Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon gáz Botond...

Szerintetek nagyon gáz Botond nevű fiunk mellé a kistesónak Eriket adni? Sztem a karakterrel nincs baj, csak az eredet miatt.

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha Nektek ez tetszik, akkor szerintem nem gáz, mert én úgy gondolom, hogy egyik név sem az a nagyon végletes név.
2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gondolom itt a Barátok Köztre célzol

nem gáz, engem Zsófinak hívnak, a párom meg Zsolt :D

vannak akik néha poénkodnak vele, de nem sokan, pedig most mutatják őket nagyon, akkor szerintem nektek már észre sem veszik! :)

jó babázást,

22/L

2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem a BK-re céloztam, azt se tudtam, hogy van benne Erik:P. Annak idején a Botondot se tudtam, mert nem nézzük, csak többen kérdezték, hogy onnan lett-e Botond. De ezek szerint egy rugóra jár a fejünk valamelyik dramaturgéval:D:D:D.

Én csak a hangzás miatt kérdezem. Hogy az egyik magyar, a másik germán név...Meg úgy egyáltalán, hogy illik-e...;).

2011. jún. 20. 23:29
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdező nem a barátok köztre gondolt :D de ez aranyos volt :)

szerintem hasonló hangzású, nem gáz! még pár éve lehet az lett volna mert az Erik ritka név volt de ma már teljesen hétköznapi :)

2011. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gáz, ha más az eredete. Nálunk pl. ez elég vegyes.

1. germán

2. fríz

3. héber

4. germán

5. magyar eredetű nevet kapott.

Ami poén, hogy az 1. és az 5. gyerek nevének jelentése ugyanaz. Én csak arra ügyeltem, hogy különleges nevű tesó mellé a másiknak ne adjak túl kommersz nevet. Mi így voltunk a tesómmal, és nagyon féltékeny voltam rá.

2011. jún. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Jöhet még:P.

Alapvetően vmi magyarosabb hangzásút terveztünk (Hunor, Zalán, Kolos), de ezek most annyira elterjedtek...meg egyszerűen úgy érzem, nem így hívják őt:P. (A Botondot is előbb adtuk, mint hogy slágernév lett.)

Az Erik meg nem tucatnév sztem most sem, de nem is kirívó...


Nekem vhogy karakterben hasonlít a két név, mármint mindkettőhöz hasonló "típusú" gyereket képzelek el. Lehet, hogy a történelmi hátterük miatt...


Botond és Erik...Hmmm...Nemtudooom::P:D

2011. jún. 21. 08:18
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem "kéne" hogy egy Erik fehér bőrű legyen, szőke, vagy vörös hajjal:D?!

Mert a mi fiunk 99%, hogy sötét hajú, és szemű lesz, sőt, még a bőre is várhatóan kreolosabb lesz az átlagnál, mert egyikünk sem hófehér bőrű, és a kisfiunk is ezt örökölte;).

2011. jún. 21. 08:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ezen, most még lehet hogy lényegesnek tűnik, de nem sok olyan "közük" lesz egymáshoz, ahol bárki összenézné a neveiket. Az ismerősök meg rájuk fognak asszociálni, nem a germán hősökre pl. Ha úgy érzed ez a neve, akkor örülj és nehogy mást adj!

Bár én érezném hogy mi a lányom neve :)

2011. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen értem,amit kérdezel:) Nekem is fura,amikor különböző karakterű neveket adnak a tesóknak. Az Erik és a Botond sztem passzol egymáshoz,annak ellenére,hogy nem azonos eredetű. Igen,sajnos most nagy divatja van a magyar eredetű neveknek,így mi is hezitáltunk,de a párom akkor is ragszkodott az ilyen nevekhez...Terhességem elött mi is a Botondra pályáztunk,aztán 2 fiam lett,egyik sem lett az,hanem Levente és Zsombor.
2011. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!