Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tört le már darabka a kicsid...

Tört le már darabka a kicsid tejfogáról? (1 éves)

Figyelt kérdés
Tegnap sikerült úgy elesnie a konyhában (PVC), hogy nagyot koppant a buksija, pár percig sírt, gyorsan hideg kanállal lenyomkodtam a pukliját, ami így vissza is húzódott.Viszont ma reggel vettem észre,hogy az első felső fogacskájából egy nagyon pici darabka hiányzik. Vigyem fogászatra kedden? Jártatok már így?
2011. jún. 12. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én megmutatnám egy fogorvosnak. Sajnos ritka esetben megtörténhet, hogy az ütés miatt sérül a fogcsíra is, így a maradandó foggal is lehetek problémák. Másképp meg ahol a fogzománc levált, ott könnyebben elkezdhet romlani a fog. Ha jól tudom, van valami ecsetelő, amit ilyenkor szoktak alkalmazni.

De itt egy link is: [link]

2011. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bölcsiben tört le a 2 éves a kisfiam első fogacskájának egy darabja,másnap elmentünk a fogorvoshoz,aki azt mondta jöjjünk vissza,ha a gyerek majd együttműködik,mert akkor majd lecsiszolja,azóta már eltelt 2 év és elsimult a fog felszíne a használattol gondolom,nem romlott el a fogacska,igaz állandóan mossa :-) .
2011. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Na most megijedtem, hogy esetleg a gyönyörű,hófehér fogacskája feketévé válhat!Megírtam a kérdésem, de szerintem megyünk dokihoz kedden!
2011. jún. 12. 21:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :D Na ez a történet egy kicsit megnyugtatott! :D
2011. jún. 12. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szeretnélek ijesztgetni, csak leírom a mi történetünket. A fiam 13 hónapos volt mikor elesett, és berepedt a 4 felső-első foga. Elmentünk fogorvoshoz,azt mondta tejfog, nincs mit tenni vele, majd a fogváltás után szép lesz. Mondom klafa, az még jó pár hosszú év. Na, most 21 hónapos a fiam, és úgy áll a helyzet, hogy a sérült fogak szép lassan elszürkültek, szuvasak lettek, és letörtek :( A többi foga csodaszép, hófehér, de pont felül csak kicsi barna csonkok vannak. Igen... képzelheted. És mindez egy "apró" baleset miatt. Tudom hogy a ti esetetek nem ennyire drasztikus, csak megosztottam a repedt fogak történetét a mi esetünkben.

2011. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam átesett másfél két éves korában a motorja kormányán és a kőbe beletört a két első fogának a fele,nem feketedett meg neki de a foga fölött nőtt egy gennyel teli hólyagocska amit kezelni kellett ecsetelővel miután kiszúrta a fogdoki.Ha nem múlt volna el kifúrta volna a doki a fogát hogy ott tudjon tisztulni.A fiam már 17 éves és a maradandó fogának semmi baja.
2011. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!