Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok a mai napi menütöket...

Leírnátok a mai napi menütöket? Merítsek pár ötletet a változatosság kedvéért!

Figyelt kérdés

reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi érdekelne. Mi 2 évesek vagyunk, mai menünk:


reggeli: 1/2 szelet melegszendvics, kakaó

tízórai: 1 narancs

ebéd: tökfőzelék, csirkecombbal, banán

uzsi: joghurt

vacsi: rántotta vagy tükörtojás, pirítós, citromos gyerektea


2010. febr. 24. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez nagyon jo menü, és ezt mind meg is eszi?


reggeli virsli,kifli, kakaó

tizorai gyümölcs, ma narancs

ebéd rakott kel, kubu ananász - na ebből nem evett

uzsi krémturo lesz ma

vacsi szintén álltalában az ebéd, mert apa ekkor ebédel és a kicsinek is az kell. 2éves lesz

2010. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Általában megeszi, de előfordul, hogy az ebéd nem ízlik, vagy nem kell és gyümölcsöt eszik helyette, tegnap pl 1,5 banánt evett meg 1 naranccsal ebédre, mert nem ízlett neki a rakott karfiol :( így kénytelen voltam sütni csirkecombot és sültkrumplit vacsira, az bement, de a maradék csirkecombhoz ma főztem neki töklotyót, és azt is nagyon szereti. Általában jóevő gyerekem van, de vannak napok, amikor alig-alig tudok bele tutymálni valamit, estére vagy másnap pótol rendesen :) Köszi amenüdet, tök jóóó!!!
2010. febr. 24. 14:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.

reggeli: kakaó, vajas párizsis kenyér /(h)ÉJA NEM! :-)/

tízórai: krémtúró, gyümölcs

ebéd: borsó leves, sült virsli, krumplipüré

uzsonna: gyümölcs, túró rudi

vacsora: májkrémes kenyér /persze éja nélkül :-)/


26 hós fiú

2010. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14,41 vagyok. A melegszendvicset hogy készíted neki? Az enyém azt nem szereti, örülnék ötletnek!
2010. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A melegszendvicset szendvicssütőben sütöm, amit 4fele vág a sütő:) szóval a hagyományosban, teszek bele margarint, sonkát vagy parizert, sajtot és ő így eszik meg két negyedet belőle általában. Eleinte elválasztottam a kenyér alját a tetejétől és úgy ette, most már nem szedjük szét, hacsak ő nem kívánja úgy. Néha nyomok rá kis ketchup-öt, vagy majonézt.
2010. febr. 24. 15:04
 6/13 A kérdező kommentje:
huderégen ettünk májkrémes kenyeret! Borsólevest is! köszi!
2010. febr. 24. 15:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az én fiam nem igazán szokványosan eszik, bár haladunk előrefelé. A főzelékeket egyáltalán nem eszi (ahogy a férjem és én sem), gyümölcsöt pedig csak akkor eszik meg, ha pépesítem, egyébként nem hajlandó megkóstolni sem.

Még kérdezném, hogy reggel-este kakaó vagy tejet nem adtok? Egyikőtök sem írja. 21 hónapos a kisfiam, mi reggel 2 deci kakaóval kezdünk, utána általában sajtos kiflit eszünk (az mindig bejön), ebédre bármilyen főtt ételt szeret (rántott hal rizzsel, sült hús, rántott hús krumplival, fasírt zöldségkörettel, húsleves, milánói makaróni, rakott kel, borsóleves, múltkor még hurka-kolbászt is evett sült krumplival, bár ilyen nehéz ételt nem szívesen adok. Vacsora nálunk általában különböző ízű gyümölcsjoghurt (a LIdl-ben van 250 g-os sokféle ízben sok gyümölcsdarabbal, azokat mind szereti), lefekvéskor pedig egy nagy cumisüveg kakaó (biztos már a cumisüvegről is le kellene szokatnom, de még nem megy.

2010. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Reggeli. krémtúró volt és egy kicsit virsli amikor mi ettünk.

Ebéd a Mcdonáldban volt sajtburger és sültkrumpli.Imádja.

Uzsonnára Frankfurti leves volt.

Vacsi ivójoghurt és narancs.

2010. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekünk minden reggel és este fürdés után elengedhetetlen a kakaó, és megnyugtatlak, az én lányom is cumisüvegből húzza mindkétszer. Egyébként hogy írtad, hogy nem eszi meg a főzeléket, ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy egy időben a lányom sem ette, most szokott rá megint. És van olyan, hogy egyszer egy nagy tányér tökfőzeléket eszik meg, másszor pedig (kb 2 hét múlva) fordul fel tőle, nem hajlandó enni belőle. Pedig ugyanolyan finomra készítem. Próbálkozz újból vele. Ja és tésztás az én gyerekem is, tejfölös csirke nokedlivel, az menne mindennap és a bolognai spagetti! Tejberizs, tejbegríz szintén. :)
2010. febr. 24. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Főzelékes-cumisüveges vagyok, köszi szépen a jó tanácsokat... az az igazság, soha semmi más gondom nem volt a gyerekem körül, mindig csak ez az evés-ivás téma (sokáig egyáltalán nem ivott semmit az anyatejen, majd később a rendes tejen kívül, se teát, se vizet, se üdítőt, mindig rettegtem hogy majd kiszárad) Vagy nem evett még szilárdat amikor általában már mindenki eszik (igaz, 1 évesen még csak 4 foga volt, de akkor is). Szóval már nagyon örülök hogy itt tartunk. Esetleg nagy kérés lenne a tökfőzeléked receptjét elkérni (akár privibe is megköszönném), hiszen mivel én ki nem állhatom, lehet hogy csak nem tudom finomra megcsinálni, azért nem eszi. Előre is köszi.
2010. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!