Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog az, ha valakine...

Normális dolog az, ha valakinek 30 év fölött még mindig a szülei irányítják az életét? Hogy lehet a szülőket erről "leszoktatni"?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez már nem normális. Költözz tőlük messzebbre, vagy/és kérd meg őket, hogy segítsenek, adjanak tanácsot, ha kéred, de szeretnél már a magad ura lenni.
2009. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van ilyen ismerosom.. nagynehezen ravettem, hogy 31 evesen koltozzon el a szuleitol.. heti 4x jart haza, otthon evett, es hazavitte a szennyeset.. es nem tudtam megmagyarazni neki, hogy ez nem kuloneles...

mindenben iranyitjak, ami latszik is az eleten, az onallosagan.. nincsenek baratai, baratnoi, nincs motivaciója, csak vegetal.. en jopár évet raszantam az eletembol, probaltam neki segiteni, de nem ment. segiteni csak azon lehet, aki akarja. ok meg nagyon nem akarjak. jo a mamakonyha, mamahotel, stb. egyedul életképtelenek.. es nemcsak az o hibaja, a szuleié is, megmondjak neki, hogy 10re legyen otthon.. a szuloket nem tudod leszoktatni szerintem, az alanynak kell "kirepulni".

2009. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Egyszerűen meg kell mondani a szülőknek, hogy mostantól pihenjenek, és foglalkozzanak a saját életükkel. Leszoktatni meg csak úgy lehet őket, hogy az illető (nem tudom, hogy rólad van-e szó) egész egyszerűen nem látogat haza, csak mondjuk hétvégén egy közös családi ebédre. Persze ha együtt lakik a szülőkkel, akkor ez nem fog menni, el kell költözni.
2009. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sokszor azon akadok ki, amikor 30 fölötti barátnőim panaszkodnak, hogy a szülők "nem nézik jó szemmel", illetve "nem engedik", hogy pasit vigyenek haza. Vagy hogy ne otthon aludjanak... Hiába próbálom magyarázni nekik, hogy álljanak a sarkukra, egyszerűen süket fülekre találok. Egyébként én is 30 fölött vagyok, de nekem már huszonévesen sem voltak ilyen jellegű problémáim, amikor még otthon laktam.
2009. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazság szerint a páromról van szó, aki már lassan 2 éve hogy eljött a szüleitől, akik 200 km-re laknak. De attól még telefonon úgyanúgy irányítgatják és hazarángatják pl. orvoshoz... mert pesten nincs orvos... (akiben megbíznának) Azt is megmondják neki, hogy még milyen vizsgákat tegyen le mielőtt családja lesz stb. Amikor hazamegy a szüleihez, csak napokkal később látom, mert nem akkor jön vissza amikor ő akar, hanem amikor a szülei hozzák kocsival.:( Ja és be is vásárolnak neki amikor hozzák vissza őt kocsival. Na én ezen teljesen ki vagyok akadva... És még nem is ismerem a szüleit, de már előre félek.:(
2009. jan. 30. 08:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A párod egyedüli gyerek? Akkor szoktak ennyire ragaszkodók lenni a szülők. Nem akarom bírálni a párodat, mert nem ismerem, de nem ártana a sarkára állnia, viszont valószínűleg neki is kényelmes így, azért nem lép. Ha akarna, tudna ezen változtatni, de egyszerűbb anyuci pici fiának megmaradni, és így még vonatozni/buszozni sem kell. És az, hogy telefonon irányítják az életét, az még viccesebb. Egy dolog meghallgatni a szülőket, és megfontolni, amit mondanak, és más dolog úgy élni, ahogy azt a szülők jónak látják. Nem lesz könnyű neked mellette.
2009. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
úristen ebbe belehalnék :D ez iszonyú..én 18 éves vagyok de már msot alig várom elköltözhessek és saját életem legyen. hát részvétem és gratlálok h így kitartazs a párod mellet :)
2009. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én 26 vagyok, és a nagyfaterékkal élek..

mindenbe belepofáznak, irányítgatnak..


rájuk hagyom mert 80 felett lehetnek rigolyáik


nem lehet leszoktatni. mindig gyereke leszel valakinek és mindig aggódni fog a szülő..

viszont önállósodni kell

2011. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!