Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt menyiben...

Szoptatás alatt menyiben befolyásolja a dohányzás a tejet? És lehet tőle valami baja a babának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt még annyira sem lehet dohányozni, mint terhesség alatt, ugyanis a tejbe belekerül az összes méreganyag. Ezért szokták mondani, hogy aki nem tudja letenni az inkább ne szoptasson!
2011. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon. A rákkeltő anyagok átmennek az anyatejbe is. Ha meg tudod állni, RÁ NE GYÚJTS! Már csak azért se, mert annak a gyerkőcnek még sokáig szüksége lesz RÁD.
2011. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon befolyásolja! Igen,lehet tőle baja a babának! Függő lesz,mert az anyatejen keresztül kap a nikotinból,és minden más káros anyagból.
2011. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
NE GYÚJTS RÁ!!!
2011. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, nem is értem egy szoptatós anyuka hogy tehet fel ilyen kérdést.

Ennyire nem vagyunk tisztában a dolgokkal?

2011. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a Kedves Kérdező az anyuka, aki dohányzik! Miért kell egyből ugatni???

Csak a kérdésre kell válaszolni!

Nagyon befolyásolja.

A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli.

2011. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lehet baja, egy életre szóló, kezdve ott, hogy rászokik a tejjel és mikor elválasztják nagy kínok között kell leszoknia. az agyra rossz hatással van, tanulási nehézségek, figyelem zavar. csökkenti az agysejteket és az össze káros anyag átmehet, rossz esetben már gyermekkorban rákos lehet!


tényleg anya ilyenkor anya inkább ne szoptasson, az a kisebbik rossz!

2011. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem szoptatós anyuka vagyok, csak ma voltunk egy ismerősömnél babalátogatóba és mikor kísértek ki minket az anyuka rágyújtott. Megkérdeztem és azt mondta,hogy szoptat.

Csak kíváncsi voltam milyen hatása van a gyerekre, de ezek szerint nincs tisztába vele. Legyen ez az ő problémájuk, mert ha szóvá tenném biztos megharagudna. Köszönöm a válaszokat.

2011. jún. 11. 14:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok .Igen rettento karos,en leszoktam meg a terhesseg elejen nem is szandekozok vissza szokni ra.

Viszont van jo par ismerosom aki iszik szoptatas alatt(nem rug be de a napi 2-3 sor vagy 1-2 pohar bor meg van).O soha sem kapta meg azt hogy ne tedd mert karos pedig ha jol tudom az alkohol IS atmegy a tejjel es ugyanugy szerv/idegsejt roncsolo hatasa van.

SOT itt is lattam mar ilyen jellegu boros kerdest es ott senki sem irta hogy ne tedd.Pedig tudtommal a borban is alkohol van.De mik voltak a valaszok.Napi 1pohar bor nem artalamas.

????????

A fenet nem!!!!!

Nincs ekezetem.

Van olyan ismerosom aki dohanyzik (dohanyzott terhesseg alatt is) es szoptat mikor szolok neki hogy nem kene hat betorik a feje.

2011. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

arra a kérdésre én is válaszoltam. azt írtam, én egy kortyot sem ittam szoptatás alatt, azóta is ritkán.

én totál ledöbbentem, hogy az egyik válaszoló azt írta, hogy utolsó szopi után apával egy üveg bort megisznak, vagy ő a bort, apa pár sört :OOOOOO

2011. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!