Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gond lenne 7,5 hós...

Tényleg gond lenne 7,5 hós kisfiammal?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a védőnő és a súlyára azt mondta, hogy lehetne több, mert el van maradva korához képest. Most 7,5 kg.

Én azt gondoltam ez teljesen átlagos.

Illetve azt mondta, hogy már kúszhatna, mert még csak körbe körbe forog hason és hátra löki magát, és mostanában próbálkozik négykézlábra állni.

Hát most belém tette az ideget.

Tényleg baj van vele?


2011. jún. 17. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem lányom van, aki 7400 gramm volt 7,5 hónaposan.

Mondjuk a fiúk általában nagyobbak, de nem hinném, hogy baj van a súlyával, főleg ha hízik (még ha keveset is).

S nem minden gyerek fejlődik ugyanúgy, lehet hogy két nap múlva meg feláll a babád...

Elhiszem, hogy aggódsz, de némelyik védőnő jobb lenne madárijesztőnek, hogy a madarakra hozza rá a frászt, ne az anyukákra.

Ha úgy érzed nem fejlődik jól, akkor nézesd meg dokival, de szerintem még semmi baj sincs.

2011. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Minden hónapban meghízta a min. 400g-ot....
2011. jún. 17. 09:49
 3/17 anonim ***** válasza:

szia


nyugi semmi baj vele :-)

a fiam 6 hónaposan anno még emelni sem emelte a fejét és nem aggódót sem a doki sem a védőnő

igaz hamar behozta a lemaradást :-)

a súlya meg pfff mindig ezzel jönnek ha nem szabvány szerint nő gyarapodik a gyerek akkor már pánikolnak h valamit elront a szülő -.-

ne törődj velük ha a baba rendesen fejlődik eszik és nem sír állandóan akkor valszeg nincs baja

max annyi h lassabban fejlődik az meg kit zavar ha egészséges ? amúgy a keretbe simán befér még én max akkor aggódnék ha 1.5 évesen még nem mászna de hidd el a fiad addigra már szaladni fog .-))

2011. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


én itt szoktam leellenőrizni a súlyát. ez alapján a kisfiad az átlagtól lefele tér el, de még mindig a normális tartományba esik.

2011. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

lányom (4 kilóval született) 7 hónaposan volt 7,5 kiló, 8 hónaposan 8.

1 évesen 9,65, 2 évesen 14.


Mondjuk ős 7,5 hónaposan üllt, állt mászott

2011. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

előző

mármint ÜLT


bocsi

2011. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2011. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs vele.

Minden baba más,barátnőm fia pl. 14 hónaposan még csak felállni tudot,járni még nem,de a lánya ennyi idősen meg már szinte szaladt.

Szóval nyugi.Ez legyen a legnagyobb gondja a babátoknak egész életében :)

2011. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
tudot=tudott*
2011. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nehogy idegeskedj semmi baj vele!Az én kisfiam is 7,5 hónapos és 7700g és mindenki (a védőnő is)mindig mondja hogy milyen jó kis "golyó",jó húsban van!A mozgásnál pedig,ki előbb-ki később,az CSAK átlag,hogy ekkortájt kezdenek kúszni,mászni és írod hogy a kisfiad is,PRÓBáLKOZIK!A védőnőd pedig nincs a helyzet magaslatán,ne vedd szentírásnak a szavát.
2011. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!