Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora 7 hónapos babátok?...

Mekkora 7 hónapos babátok? Miket eszik? Szopik vagy tápszerezik? És miket tud?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert többen mondják nekem itt a faluban hogy lusta a kisfiam én ezt ráfogom a sullyára! Azért lennék részletesen kiváncsi hogy ténleg van-e összefüggés a baba súllya és a mozgásfejlődése között!


Fiam 10100gramm és 73 cm Szül: 3600g és 54cm.) Most 7 hós kereken. Még szopizik egy nap 6-7 alkalommal,naponta egyszer eszik de utánna is még kér cicit! Mozgása: fordul minden irányba és magakörül is ügyesen,2hete 4 kézlábáll elöre-hátra rugozik és inkább hátra fele kuszik mint előre!Ülni nem ül és nem is ültetem,nagyobb lányom is mászásból ült fel de őmár ennyi idősen lépkedett az ágy mellett! Ti babátok megáll,megtartja a saját súllyát,az enyém nem!!


2011. jún. 21. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hét múlva lesz 7 hónapos a kisfiam. Most 7,5-8 kiló közt van. 69 cm. (Szül.:3050 gramm, 50 cm) Egyenlőre csak tápszert eszik. A kanalas dolgok nem nagyon csúsznak neki. Csak pár kanállal. Fordul hasról hátra és fordítva. Kúszik ügyesen előrefelé.Van hogy néha mászik is egy keveset, de általában kúszik. Felül önállóan, 2-3 hete, és 1 hete fel is áll. Elég aktív kisfiú. VISZONT még bőven ráér a kisfiad, szóval nem kell aggódni. A felülést is 8-10 hónapos korra írják. Szerintem ez nem súlyfüggő. Minden baba máshogy fejlődik.
2011. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 nap múlva lesz 7 hónapos.7,8 kg és 66 cm/koraszülött volt,2,5 kg és 49 cm/5-ször szopizik egy nap,ezen kívül gyümölcsöt kap kétszer naponta.Mozogni alig akar,tengelye körül forog,picit kúszik hátra,fordulni párszor megcsinálta,azóta semmi.Védőnénink szerint lehet a súlya is gond,de nála még mivel korababa le lehet vonni bő egy hónapot a korából.Ha felhúzom ülésbe gyönyörűen megül,de egyedül nem,nem is erőltetem.Nagylányom ennyi idősen már egyedül ült,mászott és 10 hósan ment.Valószínűleg a fiam nem fog és nem is siettetem.Viszont nyugodt,kiegyensúlyozott,jó alvó,mindig vidám,mosolygós baba,a lányom pedig sokat síró,keveset alvó,örökké mozgó kiscsajszi volt.Fene tudja,melyik a jobb,minden baba másképp fejlődik,előbb-utóbb ő is fog mindent csinálni.
2011. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányom lassan 7,5 hónapos, 8,5 kg és 74 cm (3970 és 55 cm vel született). Forog, kúszik, magától felül és már fel is áll. Semmit nem erőltettem én sem, mindnet akkor csinált amikor ő akart.

Anyatejes baba, de már hozzátáplált, tízóraira gyümölcsöt kap, ebédre főzeléket, nem szopizik már utána, vacsora tejpép. Ezen kívül 4szer szopizik napközben, és éjszaka egyszer. Amiket eszik már: alma, banán, őszibarack, meggy,cseresznye,burgonya, répa, cukkini, tök, saláta, brokkoli, sütőtök, és már kap húst is.

Két foga már van, most készülődik a felső kettő.

2011. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,nem ehhez a témához tartozik de megkérdezhetem a cukkinit hogy csinálod neki? Tegnap csináltam neki először de nem ette meg.

Köszönöm mindnkinek a választ!

2011. jún. 21. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!