Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben változtatott meg bennete...

Miben változtatott meg benneteket az anyaság?

Figyelt kérdés

Én rettentően érzékeny lettem minden dologra, amiben gyermekekről van szó. Ha olyan filmet vagy közvetítést látok, ahol gyerekek szenvednek, képes vagyok zokogni rajta.

Hozzáteszem, egyébként sokkal magabiztosabb is lettem.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 15. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
ezek rám is jellemzőek:) amúgy a változásaim nagy része épp a magabiztosságom miatt van: sokkal bátrabb lettem, határozottabban kiállok magamért és a családomért, körültekintőbb és megfontoltabb vagyok, megtanultam utánajárni mindennek, amit gondolok, megtanultam ellentmondani olyan helyeken, ahol eddig nem szoktam (orvos, hivatalok, stb, ha nem nekem elfogadható hangon beszélnek velem simán helyre teszem őket).
2011. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az rám is igaz. Egyébként mióta anya lettem más dolgok érdekelnek, átalakult az értékrendem, a karrierista felfogásom a múlté lett, a gyerekem érdekében megtanultam kiállni az igazamért, nem nézni, hogy jaj hát orvos, anyós vigyázz mit mondasz, ha valami nem tetszik azonnal változtatok, szólok...Azelőtt meghúztam magam, félreálltam, háttérbe helyeztem a békéért a saját érdekem. Sokkal kevesebb időm és pénzem van magamra, ezért úgy érzem, hogy mióta anya vagyok, nem vagyok olyan fitt és kívánatos, mert valahogy nem ez az elsődleges ,de azért mégis fontos, úgyhogy most ezen igyekszem változtatni.
2011. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazokban, amiket írtál :-)Nem hittem el, mielőtt magam nem tapasztaltam, hogy mennyire érzékeny lesz a beteg gyerek-szenvedő gyerek stb. témára egy anya, de tényleg így van! Úgy érzem, sokkal türelmesebb lettem és nyugodtabb, és kevesebbet problémázok piszlicsáré dolgokon - ami régebben jellemző volt rám - így a kapcsolatunk is jobb a párommal. Az alakom majdnem ugyanolyan mint terhesség előtt, kilóra pontosan ugyanannyi vagyok. Úgyhogy összességében nekem nagyon bejön ez az anyaság :-))
2011. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is sok mindenen bőgök,amin korábban nem.Sosem gondoltam volna,hogy képes leszek egy mesekönyvön minden alkalommal elsírni magam,mikor felolvasom.
2011. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mindannyian ugyanazt tapasztaljuk!

Teljesen azt írtátok le, ami rám is jellemző, mióta anya lettem.

Én se hittem volna, hogy ilyen erőteljes érzéseket hoz létre az anyaság!

Most először érzem igazán azt, hogy tényleg bármire képes lennék, ha a gyermekemről, az életéről lenne szó!

Hát, magamra nekem se sok időm jutott eddig.

Szerencsére szinte semmit nem változott az alakom, de érzem én is, hogy azért ideje kicsit összekapnom magam!

Boldog anyaságot minden anyucinak!

2011. jún. 15. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!