Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás befolyásolja a...

A dohányzás befolyásolja a méhlepény érettségét?

Figyelt kérdés

NEM KELL MEGSZÓLNI!!!!!!!

Sok helyen olvasgattam, hogy akik NEM dohányoznak, már 18-19 hetesen I. fokon érett volt a méhlepénye.

Én már 30 hetes vagyok, és nem érett még I. fokon sem. Mikor kezd el érni?

Jah, és csak az válaszoljon, aki tud ÉRTELMES választ adni, nem pedig az a célja hogy lehurrogjon!


2010. jún. 9. 21:38
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És SAJNA dohányzom.
2010. jún. 9. 21:40
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Igen, befolyásolja. Gyorsabban meszesedik, és hiába nem érett a tiéd, attól még oxigénhiányos vért keringet, és azzal táplálja a gyereket.

Viszont nem értem a kérdésedet. Nem akarlak lehurrogni, de tulajdonképpen mit szeretnél? meggyőzni magadat, hogy nem árt a babádnak a dohányzás, hiszen neked nem érett a méhlepényed, míg pár nemdohányzónak igen? Nyilván te is tudod, hogy a dohányzás baromira káros, így az egész kérdésed önigazolásnak tűnik. De hidd el, ettől nem lesz kevésbé lelkiismeretfurdalásod, mindig tudni fogod, hogy ártottál neki. Bármennyire is keresed az ellentétes véleményeket, vagy várod a "nekem se sikerült letenni" hozzászólásokat, hiszen már megnyugtató, hogy nem vagy egyedül.

Ettől függetlenül tiszta szívből kívánom, hogy szegény kicsikéd ne érezze meg, hogy dohányoztál, és legyen makkegészséges. Nem hurroglak le, hiszen elég lesz neked a bűntudat, ha ránézel arra az ártatlan csöppségre, aki miattad nikotinfüggő:(

2010. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hamarabb elöregedhet a méhlepény, ha dohányzol. Na de ez sem aranyszabály (mint ahogy más sem), terhesség alatt dohányzó ismerősöm szépen időben szép, egészséges gyerekeket szült, viszonylag nagy súllyal.

Nem törvényszerű, hogy akár a végéig eléred az I. fokot, lehet végig nullás.

2010. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
igen,öregíti is, meszesíti is...szopacs ha már nem táplálja,de imádkozom,hogy ne legyen baja a babának
2010. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

"A magzatra gyakorolt hatások


A nikotinreceptorok már az első trimeszterben kimutathatók a magzat agyában (5). A receptorok aktiválása különböző következményekkel jár az éretlen, fejlődő és az érett idegrendszerben. A fejlődés során a stimuláció hat a sejtreplikációt, a -differenciálódást, a sejtnövekedést és az -elhalást szabályozó génekre. Ezt a hatást tovább fokozza a megszületés utáni passzív dohányzás: a környezet által, az anyatej fogyasztása révén.


A cigarettafüstben lévő szén-monoxid hatására az anya vérében romlik az oxigénszállító képesség. A szén-monoxid átjut a méhlepényen és az amúgy is kevesebb oxigént a magzati hemoglobin csak rosszul tudja megkötni, tehát a magzat kétszeresen is kevés oxigénhez jut, ez pedig az élethez és a magzat fejlődéséhez nélkülözhetetlen.


Ennek első következményeként a magzat korai stádiumban elhalhat és kilökődik. Ez a következmény a naponta elszívott cigaretták számától is függ. Ha megmarad a terhesség, a dohányzás a méhlepényt is károsítja. A csökkent oxigénellátást a szervezet nagyobb méhlepénnyel igyekszik kompenzálni, de ez gyakran rendellenességekkel jár: elöl fekvő méhlepény, terhesség alatti vérzés, korai lepényleválás, korai vagy elhúzódó burokrepedés. Mindezek rontják a magzat életkilátásait. A dohányzó - és a passzívan dohányzó! - anyáknak gyakoribb a kis súlyú - átlagosan 200 g-mal kisebb -, éretlen újszülöttje, nekik egyéb testméreteik (fejkörfogat, mellkörfogat) is kisebbek. A kis súlyú újszülöttek adaptációs zavarokkal küzdenek; több közöttük a szájpadlás-, a végtaghiány és a koponyafejlődési rendellenesség.


A dohányzó anyák gyermekei gyakrabban betegszenek meg csecsemőkorukban; felnőttkori életkilátásaik is rosszabbak; elsősorban szív- és érrendszeri betegségekre, hypertoniára és annak következményeire hajlamosak. A bölcsőhalál (SIDS) szignifikánsan gyakoribb, ha az anya dohányzott a terhesség alatt. Tovább növeli ezt a rizikót az, ha az anya a szülés után is dohányzik; ilyenkor a kockázat már négy és félszeres.


A nikotin kis mennyiségben az anyatejbe is belekerül. Napi 10-15 cigaretta elszívása csökkenti a tejelválasztást (6). "


Ezt találtam róla, de egyébként máshol sem olvastam soha olyanról, hogy kifejezetten öregíteni a méhlepényt vagy ilyesmi. Csak valamelyik nap láttam itt a válaszok között.

Biztosan függ attól, hogy hány szálat szívsz egy nap. Még van 10 hetet, próbáld meg esetleg lecsökkenteni, még lenne értelme!

Egyébként jó babavárást és könnyú szülést! :)

2010. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem hurroglak le,esküszöm,de ne rinyálj,ha valami kínja lesz a babádnak,ha 2 kilóval jön a világra,ha a társaitól lemarad a fejlődésben.A méhlepényeden meg fog látszódni,mikor szülsz,a barátnőmet is nagyon "megdícsérte" az orvosa szülés után.
2010. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Uccsó! Abszolút nincs lemaradva! Sőt! A koránál fejlettebb is!
2010. jún. 9. 22:28
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Akkor örülj neki.De tényleg.Csak azt nem értem,hogy,hogy nem lehet letenni azt a vackot.Én már majdnem 2 dobozzal szívtam egy nap,de letettem egyik percről a másikra.Mielőtt babát akartam egy évvel.Neked első lesz?Én mikor megszültem,ránéztem a fiamra,azt is megbántam,amit még több éve elszívtam,és csak reménykedtem,hogy nem lesz baja a régi hülyeségem miatt.Olyan kis védtelenek.Azóta van egy lányom is,de eszembe nem jutna visszaszokni.
2010. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

Igen, befolyásolja, lehet hogy majd hiertelen kezd el nagymértékben öregedni...sosem késő letenni.


Egyébként nem értem hogy miért írod hogy sajna dohányzol (pláne nagy betűkkel hogy sajnálod) ha tocábbre is csinálod...ha sajnálod hát hagyd abba, különben a kutya sem hiszi el hogy VALÓBAN sajnálod.

MIndenesetre jó egészséget a kicsinek, és gondold meg hogy meg kéne tenni érte a cigileszokást.

2010. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
nem okoskodni akarok meg kioktatni, de tenyleg nem ugy nezel ki mint aki sajnalja. en is eros bagos voltam de ahogy pozitiv lett a tesztem leraktam. es eszembe sem jutna mergezni a babamat! nem erzed magad szarul amikor mindenki latja h nagy hassal szivod a cigit? es igen, KAROS hiaba ringatnd magad tevhitekben. remelem egeszseges lesz szegeny babad!
2010. jún. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!