Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek a gyermeke...

Született valakinek a gyermeke vesemedence tágulattal?

Figyelt kérdés
már hét hónapos lesz és még mindig van tágulata.ráadásul még kehelyszár tágulata is van.múltkorában voltunk egy vizsgálaton,ami kimutatta,hogy valószínű,hogy egy szűkület okozza ezeket az egyik veséjében.nem távozik el úgy a folyadék,ahogy kellene.Van esély a kinövésre?találkoztatok már ilyennel?nagyon aggódom a fiam miatt,nem tudom hogy bírnám ki,ha meg kellene műteni.
2011. jún. 20. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia

Kisfiam 18 hónapos szintén kétoldali vesemedence-tágulattal született.

A baloldaliban kicsi van,avval azt mondták nem kell foglalkozni.

A jobb oldaliban van egy nagyobb,tavaly csináltak neki Pesten izótópos vizsgálatot,ami kimutatta,hogy rendesen mükődik mind a két veséje,ürül rendesen,viszont a tágulatot az okozza,hogy alatta a vese és a húgycső találkozásánál van egy szűkület,ami miatt felette tágulat keletkezett.

Egyenlőre 6 havonta járunk uh ellenőrzésre a Heim Pálba,még elnőheti azt mondták.

Neki is tágabbak a kehelyszárak is.

Bizom én is benne,hogy nem kell majd megműteni.

2011. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom hydronefrozisról van szó.Hát sajnos igen,az én fiam is így szuletett.Na leírom velunk mi volt.Szóval 2 hónapos korában derult ki neki az ultrahangon,mert a szuletésnél nem látták neki,nem tudom miért.3 hónaposan befekudtunk a korházba,hogy megtudják ki-e novi,vagy operálni kell.Olyan volt a fizsgálat,hogy beszúrták neki az infúziót,és az alatt rontgenezték,másik nap meg a futyijébe szúrtak csovet egészet a húgyhólyagjáig,nyomtak bele neki vizet és amikor pisilt,akkor rontgenezték.Sajnos nem novi ki,hanem meg kelett operálni.12 napig voltunk újra 5 hónaposan a korházban,2 cso állt ki az oldalából,10 napig nem kellhetett fel az ágyból fel sem ulhetett,de hálistennek 5 hónaposan még nem tudott maga ulni.A csovekkel tágították a húgyvezetékét,mert a vesemedencetágulat osszeszorította a vezetéket,és ezért nem jott ki teljesen az osszes pisi,ami be is gyulladhat.Ez volt 3 éve,az operálás után 2x mentunk kontrolára 3 havonta,most már csak évente 1x,de 3 havonta hordom a vizeletet kontrolára.Én nis nagyon féltem,de ha meg kell operálni,akkor ne ellenkezz,mert a babád élete is fugghet tole,mert azt mondták ha begyullad ott neki a vese,egy ekkora babának életveszélyes és a másik meg tonkre teheti a veséjét is.És nekem már 5 hónaposan kozvetlen az operálás elott azt mondták,hogy annyira károsodott a veséje,hogy nem biztos hogy meg tudják menteni azt a veséjét,de hálistennek sikerult.De a fiammal nem mehetek termál vízbe,se tóba.Az udvaron van csak neki medencéje,és most készulunk tengerhez,mert állítólag a sós víz még jót is tesz neki.Ha meg kell operálni,akkor az a pár nap kicsit nehéz lesz,de nagy úr a muszály,ki kell bírni!Amúgy maga a mutét kb.2 óra volt.
2011. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekünk sincs gond a vesefunkciókkal,jól működnek,viszont a jobb veséje nem úgy ürül,ahogy kellene.28án megyünk ultrahangra és ha rosszabbodott a helyzet,akkor vesefeltöltésre küldenek minket és ott majd kiderül,hogy kell e műtét vagy nem.rettegek ettől.de bízom benne,hogy jo lesz az UH eredmény
2011. jún. 20. 10:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Jézusom,ez elég rémisztő.én remélem nálunk nem kerül erre sor,én nagyon bízom benne.persze ha műteni kell.akkor nincs mese menni kell,de inkább elkerülném.eléggé erős karakter vagyok,de ilyen helyzetekben annyira gyenge vagyok,hogy magamra sem ismerek
2011. jún. 20. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Én biztatni tudlak. Nálunk egy vesemedence gyulladással vették észre a vesetágulatot. + napos volt, amikor infúziós kezelés kapott a kórházban a kislányom. Vesetágulata és vese kehelyszár is tágult. Akkor az infúzió segített levitte a gyulladást. Azóta 3 havonta UH-ra járunk, havonta vesegondozásra és, lekopogom, semmi baja a drágámnak. A kehelyszárak normál méretűek lettek, a veséje csak nagyon kicsit javult. Azt mondták kinövi. Úgy látszik tényleg így lesz.

Barátnőm kisfia szintén vesetágulattal született. Neki már a méhben észrevették, de kezelés nélkül rendbe jött fél év alatt.

Szorítok, hogy veletek is minden rendben legyen!!!

2011. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Igen,vannak olyanok akik kinovik,meg helyrejon,ezért volt szugség elotte befekudni azokra a vizsgálatora,hogy melyik fajta van neki.Nálunk hálistennek gyors az orvosunk,nem kuldozget ultrahangokra,ha már kiderult,hane rogton belevágtak a vizsgálatokba,mert lássuk be,jobb minél elobb,és azért is volt jobb 5 hónapsan túlesni rajta,mert nem kellett lefogni,hogy fekudjon.Mert az a gyerek aki már megtanult maga felulni vagy esetlen járni,hát nem tudom hogy lehetne 1é napon keresztul egyfolytában fektetni.De az ég világon nem látni rajta semmit,ugyanúgy no,sot magasabb is mint a tobbiek,eszik,rosszalkodik,csak picit látni a vágását,de azt is csak akkor,ha jól megnézem.Aki nem tudja hogy vágva volt,észre sem veszi.
2011. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatásokat,én is remélem,hogy minden rendben lesz
2011. jún. 20. 11:44
 8/8 A kérdező kommentje:
11.12-es.esetleg emlékszel mekkora volt a kehelyszár tágulata?nálunk 4-6mm
2011. jún. 20. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!