Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kell a változatoss...

Szerintetek kell a változatosság az italokban is, vagy elég, ha vizet vagy teát iszik? 13hónapos

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobb nem rászokni az édesre!

Én nem kaptam semmilyen cukros lötyit. Mikor ovis lettem, ott kaptam egyedül teát, de nem is ízlett.

A kávét is cukor nélkül iszom.

Maximum kakaó. Az szerintem reggelihez-vacsorához jó, akár tápszerből!

2011. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Szerintem elég, főleg ha mellette eszik gyümölcsöket. Dobozos üdítők tele vannak cukorral, vizen, teán kívül inkább saját készítésű gyümölcslevet adj neki.
2011. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb ha nem szokna rá a gyerek, hogy az italnak íze van, hanem csak hogy a szomját oltja. Vagyis csakis vizet adj neki! Bármi mást adsz, az vagy savas, vagy cukros, vagy mű. Ha ezt megértenék a szülők, és nem a saját ízlésvilágukat erőltetnék rá a kicsikre, akkor nem lenne annyi fogproblémás, elhízott gyermek...
2011. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondoljátok, hogy a Nestle, vagy HIpp, és hasonló babaitalok 100%-os gyümölcslevek sem jók a gyerekeknek?

Természetesen a víz az első, és nagyobb részt azt adjuk nekik... de más is mehet azért nem??

2011. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen én is így vagyok a cukros löttyökkel... Kakaót(korának megfelelőt) szoktam neki rakni a tápszerébe a délutáni alváshoz. Akkor továbbra is így marad és kapja mellé a sok sok lédús gyümölcsöt! :D
2011. jún. 15. 12:43
 6/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

12:42


Sok szülőtől hallom panaszként, hogy a gyereke csak a kádban ismeri a vizet, de meginni nem hajlandó. Szóval hamar rájön a csemete, hogy az biza finom és utána csak azt követelheti.

Amúgy meg a gyümölcslevek (főleg cumisüvegben, hosszan nyammogva rajta) károsíthatják a fogzománcot.



Amúgy meg nézd meg a bébiitalok összetevőit, itt egy cimke:

[link]


Összetevők: víz, almalékoncentrátum, bio cukos, stb...


Jobb az otthoni, az természetes amit te csinálsz.

2011. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Természetesen a víz az első, és nagyobb részt azt adjuk nekik... de más is mehet azért nem??"


Nem lesz baja, meg aztán sokszor előfordul, hogy praktikusabb az üveges. Barátnőm egyszer lelkesen készült házi bébipapival egy kirándulásra, a fele kifolyt, a másik fele meg fura állott szagú lett, végül elő kellett kapnia egy üveges bébiételt. Szóval szerintem rendszeres fogyasztásra nem jó, meg félő hogy a csemete rácuppan, hogy ez bizony édesebb (naná, cukrozott) mint amit anyu facsar..

2011. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!