Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi jut eszetekbe, mire gondolt...

Mi jut eszetekbe, mire gondoltok ha ezt a nevet halljátok? : VILLŐ

Figyelt kérdés
Itt olvastam, hogy valaki ezt a nevet adta, és nekünk is nagyon megtetszett.
2011. jún. 19. 14:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A mi babánké is ez lesz, amennyiben lány lesz :)
2012. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Végül Villőt adtad? nem bántad meg?
2014. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, Villő lett a kislányunk. Nem bántam meg egy percre sem. voltak negatív esetek, de többségében csak pozitív a tapasztalatunk. Az biztos, hogy mindenhol megjegyzik a nevét.

Azóta egyébként megszületett a 2. kislányunk is, Ő is ritka, magyar nevet kapott.

2014. máj. 23. 20:53
 24/29 anonim ***** válasza:
mi a tesó neve ha szabd tudnom? és mik voltak a negatív esetek,ha emlékszel esetleg? közösségben a gyerekek nem szekálják? milyen idős most? nekem nagyon tetszik és furcsa mód Apa is épp rábólintott,de kissé bizonytalan is vagyok,nehogy valami Kazetta-típusú nevet válasszak :D
2014. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Közösségbe még nem jár, csak annyira, hogy jön velem a tesóért az oviba. A gyerekek tudják a nevét, de soha nem piszkálták miatta.

Negatív esetek: Egy-két idősebb rokon eleinte nem tudta megjegyezni, illetve ha a gyerek mondja a nevét nem értik. Néha volt egy-egy beszólás, pl hogy én azt hittem ez fiúnév, vagy hogy miért nem lehetett normális nevet adni neki, vagy hogy miért nem lehet magyar gyereknek magyar nevet adni. :) Nálunk van rá lehetőség, hogy a baba születése után a helyi rádió bemondja a megszületését. Kértem. Be is mondták, hogy xy-nak .... Villő nevű kisfia született.

Pozitív sztorik: többször bekerült babaként a kórházba, és az orvosok, ápolók egyből tudtak minket azonosítani.

Én azt gondolom, hogy a gyerekek nem tudják, hogy kinek van különleges neve és kinek hétköznapi, Ők úgy fogadják el, ahogy van. Gyerek még soha nem hallotta félre a kislány nevét, egyből megértik, hogy Villő. Nem sápítoznak, nem magyarázkodnak, elfogadják és kész. Később esetleg, de azt is csak a felnőttek hatására.

Kistesó Helka. Vele is voltak sztorik, pedig még csak pár hónapos. :)

2014. máj. 24. 08:07
 26/29 anonim ***** válasza:
és azt mondták,h. miért nem lehet magyar gyereknek magyar nevet adni??? istenem,de buták az emberek... Helka. hmmm :) ízlelgetem még,nem rossz. az a baj,h. a Helga jut eszembe,azt pedig nem szeretem. minden esetre gyönyörű neveket választottatok. nekem a Zille a nagy favorit,már a meglévő lánykámnak is ezt szerettem volna,de Apa hallan isem akart róla és most sem. a Villőt is betettem a pakliba a lánykámnál is,de az esélytelenek nyugalmával,mert Apa nem szereti a különleges neveket. de most valamiért rábólintott és én kapok az alkalmon :) köszönöm,h. megosztottad velem a tapasztalataidat!
2014. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Meglévő kislányodat hogy hívják?

A Villő nálunk nem volt vita tárgya, mert én ragaszkodtam hozzá, nekem kamaszkori nagy szerelem ez a név. Férjemnek úgy-ahogy tetszett, rábólintott.

Helka már neccesebb volt. Nekem ez is kamaszkorom óta tetszik, akkor olvastam először Helka történetét, és egyből megfogott. Névadáskor nem voltunk egy hullámhosszon, férjem csak olyan neveket sorolt, amitől nekem a hátamon is felállt a szőr. Egyszer előhozta a Helgát, és mondtam hogy oké, csak egy kisebb, 1 betűs módosítással. Tetszett neki, így Helka lett a picurkánk. Sokszor Helgázzák, de nem zavar. Elmondom újra, hogy nem Helga, Helka. Szinte mindenki úgy volt eddig vele, mit Te. Furcsa, furcsa, de ahogy ízlelgette a nevet egyre jobban megtetszett neki.

2014. máj. 24. 11:01
 28/29 anonim ***** válasza:
Flóra. Apa választotta. ez volt a kompromisszum. persze nem bánom már,de a Zillének jobban örülnék. azt viszont nem szeretném,h. nincs vita,az van,amit én akarok,szeretném,ha közös döntés lenne. olyanba úgy sem megyek bele,ami kicsitis akár nem tetszik,maximum le kell mondanom az imádott nevekről,mint a Zille is. de azt már mondtam neki,ha a 3. is lány lesz,akkor én döntök,pláne,h. nem tud fiút csinálni :D szóval még van remény :) de ez a Villő marad,ha most a 2. kislány lesz :)
2014. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kisfiam Keve 😊

Ha lesz lanyom, vagy Villo v Zille lesz 😊

2014. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!