Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 13hós 8100g, már 1 vagy...

Babám 13hós 8100g, már 1 vagy több hónapja semmit sem hízik. Alig eszik, már a doki is meg szólta h nem jó ez így. Mit csináljak? De mozogni meg mozog egész nap. Egyedül megy.

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 08:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ezt a dokinak kellene megoldania,"nem jó ez így"???Akkor segítsen!!!!
2011. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, Béres Cseppet már lehet adni egy éves kortól, vagy kérdezz rá a dokitól, hogy kaphatna -e valami étvágynövelő vagy multivitamin készítményt? Én is egy évesen voltam 8 kg, most is alacsony, és vékony vagyok.De felnőttem, itt vagyok, főiskolai diplomám van.Abszolút átérzem a helyzetedet, mert ugyanez van nálunk.Lányom 2490 g-mal született, ma lett 9 hónapos, és még 6,5 kg sincs!!Gondolhatod, mennyire megvisel..3 és fél hónaposan duplázta a súlyát, majd annyira lelassult a hízás, hogy 5 hónap alatt sikerült egy kilót felszednie.Heti 40-50 g-okat hízott csak.Tiszta ideg voltam, már lefogytam a terhesség előtti súlyomra, rosszul voltam, ha mértük.Nem győztem etetni, mindent megtettem, és képtelen normálisan hízni!Hosszra viszont sokat nyúlt, és nem sovány, teljesen formás baba.Már gastroenterológusnál is jártunk, háromszor.Ő sem talált semmit.Egyedül a tejérzékenységet gyanította, de mióta tejmentesen van, azóta sem hízik jobban, szóval ez a gyanú is megdőlni látszik.Kap egy rakás gyógyszert: vasat, cinket, folsavat, enzimpótlást, magas energia tartalmú port,és most már tápszeres.Főzöm neki a húsos, krumplis főzelékeket, és nem hízik jobban!!Ha belebolondulok se.A nővérem 5 hónapos kisfia már rég nagyobb, ő már elhagyta a 7 kilót.Oké, nem versenyzünk, de tudod, milyen szörnyű érzés, hogy egyedül a te kisbabád nem gyarapszik? Annak ellenére, hogy tömöd, mint a libát.Én már nagyon rég nem is dicsekszem a súlyával, igyekszem kikerülni az ilyen kérdéseket, mert nagyon magam alatt vagyok.De most már szinte biztos vagyok benne, hogy ez genetika.Akármit csinálok, kaphat bármilyen szert, ha ez öröklött dolog.

Próbáld meg változatosan etetni!Sok hús, krumpli, tészta.Igyon frissen facsart narancslevet, az is étvágyat növel.

2011. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Állítólag teljesen normális, ha egy babának stagnál a súlya, vannak ilyen hónapok, és ez belefér.És tényleg érdekes az a mondata a dokinak, hogy nem jó ez így.Úgy beszél, mintha te tehetnél róla, hogy nincs jó étvágya.Az én lányom se volt nagy evő soha, soha nem ette meg az életkorának megfelelő adagot.De erről én nem tehetek.Akármennyire szeretem, a gyomrát nem tudom megnövelni..Nem lehet, hogy fogzik, és azért étvágytalan?
2011. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyan az a helyzet amit 8:51 kor írt az anyuka. Lányom majdnem 6 hónaposan 5400g volt. Mosolygós vigyorgós baba gasztroenterológián voltunk de nem találtak semmit. Most csütörtökön megyünk vissza de már rettegek a súly méréstől. Ő most szépen eszik de már ha a fejem tetejére állok sem tudok mit csinálni, hogy többet egyen. Próbáld meg, mindenbe keverni egy kis krumpli ( zöldségekhez) meg egy kis banánt ( gyümölcsökhöz). Próbál olyan ételeket adni amiket szeret.
2011. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsoka!Sajnállom hogy a ti babáitok is ennyire rosszul evők,hízók.Sajnos ismerős érzés hogy a környezetünkben csak mi nem hízunk. Az én lányom 80cm,az kicsi szerintetekerre a korra? Én már nem is akarok anyukákkal beszélni a témáról,mert úgy sem értik.Szedünk multit,kipróbáltam már mindent.Voltunk mi is gasztron,minden ok.És most jöttünk dokitól,nem hogy hízott volna 1 hét alatt,még fogyott is kicsit.Pénteken megyünk vissza ha nem lesz javulás megyünk a kórházba kivizsgálásra.Nem tudom meddig birom idegekkel,már csak sírok ha kell ha nem.Kívánom nektek hogy babáitok jobb evők és hízók legyenek,és egészségesek!!!!!!!!!!!!Szép napot!!!
2011. jún. 21. 12:16
 6/30 anonim ***** válasza:

