Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vesemedence tágulattal születe...

Vesemedence tágulattal született babás szülők tapasztalati?

Figyelt kérdés
Kisfiam vesemedence tágulattal született öt hónaposan pécsen műtötték minden rendben ment mire hazajöttünk alig volt tágulat szépen gyógyult.Most voltunk kontrolon hat hét után most viszont majdnem akkora volt a tágulat mint műtét előtt.Ha van olyan szülő akinek van ilyen tapasztalata hogy műtét után ilyesmi történt a gyerekkel kérem írjon. A dolog másik része hogy a műtő orvosunk se érti köv kontrol egy hónap és lehet hogy újra műtik.Nagyon nem szeretném:(.
2011. jún. 16. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam is vesemedence tágulattal született.most leszünk 7hónaposak és még mindig nem múlt el.ráadásul kehelyszár tágulata is lett közben,ami aggasztóbb.voltunk valami izotóniás vizsgálaton és ott kiderült,hogy valami szűkület okozza a tágulatokat.most megyünk 28án ultrahangra és hogyha rosszabodott a helyzet vesefeltöltésre küldenek minket.műtétre nem is merek gondolni,rettegek tőle.Ti hogy bírtátok ki?sokáig tartott a műtét?mennyi ideig voltatok a kórházban?nagyon sajnálom,ami veletek is történik.az ember azt hinné,hogy éljük túl a műtétet és rendbejön minden.és tessék,a sok aggodalmatok után mégis gond van.szurkolok nektek,hogy legyen minden rendben és kisfiad jó egészségnek örvendjen.
2011. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szia!

Hát köszönöm a jókívánságokat holnap után megyünk kontrollra remélem nem rossz hírt kapok:)

Ha gondolod leírom neked röviden mi volt.

Mi így születtünk hogy bal oldali veséje nagy tágulatos jobb teljesen normális.Egy hónaposan izotóp ami kimutatta hogy nem elnőhető műtét előtte még hólyagfeltöltéses vizsgálat. Öt hónapos volt amikor műtötték pécsen amiről sok rosszat hallottam de hála istennek jó irányba csalódtam a nővérekben és az orvosokban is.Műtét előtti nap nagyon rossz mert estétől nem ehetett csak teát műtét előtt két órával semmit. Két órán át tartott a műtét iszonyú volt várni.Azon a napon végig altatták infúziót kapott de volt ott még három babó is erőt adott hogy láttam másnap már ők jobban voltak.Szegénykém inkább éhes volt az volt a baj. Másnap reggel teázhattunk majd tejcit kaphatott tényleg hamar regenerálódnak harmadik nap már meg sem mondtad volna hogy min ment keresztül csak a katéter miatt az oldalán.Aztán ugye minden rendben ment jó eredménnyel jöttünk haza és utána kontrolon tessék nagy tágulat.Háziorvosom szerint a műtét biztosan sikerült nagyon értenek ott hozzá pont ma beszéltem vele hát nagyon remélem hogy így lesz.

Kívánom nektek hogy ne legyen benne részetek de ha mégiskitartás ezek a picik tényleg sokat kibírnak és jól viselik nagyon.

2011. jún. 21. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Huuuuuuú,ez biztos nagyon kemény lehetett.én el sem bírom képzelni mi hogy bírnánk ki ezt az egészet.nagyon bízom benne,hogy nem kell ezen végig mennünk.1hét múlva mi is megyünk ultrahangra,aztán kiderül mi lesz.Nektek meg kitartás,remélem nem kerül sor egy újabb műtétre,hanem helyrejön minden és gyorsan el tudjátok felejteni ezt a rossz emléket.de ha a másik oldalát nézzük,akkor örüljünk,hogy az ettől sokkal nagyobb,súlyosabb és gyógyíthatatlan betegségek nem találták meg gyermekeinket.hálistennek elég fejlett az orvostudomány és van megoldás a mi problémánkra,úgyhogy ne keseredjünk el,biztos jó lesz minden és meggyógyulnak gyermekeink.erősnek kell lennünk,mert másképp nem megy.ha lesz kedved,akkor megírhatod mit mondtak az ultrahangon,érdekelne.szurkolok nektek
2011. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Na voltatok ultrahangon?mit mondott a doki?minden rendben?
2011. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia!


köszi az érdeklődést voltunk és igaz hogy még van neki tágulata de 20ml-rel a múlt hónaphoz képest tehát valjószínű hogy gyógyulunk csak lassan. Három hónap múlva kontroll remélem csak jobb rosszabb nem lesz. Nektek is sok sikert kívánok és szívből kívánom hogy műtét nélkül gyógyuljatok!

2011. jún. 23. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök,hogy ilyen jó hírt kaptatok.Biztos meg fog gyógyulni a kisfiad és nem lesz szükség újabb műtétre.mi is köszönjük a jó kívánságokat,remélem nálunk sem lesz gond,hanem szépen kinövi.jó egészséget nektek.
2011. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!még annyit szeretnék megkérdezni,hogy a fiadnak táskás,duzzadt a szeme alatt?mert az enyémnek igen,és az érdekelne hogy a veseprobléma miatt van e.
2011. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Az enyémnek nem látszik semmi a szemén igazából sehol sem látszik semmi viszont van egy kis apró bemélyedés a bal mellbimbója alatt öt centivel ez a tipikus jele a vesefejlődési rendellenességnek a dokik szerint.Ennyi jele van viszont rengeteget iszik azt mondták ez nagyon jó. Nem lehet hogy keveset iszik és azért ilyen a szeme?Dokit nem kérdezted?

2011. jún. 25. 09:51
 9/9 anonim ***** válasza:
kérdeztem a dokikat,de egyik se mond rá semmi konkrétat.azt mondják ilyen alkat.hát nem tudom.de egyébként keveset iszik vagyis csak cicizik sajnos,de mostanában már próbálom tuszkolni bele a vizet.rajta se látszik,hogy valami baja van,csak ez a szem dolog idegesít egy kicsit.na majd utána kérdezek még.köszi a válaszod
2011. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!