Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos babátoknak...

7 és fél hónapos babátoknak hogy néz ki az étrendje? Hányszor kap főtt kaját/gyümit, melyik napszakban? Hányszor szopizik/tápszer?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

reggel 7-8 között kell tápszer

tízórai csak ha korán kel egy pici gyümölcs

ebéd 12-13 között fött meleg étel amit már ennyi idösen ehet, de nem saját kajánkból

uzsi 15-16 között gyümölcs és/vagy keksz

18-kor vacsora tejpép

19-20 tápszer

2011. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
délben evett gyümölcsöt, a többi kaja anyatej volt (4x), éjjel ciczett 1-2x
2011. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém ennyi idősen délelőtt (tízórai) kapott gyümölcsöt, meg délben néhány kanál főzeléket (húst még nem), de ezek után is még szopizott. A többi étkezés kizárólag anyatej volt és bizony éjjel is legalább 2x cicizett.
2011. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 és fél hónapos. Mostanában szenvedünk a kajálással. Szinte minden ízlik neki, de nincs türelme az evéshez. A játék sokkal fontosabb jelenleg. Ezért aztán így néz ki egy napunk kajálás szempontjából.

Reggel 6-kor tápszer,

9-10 között tízórai, valamilyen gyümölcs+keksz(friss, nem bébiétel), vagy vajas kenyér, esetleg májkrémes + tápszer

13-14 között ebéd, főzelék (vagy én készítem, vagy bébiétel) + sokszor kell a tápszer is

17 körül uzsonna. ha délelött kenyeret ettünk akkor ilyenkor szokott gyümölcsöt kapni, vagy tejpép

20 vacsi, tápszer

Aztán 23 körül megint tápszer és hajnali 4-kor megint tápszer.

Mivel napközben mindenből csak ímmel-ámmal eszik (folyton játszani kell, minden sokkal érdekesebb mint az evés!!), ezért azt gondolom, hogy éjszaka próbálja bepótolni.:(

Keresem a megoldást...:(

2011. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló!!! Az én bébimnél is az a probléma, hoyg minden jobban érdekli, mint az evés, az etető székből ki akar mászni, a kezemből majd kiugrik! És mennyi tápszert eszik meg 1-1 alkalommal? És mióta eszik kenyeret? Ennyi idősen lehet már kenyeret adni nekik? Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 15. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem a kenyér még túlzás, glutént kaphat, de a natúr pelyhek gyümivel, sokkal inkéább nekik valók még, mint a kenyér.
2011. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb 2 hete eszik kenyeret (nem tudom, hogy számít e, de igaziból nem kenyér, hanem kifli), nem tudom, hogy túlzás -e, de ha azt nézzük, hogy már mióta mondogatják, hogy adjak a kezébe egy kiflit rágcsálni, akkor nem túlzás szerintem. Ha a védőnő azt ajánlotta, hogy a főzelékekbe tegyek egy kis teavajat zsíradék gyanánt, akkor szerintem nyugodtan eheti a vajas kiflit. Nincs baja tőle. Egyébként odafigyelek rá, hogy melyik korban mit szabad bevezetni. Nem vagyok az az "én jobban tudom" anyuka. :)

Tápszerből napközben nagyon keveset eszik, van hogy csak 30-40 ml-t alkalmanként. De a legtöbb is maximum a 120-130 ml, de akkor szinte semmi főzit vagy gyümit nem evett előtte és azt is egy óra alatt eszi meg, mert közben játszik.

Éjszaka viszont! Vacsira két részletben (este 8 és fél 10) 260 ml-t. Aztán a legújabb (2 napja), hogy már 1 órakor bever 200 ml-t, hajnalban 3-4 körül újabb 150 ml és 7-kor pedig kel. Még ilyenkor is kell neki tápszer, de már jóval kevesebb, kb 80 ml.

Éjjel minden alkalommal először vízzel kínálom, hátha csak szomjas. De az sosem elég, mindig kell a tápszer.

Ja!és az én babám sem marad meg az etetőszékben, max úgy, ha játszhat. Előfordult már, hogy kihányta az ételt, mert annyira elmerült a kockák csapkodásában, hogy észre sem vette, hogy eszik. Már rég jóllakott, vagy nem is izlett, csak fel sem tűnt neki.

2011. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja! 22:37-es voltam. :)
2011. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!