Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Inkább aggodalmas vagy laza...

Inkább aggodalmas vagy laza vagy az anyaságban? Vagy sikerült megtalálnod az aranyközéputat?

Figyelt kérdés
Miket engedsz, és mi van az abszolút tiltó listán? Miken aggódsz, mitől félsz? Saját meglátásod, vagy mások ( is) így látnak?
2011. jún. 17. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

van amit túl aggódok van amiben nagyon laza vagyok!

pl. a lépcsőtől túl féltem a 1,5 évesemet, mag se próbálhatja nélkülem. a családom mindig elmondja, hogy ne legyek ilyen de nem tudok ellene tenni. vagy pl. ha felmászik az asztal tetejére egyből leveszem és elmondom, hogy nem szabad, férjem szerint meg kéne mutatnom neki hogyan tud lemászni.


túl laza vagyok a játékban, megengedem neki, hogy egyen homokot vagy leszopogassa a követ, inkább elfordítom a fejem :D persze mondom, hogy nem szabad(na)


abszolút tiltólista a veszélyes dolgok, amikben áram vagy gáz van, gyógyszerek, kések, éles tárgyak. viszont szekrényeket kipakolhat, könyveket, dvdket lepakolhat, minap a tamponjaimmal játszott egy órát, ezek nem izgatnak, majd elpakolok utána... :)

még tiltólistán van más gyerekek bántása de gondolom ez nyilvánvaló a legtöbb anyukának, mégis rendszeres, hogy a játszótéren fellökik, homokot szórnak a szemébe, megütik, kiveszik a kezéből azt amivel játszik, és az anyja nem szól rá. én ilyenkor kedvesen elmondom a másik gyereknek, hogy nem szabad ilyet csinálni.


most ennyi jutott eszembe

2011. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A barátnőm mindig megjegyzi, hogy szeretné majd ő is így csinálni, ahogy én, ilyen lazán és egyszerűen. Ilyenkor mindig kerek szemekkel nézek, mert én nagyon nem érzem magamat lazának, és nem is hiszem, hogy jaj de ügyesen megoldok mindent. Ne vagyok aggódós, nem pörgök túl semmit az biztos, de laza semmiképpen sem vagyok.


Próbálok következetes lenni, nem váltogatom naponta a lehetőségeket, megoldásokat. Ezt jónak tartom, mert így könnyebben "irányítható" a gyerek, ha van rendszeresség, következetesség az életében.


Most még csak 9 hónapos a lányom, így még nem tudom milyen is leszek. Nem tudom miket fogok engedni neki, és miben leszek szigorú. A próbatétel majd csak később jön szerintem.


Egyelőre ami tiltólistán van az a konnektorok fogdosása és a csülökpörkölt, amivel anyukám üldözi a gyereket, mióta megszületett. :)

2011. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem mondom hogy arany középút, hiszen az is relatív, mindenkinek mást jelent az arany középút :)


-nem vagyok a "szoptassunk érettségiig" tanok híve, azaz 4,5 hótól kezdtem a hozzátápit, fokozatosan haladunk, 11 hónapos a fiam és egy éves koráig eljutunk odáig hogy tehéntejen, gagyi virslin, párizsin, szalonnán kívül minden eszik.


-ha elesik, akkor viszon ugrom, megnézem mi a baja. Nem vagyok híve annak hogy "elesett? áá, nem lesz baja, hadd essen."


-van kutyánk, imádja, kisbaba kora óta simizheti, most már jóbarátok :)


-homokozóba beteszem, egy évesen Balcsinál leszünk, oda is be fogom tenni. De ha "utcás a keze" - azaz hitát fogdosott, földön bogarászott, előkerül a tisztítókendő ami antibakteriális.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, inkább kérdezz ha még konkrét dolog érdekel :)

2011. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább laza, de azrért következetes.

Lazák abban vagyunk, hogy uyb gyanúgy megyük mindfelé gyerekekkel, ne csinálunk egy óriás problámét mondjuk egy nyaralásból vagy egy mezőn való bepelenkázásból...szóval ilyenek.


Amennyit csak lehet a szabadban tültönk télen, nyáron.

