Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen népszerű a máj...

Miért ilyen népszerű a máj adása a babáknak?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert nekem a védőnő és gyerekorvos is azt ajánlotta, hogy várjam meg az egy évet, mert eleve hasfogó, arról nem is beszélve, hogy a máj méreganyagokat feldolgozó szerv. Én megvárom az egy évet, ez baj? Lesz valmi hátránya a babának, ha nem kap májat egy éves korig?
2009. márc. 23. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán ez a legkönnyebben emészthető a húsok közül, meg van benne vmilyen tápanyagból sok, talán vas vagy B-vitamin?!
2009. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
vas van benne sok.
2009. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nagyon egészséges tele van vassal, könnyen feldolgozható, az első hús ételek közé tartozik amivel kezdünk a babáknál, a csirkével együtt!

Én 5 hós kora óta adom, heti 1x ebédre, répával, krumplival turmixolva!

2009. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utsó vagyok, én a sóskát is adom már, imádja és az is nagyon egészséges, azt vajas krumplival adom neki!
2009. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az enyém már mindent eszik, 10 hónapos. De úgy gondolom ezzel még várok. A vitaminokat, vasat más gyümivel zöldséggel is lehet pótolni, ami sokkal egészségesebb. Legalább is én így gondolom.
2009. márc. 23. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 9 hónapos és imádja a májat. Kétlem, hogy ne lenne egészséges, a máj feldolgozza a mérget, nem pedig raktározza, semmi méreganyag nem marad benne. Valóban, a legtöbb féle vitamin megvan benne és sok vasat tartalmaz. Pont ezért hetente csak egyszer ajánlott adni neki!
2009. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
így van kiválasztó szerv nem nagyon vagyok én se oda ezért érte ezt mindig elfeljtik
2009. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
ha nem akarsz akkor ne adj neki ilyen egyszerű. aki meg úgy gondolja adjon. 5 év múlva ugyis más lesz a "trend".
2009. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Egyáltalán nem trendi akarok lenni, hanem a legjobbat adni a gyereknek. Ha már nem bírsz válaszolni a kérdésre, inkább ne írj semmit.
2009. márc. 23. 21:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is várok a májjal,mivel már kapott 1-2 alkalommal és annyira megfogta a hasát , h 2 napig nem kakilt, inkább spenótot kap abban is sok a vas.

Szerintem nem lesz hátránya ha nem adod neki.

De valóban mindenki tegye belátása szerint.

2009. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!