Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lesz egy név ennyire...

Mitől lesz egy név ennyire népszerű?

Figyelt kérdés
Általában minden évben megnézem, hogy az adott időszakban melyek voltak a leggyakoribb keresztnevek. A Bence, a Máté, a Levente, lánynevek közül pedig a Jázmin, az Anna és a Hanna, mind-mind dobogósak voltak. Nem értem, hogy mitől lesz egy név ennyire népszerű. Gondolom, sok embernek tetszik például a Bence név, de egy idő után nem válik zavaróvá a szülőknek, hogy a gyerekükből még 36 915 született abban az évben? Isten őrizzen, hogy bárkit is kioktassak vagy számonkérjek, mert természetesen ez mindenkinek a saját magánügye, és nem tartozik a többi emberre. Csupán arra várom a magyarázatot, hogy mitől lesz egy név ennyire nagy kedvenc a szülők között?
2011. júl. 13. 21:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak kedvenc nevek, ugyanúgy terjed mint a ruházatban a divat...Ezt látod, ezt hallod mindenhonnan, hát megtetszik.

S ez nem baj. Sokakat zavar a dolog, de ebben nincs semmi rossz. Mindig lesznek népszerű nevek, népszerű sorozatok, népszerű cipők, népszerű ember stb. Az adott kor divathullámai.

S van ám ellenkező eset is: ha valaki újítani akar, hogy a gyermekének ne legyen "tömegneve", akkor azt meg sokan lehordják a sárga földig...Tehát az sem jó, ha ragaszkodsz a hagyományos nevekhez, mert akkor régimódi vagy és szegény gyereknek de rossz lesz. De az sem jó, ha divatnevet adsz neki, és de rossz lesz a gyereknek, sőt az sem jó, ha újítasz, mert a gyereknek de rossz lesz. :)

Nos, tusom nem akartál senkit bántani, nem is ezért írom: de törődjünk bele, hogy mindig is voltak/vannak/lesznek divatnevek.

2011. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

En 18-19 evesen eldontottem, hogy ha lanyom lesz akkor Boglarkat szeretnek.

Akkor meg nem volt nepszeru.Amire gyermeket valatunk mar az lett de nem valtoztattunk rajta.

27 vagyok 17 honapos a lanyom

2011. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a rokonságban elég vegyes nevek vannak, gondolok itt a régies és az újszerű nevekre. Unokatesók között van Bence, Noel (ezt mi választottuk a Keresztszülőség miatt), Jázmin, Csenge, Norman, Kinga, Tímea. Az Én kisfiam Benett Dominik. A következő baba lehetséges nevei:

Lány: Noa, Nina, Zoé, Napsugár

Fiú: Zoárd,


Nekem személy szerint jobban tetszenek az új, "modern" nevek, mint a régebbiek(pl.:Sára, Ilona, Lajos, Károly és egyébb társai) Természetesen nem nézem le, nem vetem a szülők szemére, hogy milyen nevet adtatok ennek a gyereknek. Mondjuk vannak vezetéknevek amikhez kimondottan régies csengésű név jobban illik. Egyik ismerősömnek született nemrég babája, a kislányt Sárának hívják, nekem konkrétan nem tetszik ez a név, de a kicsinek hihetetlenül illik ez a név.

2011. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem keresgélnek,hanem abból választanak amit hallanak.Így "szaporodhat" el egy-egy név.Van aki direkt olyan nevet keres ami nem ritka,hanem divatos.Így még több lesz belőle.
2011. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Remélem, senki nem vette provokálónak, sértőnek, vagy kioktatónak a kérdésemet! :-) Kedves Első válaszoló! Nagyon jól levezetted ezt a divathullámot, ami átterjed a nevekre, a sorozatokra, a cipőkre, sőt még az emberekre is, köszönöm szépen! :-) És igazad van, a társadalom elvárásainak nem lehet (és szerintem nem is kell) megfelelni, hiszen nekem például nagyon tetszik a Rozália név egész kiskorom óta (pont azért tetszett meg, mert egyátalán nem gyakori) de akinek eddig elmondtam, mindenki kikerekedő szemmel nézett rám, és azt gondolhatta, hogy "ez normáááliiis?!" És bár azt mondom, hogy nem törődöm vele, hogy ki-mit szól, de akkor elgondolkoznék, ha a gyerekem nevét még több tízezer baba viseli...


Nagyon szép gesztusnak tartom, aki kiáll egy név mellett, ami már fiatalabb (18-19 éves) kora óta tetszik, ezt is megértem teljes mértékben.

