Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi jó hasfájásra a gyógyszerek...

Mi jó hasfájásra a gyógyszereken és a teán kívül?

Figyelt kérdés
házi praktikák vagy ötletek érdekelnének.1 hónapos babának.
2009. márc. 23. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tornáztatás, hasmasszázs, meleg borogatás. Ennyi házi módszer jutott most eszembe.
2009. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lázmérőzés. kicsit bekrémezed a lázmérőt,nagyon picit bedugod a popsiba és mozgatod körkörösen. utána jobb lesz neki. én alig mertem csinálni a lányomnak, de megérte,mert utána nem fájt a poci.
2009. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet kapni meggymagos párnát (DM), amit fel lehet melegíteni,az jó a pocira+én a géles melegíthető párnát is használtam, mert a vizes borogatás gyorsan kihül és kényelmetlen is volt a használata.

2009. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám nagyon hasfájós. Nálunk az óramutató járásával megegyezően simogatott has vált be. Ha ez nem segített, akkor a talpmasszázs.

Üdv

2009. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám szerdán lesz egy hónapos. Két hetes koráig bírtuk a nagy sírás rívást,ringattuk, masszíroztuk, hőmérőzést nekünk nem ajánlották, mert utánna rászokik, s csak azzal tud majd kakilni, majd szoptatások előtt elkezdtük neki adni az infakolt, recept nélkül lehet kapni.

Na azóta tud pukizni, nem kakil habosat, büfizni is tud, s szoptatás alatt már nem hallom hogy mennének benne a gázok jobbra balra.

EGy hétig minden kaja előtt adtuk, most már csak esti lefekvés előtt, s minden ok, alszik rendesen, ha fel van sem sír, csak nézelődik.

Egy próbát megér, gondolom gyógszert nem szeretnél adni neki, de nagyon le tud fárasztani egy hasfájós baba, s az ember szíve szakad meg érte ha sír!

2009. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk nem szokott rá a lázmérőre és jó volt
2009. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát igen lehet aztán mégiscsak a gyógyszerhez folyamodunk.Semmi nem segít sajnos rajta:(
2009. márc. 23. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Az infacol végülis a többi hasonlóvan együtt (sab simplex, espumisan) nem olyan gyógyszer, ami felszívódik, hanem csak átmegy a beleken, úgyhogy a gyakori használattal sem ártasz vele, nincs mellékhatása. Nekünk mondjuk ez sem igazán vált be, viszont a pólya igen! Volt pólyánk, de meg is feledkeztem róla, aztán a védőnő ajánlotta. Két hetes korában beletettük és ugyan volt így is sírás-rívás a pocitól, de abban nagyon gyorsan megnyugodott és elaludt.
2009. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


az Espumizan és az Infacol ugyanat a kémiailag semleges anyagot tartalmazza, nyugodtan adhatod a babádnak, mert nem a klasszikus értelemben vett gyógyszer. Nem szívódik fel a szervezetben, nem okoz mellékhatást és nem lehet hozzászokni. A belekben levő apró buborékokat alakítja nagyobbakká, hogy a baba ki tudja pukizni vagy büfizni. Szerintem próbáld ki, nem éri meg szenvedtetni a babát és nektek is könnyebb lesz vele. Valakinek ez, valakinek az jön be, pár alkalom kell , hogy hasson.

Minden jót nektek.

2009. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!