Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós oltáson voltunk tegnap,...

15 hós oltáson voltunk tegnap, most meg kislányom mellkasa tiszta kiütés. Normális, hogy már most jelentkeztek az oltási betegség tünetei? Vigyem orvoshoz vele?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Épp az én fiam is tegnap kapta az oltást.

Nekem azt mondta az orvos, hogy az oltás következtében szinte bármi lehet, kiütés, duzzadt nyirokcsomó, orrfolyás, esetleg kicsi hasmenés. Lehet hőemelkedés, és magas láz is. Igaz azt mondta, hogy 7-10 nap múlva. De itt én már olvastam olyat, akinek a babáján már 2-3 nap után megjelentek a tünetek. Szóval akár lehet az is.

Igazából érdemben én nem tudok hozzászólni, csak azt tudom tanácsolni amit én tennék, én felhívnám a dokim és megkérdezném.

2011. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy ez még csak melegkiütés?
2011. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is arra gondolok mint az előttem válaszoló, ez inkább meleg vagy étel kiütés.

az oltás élő vírus volt, másnapra még nem igen jöhet ki a kiütés...

2011. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem tudok válaszolni a kérdésedre, nekem is azt mondta a doki, hogy 7-10 nap múlva várhatóak a tünetek, bár az emlékeztető prevenalt is megkapta, így annak a szokásos tünetei meglehetnek, mint a korábbi oltásoknál.

A lányom is tegnap kapta a 15 hónapost, reggel 8-kor, és 10-re már hőemelkedése volt. Ez sem szokásos, én meg ezt nem értem.

2011. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
dehogynem, a hőemelkedés a prevenártól lehet, gyakran előfordul :(
2011. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem én is,mert 7-10 nap lappangási időről tudok.A kislányom mellkasán nagy foltok vannak ,de sztem nem viszked neki,mert nem vakaródzik !Láz ,hőemelkedés nincsen.Hát nem tudom mi lehet akkor.Orvos meg nincs itthon ,csak másik községben ügyelet!ÉS amúgy milyen kiütés jelentkezik ilyenkor,milyen?Tanácstalan vagyok nagyon.....
2011. jún. 10. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:

apró piros pöttyök szoktak lenni, hasonlóak a melegkiütéshez.

Ha nagy piros folt, akkor talán valamilyen allergia lehet. Evett epret?

2011. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
epret nem,csak cseresznyét 2 napja 1-2 szemet.De mintha már halványodna egy kicsit.Remélem nem lesz semmi baj!Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!
2011. jún. 10. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!