogy nem venni észre,és már meg is harapott. Ugyan ez van a pofonnal is.

2011. jún. 9. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ugyanezeket csinálta 15-16 hónaposan, ő akkor kezdett stabilan járni. Ez a pörgés forgás még mindig megvan, 1,5 éves, úgy élvezi meg mi is, olyan vicces ahogy forog, mint a macska a farka után :o) A bukfenc elődje is nagyon megy már régóta, úgy kukucskál, gondolom jó, hogy fejjel lefelé lát mindent, nem mellesleg a fiam így állt fel magától, hogy ezt gyakorolta....

Ezek a mozgások csak a fejlődését prezentálják, nekem eszembe sem jutott, hogy nem lenne normális. Sőt, mi még olyat is játszunk, hogy fogom a karjánál, forgunk körbe, aztán mindketten leülünk, és szédülünk :o) közben még mindig fogjuk egymás kezét, hogy el ne dőljünk... nagyon élvezi. Azt a hintát is, amit az első írt, nekünk is van, mint a kis őrült forog benne... szóval ezek a mozgások normálisak.


A harapás. Fiamnak is volt egy korszaka, mostanában vettem észre, hogy már nem harap annyit. Ő szeretetből harapott, pl. mikor a dombról jött már egyedül lefelé én meg lent vártam legugolva és szaladt az ölembe, egyből a nyakamba harapott meg ilyenek.... Persze mindig szóltunk neki, meg sokszor tényleg annyira fájt, hogy feljajdultunk... mostanában már ritkán csinálja, sőt azt láttam a minap, hogy harapni akart, de megállt, mintha emlékezett volna, hogy na, ezt nem szabad.... Ugyanez volt a pofozkodásnál. Simi simi, meg puszi, nem szabad ütögetni, mert fáj. Ez 10.000-szer... mostmár magától jön simizni, persze van még, hogy ütöget... tanul és fejlődik.

2011. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!