Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám egyik combiján, apró...

Kisbabám egyik combiján, apró pöttyök vannak, nem pirosak. Nem tudom mitől lehet. Mivel kenegessem neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni mitől van, mert ha csak úgy bekened valamivel, lehet, hogy többet ártasz vele, mintha nem kennél rá semmit.

Mióta van?

Nem evett semmi újat?

Melegtől nem lehet?

2011. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3 napja kb. Én is a melegre gondoltam, csak fura hogy az egyiken van.
2011. jún. 17. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányomnak a melegtől a nyaka egyik oldala lesz pöttyös, tehát lehet, hogy nálatok is csak egy bizonyos ponton jön ki.

Én nem kenegetem semmivel, mert az esti fürdetés után elmúlik neki. Vagy ha nagyon sok pötty jön ki rajta, akkor áttörlöm a nyakát vizes ronggyal.


Ezt találtam róla:

A csecsemő teste 36,5 - 37,5 fokos, de a hőszabályozása még nem stabil. Ha az időjárási viszonyokhoz képest túlöltözteted, akkor gyorsan pici piros pöttyök, úgy nevezett melegkiütés jelenik meg a testén. Ettől sem kell megijedni, hiszen levetkőztetés után hamar elmúlnak maguktól, kezelni semmivel nem kell. A keze, ha hideg, az nem jelenti azt, hogy fázik, legalábbis, ha kibontva, ruhája alatt meleg, akkor biztosan nem. A fázó baba általában csuklani kezd akkor, amikor már kellemetlenné kezd válni számára a hűvös. A megfelelő ruházatot egyszerűen ellenőrizheted, hiszen ha melege van, a tarkója alatt a nyaka azonnal izzadni kezd. Ha ezen a helyen nyirkos, akkor jobb, ha egy réteg ruhát leveszel róla.

Kezelése: Naponta érdemes lemosni a bőrt tiszta vízzel, hintőporozni, de a legjobb, ha a kicsit hűvös helyen tudjuk tartani. Amennyiben a melegkiütés elfertőződik, gennyes csomók keletkeznek, akkor antibiotikum, esetleg sebészi megnyitás is szükségessé válhat.

2011. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jún. 17. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!