Akinek még van valamilyen hozzáfűzni valója a kérdéshez, vagy véleményét megosztaná velünk, nagyon szívesen olvasnánk.

2011. júl. 13. 21:55
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy vannak bizonyos divatnevek. De az is igaz, hogy manapság a névadásban sokkal több féle "trend" létezik azért sokkal több keresztnév van forgalomban. Ha évente kb. 1000 újszülött kapja ugyanazt a keresztnevet akkor már jó eséllyel a legnépszerűbbek között van. A 70-es 80-as évek divatneveit ennél jóval több gyerek kapta évente. Akkoriban elég egy értelmű korszaka volt a Krisztináknak, Andreáknak, Mónikáknak vagy az Attiláknak stb. Akkoriban egy óvónő a gyerek keresztnevéből elég jó közelítéssel belőtte a korát is. Mostanában ez azért nincs így, mert sok olyan név is van mostanában ami 30 éve volt már egyszer divat. Én a hatvanas évek közepén születtem. Ott ahol felnőttem tele van a korosztályom Gyöngyivel, Csillával, Ildikóval és Erikával. Gondolom az anyukák egymástól "lopták" az ötletet. Anyám is az újságból olvasta a nevem, ami soha nem volt egy gyakori név. Bőven leéltem úgy az életem, hogy időnként bukkantam egy névrokonomban aki általában vagy 5 évvel fiatalabb volt mint én. Jó pár éve egy másik településen dolgozom, ahol vagy 4-5 korosztályom beli névrokonom van. Ott abban a faluban ez a név valamiért kedvenc lett valamiért. (Ne áruljak zsákbamacskát a Zitáról van szó)

A sztárok névadása is sokat befolyásol. Egy időben született jó pár Zsigmond (Détár Enikő) vagy Domokos (Szandi) Gyanítom a Lara név sem véletlenül népszerű. Pár éve láttam két anyukát ölre menni azon, hogy a Zille nevet ki találta ki először. Gyanítom, hogy egyikük sem tudott a név létezéséről addig amíg Egerszegi Krisztina lánya meg nem született.

2011. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló nagyo jól megfogalmazta hogy a divat után mennek az emberek.

Pl.Sebestyén Balázs kisfiát Benettnek nevezték el hirtelen sok szülő is a Benett nevet adta a gyerekének aztán lehet hogy előtte nem is hallot róla.

A másik régen sokan sorozatok után kaptak "szegény gyerekek" nevet Pl.Eszmeralda,Rossalinda....most meg a Való Világ után Alekosz lett az egyk kisebbségi gyermek neve.....Ezeket szánalmasnak tartom már bocsánat:)))

De a tömeg nevekkel úgy vagyok (fiamat Dávidnak hívják)hogy inkább gyakori mint kacifántos,meg nagyon kiejthetetlen legyen:)))Nem mondom vannak modern nevek amik tetszenek és adnám is a következő babámnak de nálam van egy bizonyos határ ami már sok.Mondjuk az ősmagyar neveket se adnám (János,István,József)mert azok már tényleg elavultak.

2011. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Előttem szólónak igen a Zita név is nagy sláger volt annó,várjunk egy kicsit hátha valami nagy sztár Zita nevet adja majd a lányának és megint vissza kerülhetsz az élmezőnybe:))))))))))

2011. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Rozáliával jól a szívembe nyúltál, jó értelemben, Drága Imádott Nagyimat hívják így! :D


Én mióta az eszemet tudom babát szerettem volna, ráadásul kislányt! El is terveztem, hogy Zoé vagy Tímea lesz, erre megszületett az unokatesóm és Tímea lett, így az a név kihúzva. Aztán pocakos lettem, reménykedtem egy kislányban, a 12.héten kiderült, hogy kisfiú! Ugrott a Nina név, így lett belőle Benett Dominik. Már 10 lányért nem adnám oda az Én gyönyörű, csibész, okos, vagány, kék szemű, szőke hajú, lyukas arcú 15 hónapos fütyisemet!:D


(Azért reménykedek, hogy a következő csajszi lesz!)

2011. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:06

"Mondjuk az ősmagyar neveket se adnám (János,István,József)mert azok már tényleg elavultak."

Ezek NEM ősmagyar nevek,ezek héber eredetű bibliai nevek.Ami szerepel a Bibliában az kizárt dolog,h ősmagyar legyen!Nem olyan nehéz megjegyezni.:)

2011. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!