Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes kisfiammal kb 1hete...

7 hetes kisfiammal kb 1hete szenvedunk a szopizassal. Mi lehet a gond? Raveti magat a cicire, parat sziv, amikor elindu a tejcsi elkezd hadonaszni.

Figyelt kérdés
Keze laba jar..nyoszog.Ujbol rakap,es megint ugyanez.Igy zajlik nappal minden etetes.Van hogy setalok vele,ugy jobb egy hajszalnyival a helyzet.Igy eszik meg balhezva 50-70 grammokat nappal,de tiszta kinszenvedes!!!Orvosnal jartunk,teljesen egeszseges,azt mondta a doki majd elmulik.Volt ilyen valakinek?Rajott hogy mi volt a problema?Kezdek gorcsbe lenni minden szopi elott!Meddig fog ez tartani?Ma meg nem is kakilt,pedig 4-5szor kakilt meg egy hete,es atlagba 80-100 akat evett,orom volt nezni,ahogy remegve rakapott a cicire,imadattal!Segtsetek:)
2009. máj. 22. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Az én tippjem :most lenne a mensesed,ezért más izű a tej,de ez pár nap alatt megoldódik,addig próbáld szoptatni ,ha végképp nem megy egy kis teával,vizzel lehet a folyadékot pótolni.Kitartás!!Ez viszont havonta jelentkezni fog vérzés nélkül is.Én irtam a naptárba és 9 hónapig menses sehol,de a gyerek óramű pontossággal jelezte a változást.
2009. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nállunk is volt ilyen.Nyilván gyorsan jön a tej,próbáld fektetve szpotatni vagy fejj le először egy kis tejet hogy ne ömöljön neki.Ha ez se válik be akkor se görcsölj rá,mert elapadhat a tejcsid.Volt hogy este már én is félve kezdtem etetni és nem jött a tej hiába próbáltam esetleg fejni,ugy se.Ideges voltam,tudat alatt,de reggelre ugyanugy volt.Még azt is mondta nekem védőnő,hogy ne használjak hónalj kencét vagy a tusfürdőt váltsam,lehet az illatok zavarják,nem érzi az illatodat.Sok sikert.
2009. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy túl gyorsan jön neki a tej. Az én kislányom is sokszor csinálja. Alig bír nyelni,csapkod a kezeivel,járnak a lábai,elengedi a cicit és utána meg nekiáll sírni. Egészen addíg ez megy amíg nem jön lassabban a tej.Utána rendben megy minden.Van hogy 10x kell visszatennem a cicit. Volt amikor azért csinált hasonlót,mert ahogy leért a pocójába,"üldözte az új kaja a régit" és amíg nem pukizott párat,vagy nem jött a régiből valamennyi,addíg nyöszörgött meg vonaglott stb.

Ilyenkor nekünk is csak ritkábban volt kaki. Sajnos ezeken kívül jobb ötletem nincs :(

2009. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Azt felejtettem el,hogy ilyenkorra érik az emésztésük,azért ritkul a kaki.Az is előfordulhat hogy 3-5 naponta fog kakálni.
2009. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen gond,és rájöttem hogy "megrémíti"a babát a gyorsan jövő tej ahogy előttem már néhányan írták!A picurka nem tud mit kezdeni olyan sok tejcsivel.Nekem ráadásul extra sok tejem volt ezért én ilyenkor etetés előtt fejtem,de csak annyira,hogy ne feszüljön a cicim.

Szerintem próbáld ki ezt a módszert!Tájékoztass majd minket,hogy bevált-e?

2009. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszonom a gyors valaszokat!Most evett a balbol,de nyugodtan.Lehet azert,mert ez a gyengebb mellem.Jo volt vegre hallani hogy utemesen,etvaggyal kortyol.De 5 korul ebred,es jon a jobb cici, meg az esti hacaccare...Amugy ebbe a mensi szeru dologba lehet valami...tompan mintha ereznem a mindjart megjon erzest..Megremiszt hogyha ezen tul is vagyunk,havonta jelenkezni fog.

Nem tudjatok hogyha elkezdenem az azaliat szedni,tegnap irta fel a doki,akkor nem mulna el havonta ez a hormonalis ize nalam, ami bekavarhat?Mert azt folyamatosan kell szedni,mindig.

2009. máj. 22. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, az Azáliát sajna nem tudom, de még annyit tanácsolnék, hogy ha nagyon nem akar enni, próbáld félálomban etetni, nálunk bevált - szintén volt hasonló szopi-sztrájkos problémánk, és ha elfordult a cicimtől, akkor egy idő után nem erőltettem, hanem inkább elrigattam, és amikor már majdnem elaludt, elfogadta. (és ez téged is megnyugtat így..) Vagy ha alszik, akkor is megpróbálhatod ha nagyon nem megy. De szerintem is a hormonjaid lehetnek a dologban, viszont az korántsem biztos, hogy már meg fog jönni, és hogy rendszeres is lesz, csak ébredezik a szervezeted..

Sok sikert, 6 hós baba anyukája

2009. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tracy Hogg szerint: túl gyorsan jön a tej (bár, elvileg a baba tudja szabályozni a folyás erősségét) - túl gyorsan szív a baba; fáj a hasija - kakilnia kell, és nem tud egyszerre mindkét dologra figyelni; nem éhes. Pár hét múlva ez el fog múlni, Én amúgy a hasira tippelek, mert az Én lányom is ezt csinálta 2 hónapos koráig. Aztán mire kifejlődött szépen az emésztőrendszere, többet nem csinált ilyet.
2009. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!