Nem szoktam semmit túlaggódni, kivéve persze ha valamelyik beteg.

2011. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hintát, nem hitát :)
2011. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

előző

amiben nem engedek, az a szoptatás 8igenis a vilg egyik legjobb és legegészségesebb dolga) és nem vagyok híve korai hozzátáplálásnak, iloletve a rohadt sok egészségtelen kajáak, amiket 1-2 évesek esznek.

Próbálom a családot is az egészséges táplálkozés felé terelni, ami nem azt jelenti, hogy magokat eszünk.

2011. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

első vagyok, de, még eszembe jutott a második hozzászólásáról :D

a napirendben nagyon következetes vagyok és nem engedek belőle, könnyebb is tőle az életünk és a fiam is kérés nélkül megy és csinálja a soron következő dolgot pl. ebéd, fürdés, vacsora, lefekvés...

laza vagyok még az étkezéssel is, megengedem, hogy kézzel egyen ha úgy akar, mindent összemaszatoljon, ledobálja az ételt de az etetőszékből nem veszem ki amíg nem végzett :)

2011. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát szerintem én olyan vegyes vagyok :)

A betegségektől parázom, már terhesen is féltem, amikor kiderült hogy nagyon nagy a feje, most meg egy kis láz, lazább széklet, vagy egy barna folt a bőrén, és már megijedek.

Ugyanakkor nem nevelem nagyon sterilen, addig sterilizáltam és vasaltam amíg el nem kezdett kúszni, 1 évesen már minden nap Balcsiban voltunk, meg a homokozóban egész nap, nem zavar ha tetőtől talpig piszkos a gyerek :) megsimogathatja az állatokat, belemehet a pocsolyába, ha lesett a cumi lenyalom.

2011. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

13:44-es

a kicsi estére rendszeresen úgy néz ki mint valami utcagyerek: maszatos, kócos, zilált a haja, főleg ha a kertben pacsmagol

2011. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

inkább laza

nagy teret hagyok nekik szal sok minden belefér viszont a határt nem léphetik át pl ugrálhat a pocsolyában de más ne legyen vizes azért erre oda kell figyelniük (azért kicsinek nem mindig sikerült)

mondjuk nem is szokták átlépni a határt :-) talán mert van mozgásterük amit tudtam h megtudnak csinálni azt hagytam pl mászóka csúszda nem rohangáltam h jaja leesik a kicsike max kapott puszit és mehetett vissza ha akart, simán homokoztam, saraztam én is velük ugráltam eső után a pocsolyában stb.... próbáltam gyerek lenni velük

a hiszti korszakot hiszti nélkül csináltuk meg

arra szoktattam h ha van valami akkor beszéljük meg és ne sírjanak hanem mondja el mit szeretne lehet h meg tudunk egyezni :-)

van egy csomó minden ami nem is kellet tiltani egyszerűen tudták h nem szabad pl konnektor kimenni az ajtón ha otthon vagyunk kimászni az ablakba stb...

ha nem aggódok akkor ők sem pánikolnak és kíváncsi bátor gyerekek lesznek

ha megmutatom neki mi az amit nem szabad akkor tuti megcsinálják ha nem hívom fel rá a figyelmét akkor nem is érdekli a dolog

persze azért aggódok ezt nem lehet kikerülni de nem terhelem rájuk

a játszón is egy a szabály nem mehetnek ki ( most már nagyok (9 és 6 évesek) és ha szolnak h pl a játszó körül szeretnének biciklizni akkor okés) de szó nélkül nem lehet

minden nincs megengedve nekik de meglehet beszélni ha valamit nagyon szeretnének de akkor másvalamiről le kell mondani

pl a boltban nem kapnak automatikusan valamit ha van rá keret akkor kérhetnek valami de csak egyet ( ált. apró édesség vagy banán pl ha drága joghurt túrórúdi stb....)

mondjuk sokszor meg is kapom h nem törődök velük de mégis elismerik h okos értelmes jól tájékozott gyerekeim vannak .-)))

a nagyot mindig dicsérik a szókincse miatt a középsőt mert rendkívül segítőkész udvarias

szerintem nem csinálom rosszul és valahogy nem is érdekel ha azt mondják h igen

2011. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!