Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nőhet egy gyereknek befelé a...

Nőhet egy gyereknek befelé a foga? 4 hónapja nem jött új fog, miközben úgy rág azóta és folyik a nyála, mintha holnap kibúja egy.8 hónapos koráig kinőtt 8 foga, azóta egy sem, most 12 hónapos.

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Befelé semmiképpen nem nő a fog. Nem mindig jönnek gyorsan a fogak, van hogy hónapok is kellenek. Nehéz időszak a fogzás, de nem tart örökké.
2011. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nő befelé, csak egyenlőre nem jön új. Nálunk is ez van. 13 hós korára jött ki a nyolcadik, most 19 hós, és még mindig itt tartunk, pedig az ínye hónapok óta meg van duzzadva. Mondjuk már látni a fehéredést is, úgyhogy lassan csak kinn lesznek.
2011. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, nagyon lassan fogzik, másfél éves koráig 7 foga volt, felül 4, alul 3. Alul a 4. metszőfoga eléggé lemaradt, a napokban kezdett bújni. A szemfogaiból is eddig 3 van, és 3 rágófoga, nagyon nehezen bújnak neki, a fogorvos és a gyerekorvos szerint annyira nem baj ez, mert annál egészségesebbek lesznek a fogacskái.
2011. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nőhet befele, nekem is ez volt, igaz a maradandó nőtt felfele.

Onnan vettük észre, hogy valami baj lehet, hogy még 17 évesen is az egyik szemfogam helyén egy pici tejfog díszelgett, nem tudott kiesni és a maradandó nem lökte ki, hanem felfele és oldalra nőtt. Röntgenen derült ki, azóta szájsebészeten megműtötték, és fogszabályzóval rendbe tették.

Ha aggódsz vidd el gyermekfogászatra.

2011. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta erre, hogy a fogcsírák mocorognak, és ez is kellemetlen a babának. Aztán jöhet egy nyugalmi állapot, és egy újabb szakasz, amikor már tényleg ki is bújik. Nálunk is volt ilyen, azt hittem, jön a fogacska, nagyon kínlódott a kisfiam, de végül semmi.
2011. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, nekem ez elég furán hangzik, ismerőseim között még nem hallottam ilyenről. Lehet, hogy a maradandó foggal előfordulhat ilyesmi, de a tejfoggal szerintem nem.
2011. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak lelassult. Fiamnak nagyon korán kezdett jönni a foga, 4 hónaposan az első, 13 hónaposan 16 foga volt, az utolsó négy is elkezdett jönni, meg volt neki dagadva az ínye, aztán abba maradt egy kicsit a nyugtalansága, azt hittem kijött. Nagy nehezen meglestem, és semmi nem volt, rá pár hétre megint nyűgösködött, gondoltam kijön neki, nyűgösség alább hagyott, jött a fog lesés, és még mindig semmi, annyit jutott előrébb, hogy fehéredik az ínye, 3 hónapja csak fehéredik, de nem töri át az ínyét, most lesz 19 hónapos, tehát 6 hónapja küzdünk vele.
2011. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!