Szegény!2. vagyok.Annyira átérzem a helyzetedet, mert mi is szenvedünk.Hozzáteszem, hogy a lányom vidám, kiegyensúlyozott baba, még beteg sem volt soha, pedig már 9 hónapos.Ő jól érzi magát, nagyon okos, értelmes gyerek.Mozgásában picit lassabb, eddig mindent időben csinált,de az utolsó pillanatban.A férjem szerint semmi baja nincs, ő ilyen alkat, és kész.Ha rajta múlik, nem is visszük orvoshoz.De egy anya nem tud ilyen lazán gondolkodni.Én is sokat sírtam, és már rémeket láttam.Esténként amikor lefekszem, olyanokon agyalok, hogy mi van ha lemarad a mozgásban, mert nincs ereje hozzá.Mi van, ha elmarad értelmileg? Bár, szerencsére nincs ilyen gond, csak az én fejemben motoszkálnak ezek a szörnyű gondolatok.Az a durva, hogy eddig 3-szor voltunk magán dokinál, és ő is csak találgatni tud.Nem tudom, mi az oka, hogy így gyarapszik..Mindent megteszek, és eddig semminek nem volt értelme.Volt, hogy beindult a hízás, 2 hétig meghízta a maximumot, aztán visszatért a heti 50 g-jára.Én már mondtam a férjemnek, hogy itthon nem fogjuk többet méregetni.Havonta egyszer az orvosnál, és kész.Nem teszem magamat tönkre.Sajnos nekünk is mondta a doki, hogy ha nagyon elmarad a súlya, akkor kórházi megfigyelés.Ebbe bele sem merek gondolni..

Egyébként szerintem teljesen jó a picid hossza!!A súlyuk meg valószínűleg genetika.Mondták a szüleim, hogy én is ilyen törékeny, rosszul evő voltam, de majd akkor nyugszok meg, ha megtudom az okát, és megoldódik a problémánk.

Kitartást!

2011. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Megpróbálok egy képet küldeni a most már 9 hónapos picurkámról. Szerinted van ennek a gyereknek valami baja?

[link]

2011. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Lányom sztorija, csak röviden:

születési súly: 2700 gramm

3 hónaposan: 5200 gramm

6 hónaposan: 6700 gramm

1 évesen: 8150 gramm

18 hónaposan: 9800 gramm

2 évesen: 10500 gramm

Most 2 és fél éves, 11,5-12 kg között mocorog.

Soha nem ette meg a korának megfelelő mennyiségeket. Mindenevő, de nagyon válogatós, mikor mihez van kedve, aszerint, és mennyiségre általában keveset eszik, persze, csak az Én megítélésem szerint, valamint ahhot képest, hogy más, körülöttem lévő gyerekek mennyit esznek egyszerre.

Az orvosunk soha még csak nem is célzott rá, hogy valami gond lenne a gyarapodásával, bár, csak rám kell nézni, elég meggyőző e témában a 158 centim, és az alig 50 kilóm. Férjem sem sokkal nagyobb darab.

Mozgás és beszédfejlődés terén az átlagot produkálta eddig, 10 hónapos kora óta álldogál, bár mászni csak 1 évesen kezdett, 14 hónapos kora óta egyedül megy, 16 hónapos kora óta fut. Beszélni 18 hónaposan kezdett, úgy értem, olyan formában, hogy kezdtük érteni, mit csacsog. Két éves kora óta érthetően, tisztán beszél.

Én úgy egy éve hagytam fel az aggódással. Utólag nem is értem magam, Én is apró vagyok, és egy madár többet eszik nálam egyszerre.

Azzal nyugtattam magam, hogy az orvosunk és a védőnőnk biztosan felhívná a figyelmemet, ha valami rendelleneset tapasztalna.

Szerintem a dokitok gáz, ne neked tegyen szemrehányást, hanem ha valami furcsát lát, lásson el tanácsokkal. Te tehetnél neki szemrehányást, hogy segítségnyújtás helyett kioktat. Állj a sarkadra, és kérd meg, hogy esetleg fejtse ki bővebben, mit ért az alatt, hogy "nem jó ez így". Plusz, javasoljon bármit, ami tapasztalata szerint jó gyerekhízlaló módszer.

Együttérzek veled, Én is átmentem ezen, de majd elmúlik nálatok is. Végülis egészséges, és vidám babád van, ez a lényeg.

2011. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
13:03, Én egy gyönyörű, egészséges, vidám, tökéletesen arányos testalkatú babucit látok a képen. :-)
2011. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm!! Én is próbálok a saját szememnek hinni, és nem a mérlegen rágódni..
2011. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!